Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-03-2010, 08:03 PM   #2 (permalink)
ceylan84lum
Üsteğmen

ceylan84lum - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 204
313 Mesajinıza toplam 1,423 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
ceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura aboutceylan84lum has a spectacular aura about
Standart Cevap: Dişçi korkusu özgüvenimi etkiliyor

Alıntı:
sevmekgüzeldir Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Başlıkta da belirttigim gibi bende dişçiye gitme fobisi var ve bu benim hayatımı çok olumsuz etkiliyor bunu nası ve ne şekilde yenebilirim bir öneriniz fikriniz var mı acaba ?
aynı fobi ben de de vardı.ta ki 3 ay öncesine kadar.3 ay önce 3 yıldır muayeneye gitmeyi ertelediğim iki dişim beni gece ansızın yakaladı.nasıl ağrıdığını diş ağrısı çekenler çok ii bilir.korkudan evdekilere dişim ağrıyor bile diyemedim.doktora götürürler die(şimdidüşünüyorumda kendime nasıl işkence etmişim ).neler çektiğimi,nasıl ağladığımı ağrıların nasıl şiddetlendiğini hatırlamak bile istemiyorum...
sonra...
sonra dayanamadım ve doktora gittim ne olacaksa olsun dedim artık..doktorun ilk dediği şu oldu.nerden geliyosunuz.neden dedim.bu dişler bitmiş dedi.bulunduğunuz yerde doktor yokmuydu.yazık değil mi bu genç yaşta ....gibi sözler etti..ağrılarımı unuttum ve utandım o an çok utandım.diyecek bişey bulamadım
.ne mi oldu..o gün iki dişimde gitti.ikisinide çektirdim.başka çare yoktu.kurtarılamaz dedi doktor..şimdi akıllandım.sen de benm yaşadıklarımı yaşama benm yaşadıklarımdan ders al ve ne sorunun varsa hemen doktora git olur mu..
sağlıklı mutlu günler diliyorum
iyi ki varsın