Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Erken Uyanma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/erken-uyanma/)
-   -   aman dikkat (http://www.hayatimdegisti.com/forum/erken-uyanma/462272-aman-dikkat.html)

hasannel6 05-11-2009 01:55 PM

aman dikkat

arkadaşlar bilinçaltı herşeyi olduğu gibi algılar.
Doğru ya da yanlış aramaz ne söylerseniz onu yapar.

telkinin içeriğindeki ilk cümle dikkatimi çekti.

''Günün bittiğinde uyku zamanıdır''

bu cümleyi bilinçaltı olduğu gibi algılarsa geç yatmak isteyenlere zararı olmasın

darkfighter 18-11-2009 11:28 AM

Cevap: aman dikkat

ben saat 23 de yatıp saat 5 te kalkmaya başladım. ::))

daedalion 22-11-2009 09:11 PM

Alıntı:

darkfighter Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 570946)
ben saat 23 de yatıp saat 5 te kalkmaya başladım. ::))

bişey soracağım gün içinde uykunuz geliyormu peki?

ipot1987 31-12-2009 12:42 PM

gercekten ise yarayacak mı bu dertten muzdaripim. her sabah işe gec kalıyorum

cimcirik 16-01-2010 05:03 AM

bende okula geç kalıyorum sürekli hatta geç kaldım diyip gitmiyorum alarmı duyup kapatıyorum sanırım ama uyandığımda hatrlamıyorum bile ah ya nasıl kalkcam ben erken gerçkten işe yarıyosa çok mutlu olurum daha önce denemiştim bu adresten bi kaç mp3 fakat bi süre sonra dinlemeyi unuttuğum için bi işe yaramamış olabilir:)

mendeseva19 16-01-2010 05:22 AM

Alıntı:

cimcirik Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 579506)
bende okula geç kalıyorum sürekli hatta geç kaldım diyip gitmiyorum alarmı duyup kapatıyorum sanırım ama uyandığımda hatrlamıyorum bile ah ya nasıl kalkcam ben erken gerçkten işe yarıyosa çok mutlu olurum daha önce denemiştim bu adresten bi kaç mp3 fakat bi süre sonra dinlemeyi unuttuğum için bi işe yaramamış olabilir:)

bende geçen yıl üni.deyken aynı şeyleri yaşıodum özellikle sabah alarmı durdurup 5 dk daha uyuyum snra kalkarım diodum ama 1 ders hep geç kalıodum, dha snra gece yattığmda kendime dedim ki 'sabahları alarmı durdurmcam sınıfta hep bn geç kalıorum bu sefer olmuck saat tam 6 da kalkıcam' gbi kendimi şartlandırdım.Ondan sonra sabah alarm çaldğında uykum dahi olsa aklıma gece yatarken sölediğm sözler geldi ve yataktn hemen kalktım bidaha da böle bişy olmadı 956k

oz 07-06-2011 11:04 PM

Arkadaşlar benim durumum daha vahim. 1991 yılından beri uyku bozukluğu yaşıyorum. hatta bu nedenle işten bile atıldım. gatada test yapıldı; derin uykum diğer kadınlardan daha azmış. bu ne anlama geliyor: vücut dinlenemiyor mu? psikiyatri ilacı kullanıyorum. o da 1 kaç gün uykuya doymuş ve erken uyandırıyor; sonra fısss..... ben

sweeet 08-06-2011 01:30 AM

Sevgili oz uyku bozukluğu için doktora gittin mi? Belli ki gitmişsin. Doktor sana bir yorum yapmış olmalı. Hem belki de sen az uykuyla yeni güne başlayabilen şanslı insanlardansındır. Herkesin uyku ihtiyacı kişiden kişiye göre değişir.

Erken ve zinde uyanma telkinini dinleyen biri olarak çok uyumayı engelleyici faydası var diyebilirim. Sabahları kolaylıkla kalkabiliyorum. Uyanmayı kolaylaştıran bir faydası daha var.

Ama senin uyku bozukluğunun nedenini bulmak gerek. Belki psikolojik olarak da bu konuda bir uzmandan yardım alabilirsin. Örneğin kafanda senin uykuya dalmanı engelleyen düşünceler olabilir.

Bu durum senin hayat kaliteni etkiliyorsa bence mutlaka bir doktora daha gitmelisin. Sorunun fizyolojik mi yoksa psikolojik mi önce bu anlaşılmalı.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:28 AM.