Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/)
-   -   SADECE İNANIN (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/619263-sadece-inanin.html)

ecot640 12-07-2011 10:08 AM

SADECE İNANIN

kilo vermede en önemli sey kilo vereceginize inanmak.. Ne yerseniz yiyin kilonuzu kafanızdakı düsünceler belirliyor aslında. Mesela bi pasta yerken aklınızdan bu kılo yapıyor diye geçirmeseniz bile bilinç altınız o pastanın cok kalorili birşey oldugunu bılıyor. Kilo almadaki temel etken bu.
Ben aksam 10da yani yemek yemek icin geç bi saatken börek fast food vs yiyorum bol bol tatlı tuketiyorum buna ragmen kilo verıyorum hem de yağdan. Mesela bugun ölçüldüğümde düne göre yağ oranım 300 gram azalmış. Hergün 300 gram veremesem bile en az 100 gram veriyorum. Hedefim 500 gram o da olur umarım

zahiri 28-07-2011 02:11 AM

Cevap: SADECE İNANIN

fast food börek pasta ahhh ve saat 10? yerim böyle düüşünce gücünü süper bu ya :D:D

teşekkürler paylaşım için::)

ecot640 28-07-2011 04:18 AM

Önemli degil yararlı olduysam cok mutluyum demektir :)

harikasin 19-09-2011 02:03 AM

956kEcot inanarak yaziflama yi biraz daha ayrintili yazarmisin, mesela bilincaltini nasil inandiracagiz bize hic birr yiyecegin kilo yapmayacagin

ecot640 19-09-2011 02:14 AM

Buna gercekten inanmak biraz zaman alıyor. Kendi kendine uzun bi süre telkn verdikten sonra bir bakmıssın öyle düşünür olmuşsun

ngül 22-12-2011 12:41 AM

Bilinç altını inandırmaya yardımcı olabilecek bir şey söyleyeyim.. Dr Ozan Tuncer'in Zayıflama Diyetleri Çöpe adlı kitabını okuyun.. Ben 2 yıl önce okumuştum.. Hiç kilo vermedim ama her zaman her istediğimi yemeye başladığım halde hiç de kilo almadım..

acemisirine 22-12-2011 02:01 AM

Basariyorsan tebrik ediyorum ama benim sorularim olacakti :)))

sadece zayifliyacagima mi inaniyim diyorsun yoksa her ne yersem kilo yapmadigima mi inanayim ???

yani inanc kelimesinin önemini biliyorum fakat ben her ne yersem kilo almiyacagim diye inanmis olsam bile alinan kalori, yag orani ve daha bir sürü etkenler bunu nasil engelliyor??

arti bilinc altim yada beynim ben kilo yapmiyacak hatta zayifliyacagim desem bile gördüklerinin kilo yaptiklarini bile bile zayiflamak oluyormu ???

inanc gücü bu alinanlari yakiyormu ???

sonuncta zayifliyacagim diye kendimi inadirmaya calistigim zaman az yeme gibi yada buna benzer fonksionlar cikiyor biliyordum.

simdiden tesekkürler bilgilerin icin

_jenny_ 22-12-2011 02:14 AM

bi programda rastlamıştım sunucu eski mankenlerde birine sormuştu: formunuzu nasıl koruyorsunuz diye
mankende asla yememden içmemden kısmıyorum,istediğim herşeyi yiyorum düşünce gücüyle kontrol ediyorum kilomu demişti...

Berilce 22-12-2011 02:11 PM

Ama bu inanca bilinçaltınızın sağlam bir şekilde ikna edilmesi gerekiyor. Bir de
şişman olmaktan insanın aslında bir kazancı olduğuna Yasemin Soysal, "Tek şişman beyniniz"
kitabında değinmişti. Yani bir kadın gerçekte her türlü bağlılıktan korkan biriyse gerçekte,
göze çarpmamak için kilo almayı ve böylece kimsenin yanına yaklaşmamasını garanti edebilir!...
Bu arada burada yazmam ne kadar doğru bilmiyorum ama işyerinde bir arkadaşım Dukan diyetini yaparak
6 kilo verdi, bu diyetin en önemli özelliği protein'e ağırlık vermesi, şöyle bir okudum internette, Atkins diyetinin
yeni bir versiyonu, fakat ilgi çekici bir hususu var, öğünlerde Yulaf kepeğine yer veriyor ve yulaf kepeği çok yararlı
ve gluten intoleransı olan kişiler için hakikaten faydalı, zira buğday ekmeği ve içinde gluten olan herşey bazı bünyelerde
kilo aldırıcıo olabilir. Dukan diyetini çok az meyve, sebze ve bir parça sızma zeytinyağı kullanılan yemekleride ilave derek modifiye edebiliriz diye düşünüyorum!...

ecot640 26-12-2011 04:39 PM

evet ben de dukan degil ama baska bir protein diyeti duymustum. gerçekten işe yarıyor bunlar ama ben mesela diyet yaparak vermedim kilolarımı. açıkcası gerçekten, yemenin aslında hiçbir zaman zayıflamak kadar güzel olmadıgını kavrayınca diyete falan gerek kalmıyor. ben hiç birşey yemeden 1.5 ay geçirdim ve deli gibi spor yaptım bu dönemde . eger kedim ölmeseydi ve ben mutsuzluktan tekrar yemeye baslamasaydım simdi 40 kilo falan kalmıstım herhalde. sporu bırakmadıgım icin kilo almadım ( ki gerçekten cok yedim öyle böyle degil) hatta sıkılaştım inceldim ama tartıya yansımadı. şimdi tekrar kedi bulmaya calısıyorum. eger tekrar bir kedi alırsam bosluk dolar böylelikte yemeklere ihtiyacım kalmaz, böylece ben de 50 kilo hedefime ulasırım .
ama dediğim gibi , olayın özünü kavrayınca hersey cok kolay. ben hatta kendimi aşmıştım, yemek yiyen insanlardan bile iğreniyordum nasıl yiyorlar öyle yağlı boyalı şekerli şeyleri diye.. Gerçekten de öyle yani aslında hiçbirimizin ihtiyacı yok öyle yiyeceklere. ben sabah altıda kalkıp okula giden ve cok spor yapan biriyim. buna ragmen günde sadece biraz marul bana yetiyordu

WEZ Format +3. Şuan Saat: 02:34 PM.