Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kilo Verme (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/)
-   -   Kilo Bekçiliği (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kilo-verme/620449-kilo-bekciligi.html)

ngül 11-01-2012 02:05 AM

Kilo Bekçiliği

Merhaba arkadaşlar.. Bu kavramı daha önce hiç duydunuz mudusun2
" Vücudun Şifreleri " adlı kitabın yazarı Halil Kargulu zayıflamanın en sağlıklı ve kesin yolunun sadece kendisinde olduğunu söylüyor..
Yönteminde zihni yeniden yapılandırmak,olumsuz düşüncelerden ve çevrenin etkisinden kurtulmak gibi ifadeleri kullanması da telkin mantığına ters düşmüyor..gulensmiley
Hatta ve hatta en doğru yol kısa zamanda çok kilo vermektir diyors456 İlk defa birinden böylesine güzel bir söz duyuyorumf678h
Vee kendisi 1 günde 7 kilo ; 10 günde 15 kilo verdiğini söylüyo..25889
Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmış..
Televizyon programlarına da çıkıyor..

2 gündür sitelerini deli gibi sevincliinceliyorum ama hala inanamıyorum..
Sanırım ben sadece bu sitede yazılanlara inanıyorumy789
Konuyu bilenlerin bilgilerini, bilmeyenlerin ( tabii merak ettilerse ) araştırıp düşüncelerini ve varsa çevrelerinde bunu uygulayanların deneyimlerini bizimle paylaşmasnı rica ediyorum..t678

sweeet 11-01-2012 04:18 PM

Cevap: Kilo Bekçiliği

Alıntı:

1 günde 7 kilo ; 10 günde 15 kilo verdiğini söylüyo...
İnanılır gibi gelmiyor ilk başta ama bilmiyorum. Siteye göz attım. Benim ihtiyacım yok ama annem için alabilirim. Düşüncenin gücüne çok inanırım ama 1 günde 7 kilo nasıl olabilir ya? Aklım hayalim almadı. Alsa çok olya olurdu herhalde herkes için. Bana göre telkinle ideal kilomuza kavuşabiliriz. Gözümle görmem gerek 7 olmasa da olur 1 günde 5 yeter. Kendimi harika bir şekilde sınırladım ama ihtiyacım yok ya rahatım yoksa çok ciddiye alabilirdim. Yine de kitabı çok merak ediyorum. :))

frezya 11-01-2012 04:41 PM

Gerçekten çok şaşırtıcı,günde 7 kilo ne demek?Ben 100 gr. veremiyorum :)Tam da bu ara (diyetten vazgeçtim) sağlıklı beslenmeye başlayayım diye düşünürken iyi oldu bu yazıyı gördüğüm:)Şu fazla olan 2-3 belki 4 :) kilomdan kurtulsam tamamdır.Ama bu şimdiye kadar kilo vermekle ilgili bütün kurallarımızı yıkıyor.Dr.lar haftada 1-2 kilo vermek en ideali diye bas bas bağırıp dururken,gerçekten ilginç.

Electra 11-01-2012 06:00 PM

Alıntı:

ngül Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 816313)
Merhaba arkadaşlar.. Bu kavramı daha önce hiç duydunuz mudusun2
" Vücudun Şifreleri " adlı kitabın yazarı Halil Kargulu zayıflamanın en sağlıklı ve kesin yolunun sadece kendisinde olduğunu söylüyor..
Yönteminde zihni yeniden yapılandırmak,olumsuz düşüncelerden ve çevrenin etkisinden kurtulmak gibi ifadeleri kullanması da telkin mantığına ters düşmüyor..gulensmiley
Hatta ve hatta en doğru yol kısa zamanda çok kilo vermektir diyors456 İlk defa birinden böylesine güzel bir söz duyuyorumf678h
Vee kendisi 1 günde 7 kilo ; 10 günde 15 kilo verdiğini söylüyo..25889
Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırmış..
Televizyon programlarına da çıkıyor..

2 gündür sitelerini deli gibi sevincliinceliyorum ama hala inanamıyorum..
Sanırım ben sadece bu sitede yazılanlara inanıyorumy789
Konuyu bilenlerin bilgilerini, bilmeyenlerin ( tabii merak ettilerse ) araştırıp düşüncelerini ve varsa çevrelerinde bunu uygulayanların deneyimlerini bizimle paylaşmasnı rica ediyorum..t678

Sağlıklı değil. Çünkü yağdan değil sudan kaybediyorsunuz, bu da tehlikeli. Ciddi sağlık sorunları yaşadığında Guinnes Rekorlar Kitabı'na adını yazdırdığına pişman olacağından eminim. En sağlıklısı uzun vadede yavaş yavaş kilo verebilmek.

acemisirine 11-01-2012 06:31 PM

hersey kafada basliyor kafada bitiyor..

yapamam dediklerimizi ne zaman kafamiza koydukta yapamadik????

sadece kendimize biraz güven birazda inanc birazda caba; degil kiloyu dünyayi bile degistirebiliriz..

**ama niyetlerimiz halis degil, ugraslarimiz samimi degil, cabalarimiz uzun vadeli degil**

dogru söyleyeni bilmem kac köyden kovmuslar, ugrasiyorum ya, cabaliyorum ya, ediyorum geliyorum gidiyorum yalarla kendimizi kandiriyoruz..

tekrar söylüyorum hersey kafada basliyor ve kafada bitiyor.. bi dene göreceksin ve hak vereceksin

DiL_RU_BA 12-01-2012 02:22 AM

dene derken mesela nasıl açıklayabilirmisin biraz?

acemisirine 12-01-2012 02:30 PM

deneme metodu:
(bu sadece bir örnektir; baska seyler icinde kullanabilirsiniz, ince detaysiz, kisaca taslak-misal-örnek iste)

1. öncelikle hersey kafada basliyor kafada bitiyor dedim

- yani ilk önce gercekten zayiflamak isteyip istemedigimizi soracagiz ve zayiflamak istiyoruz´dan yola cikiyoruz..
- ben zayiflamak istiyorum dilimizden fazla beynimiz kalbimiz tüm vücudumuz bunu isteyene kadar emin olacagiz

2. yapamam dediklerimizi ne zaman kafamiza koydukta yapamadik

- zayiflamak istiyorum ve bunun icin cözümler bulmam gerek ve bu cözümlerle birlikte bir plan yapmam gerek ve bu planin bir zamani olmasi gerek ondan sonra yapabildim yapamadim diye cevap vermeliyiz
-zayiflamayi istemek / cözümü yazmak / plani hazirlamak / zamani belirlemek / uygulamaya gecmek

3. sadece kendimize biraz güven birazda inanc birazda caba
, degil kiloyu dünyayi bile degistirebiliriz
- sadece zayiflamak istemiyorum zayifliyacagimda kendime ve uygulayacagim plana samimiyetimle inaniyor ve güveniyorum (inanmiyor ve güvenmiyorsaniz inanasiya kadar güvenesiye kadar tüm acikta olan sorulari kapatasiya kadar planinizi yapin)
- inandigim ve güvendigim icinde plani uygulamaya muhakkak yarin basliyorum, yok yarin pazar yada yarin sali gibi kelimeleri cikariyorum cabami göstermek icin hemen yarin basliyorum demek
- sistemli sekilde calismak hem gayreti hem azmi artirir

4. ama niyetlerimiz halis degil ugraslarimiz samimi degil cabalarimiz uzun vadeli degil

- zayiflamak istiyorum ama aslinda kendime olan güvenimde sonsuz yani zayiflasam ne zayiflamasam ne, beni böylede hos buluyorlar
- iki gündür plani uyguluorum ama bi türlü zayiflayamadim bosver bugün atistirayim yarinki planimda birseyi eksik yerim
- bir haftadir yapiyorum uygulyorum bir sonuc yok ben zaten beceremiyorum, beceremiyecegim beceremem
- kisaca ne kadar mahnelerimiz varsa siraliyoruz ve bunlara yapabilecegimizden daha cok inaniyoruz

KENDINE INAN; ISTEDIGINI BIL; PLANINI YAP; ZAMANINI BELIRLE; NIYETINDE ISTEDIKLERINDE SAMIMI OL; KENDINE GÜVEN; KAFANA IYICE YERLESTIR VE YARINDAN SONRAYI BEKLEME BASLA

-HERSEY KAFADA BASLIYOR KAFADA BITIYOR-

basarilarart56art56

DiL_RU_BA 12-01-2012 08:56 PM

Alıntı:

acemisirine Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 816523)
deneme metodu:
(bu sadece bir örnektir; baska seyler icinde kullanabilirsiniz, ince detaysiz, kisaca taslak-misal-örnek iste)

1. öncelikle hersey kafada basliyor kafada bitiyor dedim
- yani ilk önce gercekten zayiflamak isteyip istemedigimizi soracagiz ve zayiflamak istiyoruz´dan yola cikiyoruz..
- ben zayiflamak istiyorum dilimizden fazla beynimiz kalbimiz tüm vücudumuz bunu isteyene kadar emin olacagiz

2. yapamam dediklerimizi ne zaman kafamiza koydukta yapamadik
- zayiflamak istiyorum ve bunun icin cözümler bulmam gerek ve bu cözümlerle birlikte bir plan yapmam gerek ve bu planin bir zamani olmasi gerek ondan sonra yapabildim yapamadim diye cevap vermeliyiz
-zayiflamayi istemek / cözümü yazmak / plani hazirlamak / zamani belirlemek / uygulamaya gecmek

3. sadece kendimize biraz güven birazda inanc birazda caba , degil kiloyu dünyayi bile degistirebiliriz
- sadece zayiflamak istemiyorum zayifliyacagimda kendime ve uygulayacagim plana samimiyetimle inaniyor ve güveniyorum (inanmiyor ve güvenmiyorsaniz inanasiya kadar güvenesiye kadar tüm acikta olan sorulari kapatasiya kadar planinizi yapin)
- inandigim ve güvendigim icinde plani uygulamaya muhakkak yarin basliyorum, yok yarin pazar yada yarin sali gibi kelimeleri cikariyorum cabami göstermek icin hemen yarin basliyorum demek
- sistemli sekilde calismak hem gayreti hem azmi artirir

4. ama niyetlerimiz halis degil ugraslarimiz samimi degil cabalarimiz uzun vadeli degil
- zayiflamak istiyorum ama aslinda kendime olan güvenimde sonsuz yani zayiflasam ne zayiflamasam ne, beni böylede hos buluyorlar
- iki gündür plani uyguluorum ama bi türlü zayiflayamadim bosver bugün atistirayim yarinki planimda birseyi eksik yerim
- bir haftadir yapiyorum uygulyorum bir sonuc yok ben zaten beceremiyorum, beceremiyecegim beceremem
- kisaca ne kadar mahnelerimiz varsa siraliyoruz ve bunlara yapabilecegimizden daha cok inaniyoruz

KENDINE INAN; ISTEDIGINI BIL; PLANINI YAP; ZAMANINI BELIRLE; NIYETINDE ISTEDIKLERINDE SAMIMI OL; KENDINE GÜVEN; KAFANA IYICE YERLESTIR VE YARINDAN SONRAYI BEKLEME BASLA

-HERSEY KAFADA BASLIYOR KAFADA BITIYOR-

basarilarart56art56

eline diline emeğine sağlık956k
doğru söylüyorsunuz kafada başlıyor herşey zaten bütün sorunlarda ordan çıkmıyormu girlhaha

fedor 12-01-2012 09:29 PM

Mümkün değil..1 günde 7 kilo verebilmeniz için 1 günde 7 kilo alabiliyor olmalısınız.Farzedelim ki başardınız,bunun çok büyük bir kısmı su kaybı olacağından çok ciddi sağlık sorunları riski ile karşı karşıya kalırsınız.Kilo verme belirli koşuları sağlamaya ve belli bir zaman peryoduna bağlı olan bir durumdur.Kilo verme konusu çokça suistimale açık bir konudur.Sayısız mucize çözüm olarak sunulan ürün ve yöntemlerin oluşturduğu sektör çok büyüktür ve bunların çok büyük kısmı insan zaaflarını kullanmaya yöneliktir.Egzersiz ve düzenli,planlı bir beslenme yöntemlerinin bulunmadığı hiçbir mucize reçeteye bence prim verilmemeli.Eğer 1 günde kalıcı olarak 7 kilo verdirebilen bir düşünceyle kilo verme yöntemi varsa,aynı yöntemi farklı mucizeler için kullanıp uçabiliyor bile olmamız ve bu sitedeki telkinleri haftalarca dinliyor olmamamız gerekir..Her zaman bu konuda soruları olanlara şunları söylerim : İşin yarısı başlamak değil,doğru bilgilere ulaşmaktır.Yüzde otuzu da bu bilgiler eşliğinde kararlı bir başlangıçtır.Kalan yüzde yirmilik kısım ise biraz sabredebilirsek en kolay kısımdır.Başlangıçta göstereceğiniz birazcık gayret ve sabır,hepsi bu.Geriye kalanı beynimizin 'otomatik alışkanlıkları benimseme' özelliği kısa bir sürede halledecek ve biz gayret etmeden bile doğru istikamette ilerlemiş olacağız...
Unutmadan: 'Zayıflamak' yerine 'Fazlalıklardan kurtulmak' sözünü kullanmanızı öneririm her zaman.Zayıflamak geniş bir kelimedir,bu nedenle istenmeyen vücut kütlenizden ve gücünüzden kayıplar yaşayabilirsiniz bu telkinle..

acemisirine 13-01-2012 02:37 AM

Alıntı:

fedor Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 816604)
Mümkün değil..1 günde 7 kilo verebilmeniz için 1 günde 7 kilo alabiliyor olmalısınız.Farzedelim ki başardınız,bunun çok büyük bir kısmı su kaybı olacağından çok ciddi sağlık sorunları riski ile karşı karşıya kalırsınız.Kilo verme belirli koşuları sağlamaya ve belli bir zaman peryoduna bağlı olan bir durumdur.Kilo verme konusu çokça suistimale açık bir konudur.Sayısız mucize çözüm olarak sunulan ürün ve yöntemlerin oluşturduğu sektör çok büyüktür ve bunların çok büyük kısmı insan zaaflarını kullanmaya yöneliktir.Egzersiz ve düzenli,planlı bir beslenme yöntemlerinin bulunmadığı hiçbir mucize reçeteye bence prim verilmemeli.Eğer 1 günde kalıcı olarak 7 kilo verdirebilen bir düşünceyle kilo verme yöntemi varsa,aynı yöntemi farklı mucizeler için kullanıp uçabiliyor bile olmamız ve bu sitedeki telkinleri haftalarca dinliyor olmamamız gerekir..Her zaman bu konuda soruları olanlara şunları söylerim : İşin yarısı başlamak değil,doğru bilgilere ulaşmaktır.Yüzde otuzu da bu bilgiler eşliğinde kararlı bir başlangıçtır.Kalan yüzde yirmilik kısım ise biraz sabredebilirsek en kolay kısımdır.Başlangıçta göstereceğiniz birazcık gayret ve sabır,hepsi bu.Geriye kalanı beynimizin 'otomatik alışkanlıkları benimseme' özelliği kısa bir sürede halledecek ve biz gayret etmeden bile doğru istikamette ilerlemiş olacağız...
Unutmadan: 'Zayıflamak' yerine 'Fazlalıklardan kurtulmak' sözünü kullanmanızı öneririm her zaman.Zayıflamak geniş bir kelimedir,bu nedenle istenmeyen vücut kütlenizden ve gücünüzden kayıplar yaşayabilirsiniz bu telkinle..

1 günde 7 kilo verebilirsiniz demedim zaten, böyle bisi olanaksiz, kendi yorumumu "hersey kafada baslar kafada biter" acikladim sadece..

yani basarmak icin baslamamiz baslamak icin plan proje bilgi gerek diye..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 06:15 PM.