Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Kuantum Düşünce (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kuantum-dusunce/)
-   -   HAYATA EVET !!! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/kuantum-dusunce/372243-hayata-evet.html)

yüsra 20-11-2009 06:20 PM

Cevap: HAYATA EVET !!!

merhaba..tekrardan emeğinize teşekkürler..bende iki gündür ateşli olarak yattığım için cevap yazamadım.

yani bu kadar basit bir açıklaması yok denebilir...dediğiniz için basit gördüğünüzü yazdım.bazı şeyler basitde açıklanabilir.buna gücenmedim .ki açıklamalarımızla zorlaştıran karman çorman bir hal edip bırakan biz oluyoruz bazen.basit sizin için neden eziği ifade ediyor.basit olumsuz birşey değil benim hayatımda..basiti değersiz ve küçüğün yanına sıfat diye koymayın lütfen.

tüm açıklamalarınız için tekrardan teşekkür ederim. ego konusundada aynı noktaya vardık sonunda ..egodan sevmek değiminizide çok beğendim.

yine konusunda bir parça yazınızda yoplumdaki üstünlük savaşındaki pargrafta o yine dediğim paragrafta ve son pargrafta nelere açıklama beklentisi uyandırdığınızı ve açıklama yapmadığınızı yazdım.sorun açıklama yapmamınız değil (ona alıştım artık:)) açıklama beklentisi uyandırmanız ..

size huzurlu ve karışık olmayan bir hayat diliyorum...

OzynS 20-11-2009 08:19 PM

Alıntı:

yüsra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 571142)
merhaba..tekrardan emeğinize teşekkürler..bende iki gündür ateşli olarak yattığım için cevap yazamadım.

yani bu kadar basit bir açıklaması yok denebilir...dediğiniz için basit gördüğünüzü yazdım.bazı şeyler basitde açıklanabilir.buna gücenmedim .ki açıklamalarımızla zorlaştıran karman çorman bir hal edip bırakan biz oluyoruz bazen.basit sizin için neden eziği ifade ediyor.basit olumsuz birşey değil benim hayatımda..basiti değersiz ve küçüğün yanına sıfat diye koymayın lütfen.

tüm açıklamalarınız için tekrardan teşekkür ederim. ego konusundada aynı noktaya vardık sonunda ..egodan sevmek değiminizide çok beğendim.

yine konusunda bir parça yazınızda yoplumdaki üstünlük savaşındaki pargrafta o yine dediğim paragrafta ve son pargrafta nelere açıklama beklentisi uyandırdığınızı ve açıklama yapmadığınızı yazdım.sorun açıklama yapmamınız değil (ona alıştım artık:)) açıklama beklentisi uyandırmanız ..

size huzurlu ve karışık olmayan bir hayat diliyorum...

yanıtınıza çok teşekkür ederim... bu arada geçmiş olsun... umarım ciddi bir rahatsızlığınız yoktur... hızlı bir iyileşme süreci geçirmenizi dilerim :)

basit kelimesini öyle algılamamın sebebi birazda cümle gelişi ile alakalı olabilir eğer sizi rahatsız eden bir durum var ise özür dilerim...

teşekkürünüze rica ederim sadece görevimi yapıyorum :) aslında istediğim şeyleri tam yazamıyorum... kitabında ötesinde açıkladığım sebeplerden ötürü fakat ifadelerinizden şunu anlıyorum ki, (engelsiz) yazmaya çalıştığım bölümler sizin istediğiniz, beğendiğiniz ve algılayabileceğiniz bilgiler... eğer müsait bir şekilde (ya kitapta ya da başka alanda) bu bilgileri ifade edebilirsem sizin çok memnun kalabileceğinizi görmekteyim...

açıklama yapmama konusunda biraz önce özel mesajdan gelen bir postaya yanıtımı aktarmak istiyorum :)

"benim açıklayacağım şeyler herhangi bir yemek tarifi, seyahet günlüğü veya 'püf noktası' gibi konular değildir... bu bilgileri çok az bir kesim biliyor... ayrıca kitap konusunda bile son zamanlarda teredütteyim... şimdi sizin bahsettiğiniz bir olay var diyorsunuz ki, bilgiyi alan alır alan almaz... kendinizi benim yerime koyun... karşınızda kim olduğunu bilmediğiniz bir insan var... benim çok yakından tanıdığım kişilere bile vermediğim bilgileri internet aracılığıyla 'herkes' ile paylaşmak (bunu sadece siz demediğiniz için herkes diyorum yoksa şahsi bir konu değil :) ) ne kadar güvenli, faydalı ve olumlu bir durum ortaya koyar...

ayrıca bir çok bilgi için bende, bu konu ile ilgilenen bir çok arkadaşımda bir alt yapı hazırladı... bu altyapının sonucunda bazı şeylere ulaştık, anladık, algıladık, inandık ve uyguladık...

size çok basit bir örnek vereyim... yine bu sitede yaklaşık 1,5-2 ay önce din ile ilgili bir konuda bir arkadaşımız kaba tabiri ile felsefeden girmiş kapitalizmden çıkmış hızını alamayıp kuantuma ve benim yazdıklarıma da girmiş... onun yazdıklarına en basit şekilde yanıt verdim ve tahminim kağıt olarak 4 sayfaya denk gelecek çok özel ve sağlam bilgiler verdim tam 1,5 saat durmadan yazdım... fakat gönder butonuna tıkladığım zaman sayfa hata verdi :) ben de normalde yazdıklarımı bilgisayarıma kopyalarım fakat bu sefer tam göndere bastıktan sonra yaptım :) sonuçta bu bilgi ne karşıma gitti ne de bende kaldı :)

işte bunun gibi... eğer siz hazır değilseniz ki, paylaşamadığıma göre değilsiniz bilgi bir şekilde gelmeyecektir..."

bunun da size yanıtınızı bulmanıza yardımcı olabileceğine inanıyorum...

güzel dileğinize teşekkür eder, aynısının size de yansımasını diliyorum... belirli bir noktaya gelene kadar çok acı, sıkıntı çektim diyebilirim... sanırım oyunun en güzel ve ironik olanı da bu yönü :)

yanıtlarınıza çok teşekkür ederim :)

yüsra 20-11-2009 08:50 PM

sağlığım için temennilerinize teşekkürler ..,

sizin şu kaybolan metniniz hakkındaki yzılarınızı okumuştum.ve tesadüf diye birşeye inanmıyorsak bunu bir işaret olarak kabul edebiliriz tabikide ..ama dedim ya beni beklenti içine sokup cevap vermeyince kızıyorum sanırım..o öyle değil deyince nasıl olduğunu söyleyeceksiniz zannediyorum..:) yani cümleleriniz beklenti uyandırıyor..

kendi yerime koyun cümleniz beni düşündürdü gerçekten..insan bilgisayarın başında kendini evinde sohbet ederken hissediyor.oysaki herkesin bir tıkla ulaşabileceği engin bir ortam..

şu 100 maymun hikayesini okudunuzmu bilmiyorum.site içinde ziyaret etmenizi öneririm..

sevgi ve bilgi paylaştıkca büyür..

OzynS 21-11-2009 06:28 PM

Alıntı:

yüsra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 571152)
sağlığım için temennilerinize teşekkürler ..,

sizin şu kaybolan metniniz hakkındaki yzılarınızı okumuştum.ve tesadüf diye birşeye inanmıyorsak bunu bir işaret olarak kabul edebiliriz tabikide ..ama dedim ya beni beklenti içine sokup cevap vermeyince kızıyorum sanırım..o öyle değil deyince nasıl olduğunu söyleyeceksiniz zannediyorum..:) yani cümleleriniz beklenti uyandırıyor..

kendi yerime koyun cümleniz beni düşündürdü gerçekten..insan bilgisayarın başında kendini evinde sohbet ederken hissediyor.oysaki herkesin bir tıkla ulaşabileceği engin bir ortam..

şu 100 maymun hikayesini okudunuzmu bilmiyorum.site içinde ziyaret etmenizi öneririm..

sevgi ve bilgi paylaştıkca büyür..

rica ederim...

hiç kimseyi kızdırmak gibi bir amacım, niyetim bulunmamaktadır... fakat sakladığım makarna sosu tarifi değil sözkonusu :) yani anlatmaya çalıştığım şey birazda sizlerin kitaplar, seminerler ve bunun gibi yöntemler ile bilgi aramaya yönelmesi, en azından bu yönde çalışmalar, araştırmalar yapması gerekliliğidir... belki hiç kimse farkında değil (doğaldır) fakat benim yazdığım tüm metinlerde yap boz parçaları gibi bilgiler bulunmaktadır... bu bilgileri kullanarak çok ciddi şeylere ulaşılabilir... iş bu olduğunda çözümleme konusunda sizlerin altyapılarınız ön plana çıkıyor... alt yapınız iyi ise bir kelime ile bir çok şeyi çözebilirsiniz...

(bunu şahsi olarak almayın fakat bir sürü soru geliyor... bu da beni düşünmeye itiyor... bilgiyi sadece okuyup bırakıyoruz bu hepimiz için geçerli bende ilk yıllarda yaptım bunu... fakat bu bilgileri okuduktan sonra biraz durup düşünmek gerekiyor.. özellikle de elastik bir dilimiz var iken, bir çok farklı bilgiyi öğrenebiliriz... asıl öğrenme de budur yoksa matrix konusundaki gibi kitabı okuyup uygulama yapmak tamam bir bilgiyi kullanmaktır ama gerçekten bilgiyi kullanmak, çözmek o teknikten kendiniz bir şeyler yaratmak ile olacaktır ve hatta olmalıdır...)

kendinizi benim yerimde düşünmeniz çok güzel bir durum... o zaman anlayabilmişsinizdir ki, bu engin dünyanın aslında hiçte güvenli olmadığını...

sitenizi konum olarak seviyorum fakat sayfa sayfa dolaşabilecek zamanım malesef mevcut değil...

bilgi paylaştıkça büyür ama bu her titreşimdeki bilgi için geçerli değildir...

yanıtınıza teşekkür ederim...

OzynS 21-11-2009 06:28 PM

yüsra hanım bu arada yazmayı unuttum eğer herhangi bir sorunuz var ise elimden geldiğince yanıtlamaya çalışırım...

yüsra 22-11-2009 11:59 AM

bu ne güzel teklif böyle teşekkür ederim.
bugünlerde işimi değiştirmeye odaklanmış durumdayım ve pusuda bekliyorum.ama ya daha sonra mutsuz olursam diye korkuyorum.bu değişimin korkutmasımı ,hayat şartları ve ihtiyaçların korkutmasımı, yoksa özgüven eksikliğimi çözemiyorum.
ama biliyorumki bunun cevabı bende ve kimse veremez.
ama yinede paylaşmak iyi geldi bu nazik teklifin için teşekkürler..

OzynS 22-11-2009 07:03 PM

Alıntı:

yüsra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 571247)
bu ne güzel teklif böyle teşekkür ederim.
bugünlerde işimi değiştirmeye odaklanmış durumdayım ve pusuda bekliyorum.ama ya daha sonra mutsuz olursam diye korkuyorum.bu değişimin korkutmasımı ,hayat şartları ve ihtiyaçların korkutmasımı, yoksa özgüven eksikliğimi çözemiyorum.
ama biliyorumki bunun cevabı bende ve kimse veremez.
ama yinede paylaşmak iyi geldi bu nazik teklifin için teşekkürler..

rica ederim fakat ben hemen her mesajımda yardım talebimi tekrarlıyorum diye hatırlıyorum :)

bence, iş değiştirmek için biraz daha beklemeniz sizin daha faydalı olacaktır... içinizdeki Öz'ün ses ile egonun sesini ayırarak en doğru yolu izleyebilirsiniz... hatırlayacağınız üzere size bir takım blokajlarınızı çözmeniz ile ilgili bilgi vermiştim... onların üstünden geçmenizin yanı sıra kendinizi değersiz görüyorsunuz buna da bir bakmanız faydalı olacaktır...

bir çok kişi ile çalışıyorum... uzaktan çalışmak konusunda iyiyim fakat devamlı bir şekilde bağlantı kuramamaktan başlayarak yüz yüze bakmaya kadar bu konun en önemli etmenlerini sağlayamamak bayaa bir etkilidir...

tekrar teşekkür eder, dilediğiniz yerlere başarı ile ulaşmanızı dilerim...

yüsra 23-11-2009 06:20 PM

demek ki mesaj duymak istendiği zaman duyuluyormuş yada ihtiyaç olduğu zaman..:)yinede teşekkürler.

kendimi değersiz görmem konsunda yorum yapmışsınız.özgüven eksikliğimi seziyorsunuz bende.onu tam anlayamadım.ben kendimi olduğum gibi kabullenen mutlu bir insanım ..söylediğiniz şeyleri deşiyorum ve beni rahatsız eden bir iki şey buldum ama onları nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum.temizleme nasıl yapılır bilmiyorum sanırım.çünkü söylenmemiş ve hiçbir zaman söylenemeyecek şeyler.onların sadece farkında olmak işe yaramı .temcit pilavı gibi ikide birde arkasına bakan geçmişle yaşayan bir yapım yok .ama temizlemek konusunda kafam karıştı galiba.bilinçaltımı etkileyen şeyleri bulunca ilk ne yapmalıyım sizce.onlar hakkında sadece düşünmekle kalıyorum.

OzynS 24-11-2009 10:25 PM

Alıntı:

yüsra Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 571356)
demek ki mesaj duymak istendiği zaman duyuluyormuş yada ihtiyaç olduğu zaman..:)yinede teşekkürler.

kendimi değersiz görmem konsunda yorum yapmışsınız.özgüven eksikliğimi seziyorsunuz bende.onu tam anlayamadım.ben kendimi olduğum gibi kabullenen mutlu bir insanım ..söylediğiniz şeyleri deşiyorum ve beni rahatsız eden bir iki şey buldum ama onları nasıl temizleyeceğimi bilmiyorum.temizleme nasıl yapılır bilmiyorum sanırım.çünkü söylenmemiş ve hiçbir zaman söylenemeyecek şeyler.onların sadece farkında olmak işe yaramı .temcit pilavı gibi ikide birde arkasına bakan geçmişle yaşayan bir yapım yok .ama temizlemek konusunda kafam karıştı galiba.bilinçaltımı etkileyen şeyleri bulunca ilk ne yapmalıyım sizce.onlar hakkında sadece düşünmekle kalıyorum.

yanıtınıza teşekkürler :)

aslında bu duyguların hepsi birbiriyle bağlantılıdır... fakat bir çok insan kendini değerli görmez... bunu sözcükler ile ifade etmeniz bile birşeyi fark ettirmez... çünkü temelde bu duygu bulunur... bunu deneyimlerime dayanarak yazıyorum...

temizlik konusu gerçekten çok önemlidir... bunun ile ilgili bir çok teknik var fakat benim uygulattığım önemli bir teknik bulunmakta... bu hiç bir kitapta ve kaynakta bulunmamaktadır yani yenidir... yüz yüze çalıştığım kişilerde bile çok uzun zaman tekrar yaptırmam gerekiyor anlayabilmeleri için... teknik aslında basit fakat doğru uygulanması için kolay anlatılabilen ve anlaşılabilen bir teknik değildir... bu yüzden burada bunu ifade edemiyorum...

fakat temizlik konusunda bir çok kitap bulabilirsiniz internetten biraz araştırma yapmanız yeterli...

düşünmek, tepkilerinizi ifade etmekte aslında önemli sonuçları açığa çıkartabilir... fakat etkin bir bilinçaltı temizlik yöntemi için daha önce de bahsettiğim kişi ile çalışmanız olacaktır... bu kişi de yeni teknikler ile gerekli temizliği yapıyor... yani bulunabilecek bir teknik değil uyguladıklarımız...

işte bu yüzden bu konuda çokta yardımcı olamıyorum malesef fakat internette biraz kitap araştırması yapmanız farklı şeyler öğrenmeniz ve alt yapınızı oluşturmaya başlamanız için önemlidir...

mesajınıza tekrar tekrar teşekkürler...

yüsra 24-11-2009 11:07 PM

bende yanıtınıza teşekkür ediyorum.ben zaten bu konuda bir araştırma yapıyorum sizinde fikriniz almak istedim.daha önce bir kişi olduğundan bahsetmiştiniz eğer bir sonuç alamazsam tekrar yardımınızı isterim.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 07:43 PM.