Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Nasıl Dinleyebilirim (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/)
-   -   panik atak hastasıyım (http://www.hayatimdegisti.com/forum/nasil-dinleyebilirim/5801-panik-atak-hastasiyim.html)

trişin 10-04-2008 10:41 AM

panik atak hastasıyım

ağlamerhaba ben şu anda depresyon ve panik atak tedavisi görüyorum tedaviye 1 ay önce başladım paxil ve xanax kullanıyorum bu telkinlerden nasıl yararlanacağım konusunda yardımcı olursanız sevinirim.neyi nekadar ve hangi sırayla dinleyeceğime karar veremiyorum 4897

shamanic 14-04-2008 11:56 AM

Ynt: panik atak hastasıyım

merhablar trişin hoşgeldin yanımıza..

öncelikle geçmiş olsun.. dilerim kısa sürede sağlıklı mutlu haberlerini paylaşırsın biizmle...

bir çok rahatsızlığımızın temelinde gereksiz kendimizi suçlamalarımız .. kendimize olan güven ve pozitif ego eksikliğimiz vardır..

onun için sende önerdiğimiz gibi ilk 15 gün için sadece suçluluk ve ego dinleyerek başla
daha sonra kendine güveni ekleyerek devam ederken suçluluk telkini dönem dönem tekrar dinlemek üzere listenden çıkartabilirsin..

gelişmelerine ve kendindeki keşiflerine göre listende yeni yeralcak telkinlere karar verebiliriz..

değişmelerini ve gelişmelerini bizlerle paylaşmaya devam edersen seviniriz..

kişisel gelişim konularında kendini destekleyecek çalışmalar yaparsan değişim sürecin hızlanmış olur..

uygulamak istersen eğer sana nefes egzersini önermek istiyorum..
bunu panik krizlerini hissettiğinde kullanırsan faydasını göreceksin..

mesela 1..2..3..4.. nefes aldıysan..
1.. 2.. 3.. 4.. 5.. 6.. 7.. 8.. 9.. 10.. uzatabildiğin kadar veriyorsun..

nefes verişin alışından 2 - 3 kat daha uzun olsun..
bu acil durumlarda ilk yardım nefesidir..

sakinleşemek ve rahatlamak içinde;
uzandığında yada rahat oturur pozisyonda iken
ağzını hafifçe kapalı tut..

nefes almadan önce bir şşşşşşşş sesi çıkartarak nefesini ver..
daha sonra kendiliğinden nefes al..

bu şekilde yapabildipğin kadar yada kendini huzurlu hissedene kadar
alıştırma yap.. nefesine odaklan ve dudaklarının arasından çıkarken sıcaklığını hisset..

bu alıştırma ile ayrıca anda kalacaksın ve panik krizlerin geçecek..

sakın nefesini tutma derin ve kaliteli nefesler aldığından emin ol..

doğru nefes tarifi : sağlıklı dengeli açık bir nefes karın bölgesinden başlayarak ğöğüs
omuzlar ve sırtımıza hatta başımızın en tepe noktasına kadar eşit şekilde yayılır..

okyanustaki bir dalga gibi.. karın bölgesinden başlayarak başımızın en tepe noktasına
kadar çıkan ve ve daha sonra rahatça inen bir nefes..
inen çıkan sürekli dalga hareketi gibi.. sürekli bir akış...

içsel konuşmalarını olumlamalara çevir..
hayata kendine güvendiğini sık sık tekrarla.. ve yaşamın sana güzellikleri bolluğu bereketi sağlığı başarıyı getireceğine inan..

sevgiler..

içimdekiben 01-05-2008 04:05 PM

ya cevaplar süper...
iyi bi psikoloji bilginiz var
konularınız zaten psikolojinin alanı...
bu kadar çok şeyi nerden biliyosunuz, psikoloji eğitiminiz mi var yoksa kendi araştırmalarınızın sonucu mu bütün bunlar?

suzzy 01-05-2008 04:24 PM

öyledir canım benim... ttli3

shamanım forumumuzun incilerinden biridir... tender45

hiçbir şeyi atlamaz tatlışım...her kese koşar...hayal ablamız..pisimiz ve adını sayamadığım bir çok arkadaşımız var.

forum içinde psikolog gibi her soruyu cevaplarlar canlarım... blissy blissy

shamanic 01-05-2008 04:30 PM

sağol içimdekiben cim teşekür ederim güzel sözlerin için.. ark5

bunlar aslında hepimizin temelinde var olan bilgiler.. onayi
insan.. doğa ve kişisel gelişim ile ilgili hem kendime hem çevreme yararlı olacak
bilgileri okuyup uygulamaya ve en pratik hali ile paylaşmaya çalışıyorum buradaki tüm arkadaşlarım gibi.. pc05

faydasını görebiliyor iseniz ne mutlu bize... blissy
sizlerde faydalandıkça pratikleşmiş bilgilerinizle etrafınıza ışık olacaksınız.. b456

hep beraber en iyiyi en güzeli yaşayan mutlu bir dünya oluruz inşallah..

sevgiler.. tender45

içimdekiben 05-05-2008 12:49 PM

rica ederim shamanic...
psikoloji oldum olası ilgimi çekmiştir, psikolog olmak isterken bazı sebepler yüzünden öğretmen oldum:(
ben de okurum fırsat buldukça bişiler.
kendini bu konuda bu kadar geliştirmen çok hoş.
sevgiler...

shamanic 05-05-2008 01:36 PM

öğretmen oldum demişsin ama yinede bir psikologsun canım..
hatta bana göre psikologlardan daha değerli psikolog..

çocukluğumuzda aldığımız eğitim ve yönlendirmelerimizin hayatımıza verdiği
yön düşünülürse her öğretmen bir psikolog.. bir kişisel gelişim uzmanı bir yaşam koçu değilmidir aslında..

binlerce minicik yüreğe dokunmak senin kelimelerinin ucunda..
belkide mesleğini bu kadar sihirli yapan tüm mesleklerin temeltaşını oluşturuyor olmasıdır..
ve verdiğin emeğin bir çocukta yatırım olarak büyüyüp gelişmesi ne kadar büyük bir mutluluk.. ttli3

tüm öğreticilerimiz gibi sende çok saygıdeğersin.. 128956
öğrencilerinin yüreğinde beyninde ruhunda huzurlu başarılı unutulmaz izler bırakman dileklerimle..

sevgiler... kiss3

içimdekiben 05-05-2008 02:12 PM

haklısın kardeş
her şey bakış açısından ibaret...

siberalem 07-01-2012 12:46 PM

Cevap: panik atak hastasıyım

sevgili arkadaşlarim slm oncelikle hepınıze teşekkür ediyorum emeginize ellerinize seglık bende panık atak hastasıydım ve tedavı gormeden kendmın doktoru olarak ıyleştırdim beni uzen konulardan kişilerden uzak kaldım ve psikoloji kıtapları okudum şuan allaha şükür olsun daha iyiyim 956k

WEZ Format +3. Şuan Saat: 04:42 PM.