Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/)
-   -   Sınava Hazırlanırken Ve Sınav İçin (http://www.hayatimdegisti.com/forum/rehber-bolumunu-incelemeden-soru-sormayiniz/625687-sinava-hazirlanirken-ve-sinav-icin.html)

samonite 18-04-2016 03:22 PM

Sınava Hazırlanırken Ve Sınav İçin

Arkadaşlar merhaba,
20 gün sonra ALES sınavı var, ben sınava hazırlık ve sınav sırasında odaklanma sorunum için telkin dinelemeye başladım. Bunlardan biri Keskin Odak ve diğeri Ego ve Güven. Her isi için 2 şer doğa ve piyano versiyonu olarak 4 parçayı KULAKLIK ile dinliyorum. Bu durum genelde telefon(iPhone6s) üzerinden kulaklık ile dinleme şeklinde oluyor. Hoparlörden çevremde arkadaşlar ve ailem olduğu için pek açmıyorum. Ancak satın alma yaptıktan sonra bana gönderilen kullanım kılavuzunda şöyle bir ibare var;

""Telkinlerinizi telefondan dinlemeyiniz. Bilgisayarınızdan, mp3 playerınızdan veya herhangi bir müzik çalardan dinleyebilirsiniz. Sesi hoparlöre verirseniz, etkisi artacaktır. Zorunlu olmadıkça kulaklıktan dinlemeyiniz.""""

Telefondan dinlemeyinden kasıt telefonun hoparlörü mü yoksa telefona kulaklıkta taksak sorun olmaz mı?

Yaklaşık ben 2-3 gündür dinliyorum. Uyurken dinlemedim hiç. Kulaklıkla uyuyamayacağım ve hanım sesten rahatsız olacağından hiç denemedim ve olmayacak bir şey benim için. Şu durumda herhangi bir farklılık hissetmedim kendimde henüz.

Sınav için başka kullanıp memnun kalan ve önerebileceğiniz telkin var mı?

KıpçakBeyi 18-04-2016 03:38 PM

Cevap: Sınava Hazırlanırken Ve Sınav İçin

Frekanslarla alakalı bir sıkıntı olduğunu duymuştum.Kulaklık ile dinleyen çok var ama telefonda sanırım başka bir frekans olabiliyor. Sublimali engelleyen.Bunu elektroniğe yatkın kişiler daha iyi bilebilir.En güzeli laptop ile dinlemek gece yatarken.

Bazı telkinler bir saat dinelnip etki eden telkinler onlarda durum farklı tabi ki.Keskin odak öyle olabilir.Ders çalışırken odaklanmanı arttırabilir.

Ego ve kendine güven başlangıç telkinleri bunları gece yatarken dinleyebilirsin.

samonite 18-04-2016 03:38 PM

Acaba telefondan müzik çalarken telkinleri kısıyor mu? Ben şimdiye kadar ya telefondan dinledim yada iPad tabletimden. Faydası olmayacaksa bilelim alternatif arayalım.

samonite 18-04-2016 03:42 PM

Alıntı:

KıpçakBeyi Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 857783)
Frekanslarla alakalı bir sıkıntı olduğunu duymuştum.Kulaklık ile dinleyen çok var ama telefonda sanırım başka bir frekans olabiliyor. Sublimali engelleyen.Bunu elektroniğe yatkın kişiler daha iyi bilebilir.En güzeli laptop ile dinlemek gece yatarken.

Bazı telkinler bir saat dinelnip etki eden telkinler onlarda durum farklı tabi ki.Keskin odak öyle olabilir.Ders çalışırken odaklanmanı arttırabilir.

Ego ve kendine güven başlangıç telkinleri bunları gece yatarken dinleyebilirsin.

Teşekkürler cevabın için ama ego kendine güvenden ziyade benim bu 20 gün içerisinde odaklanma sorununu çözmem gerek. Açıkcası diğerleri vaktim kısıtlı olduğu için sınava yetişmeyebilir.

Ben mecburum telefonda KULAKLIK ile dinlemeye yoksa bir faydası hiç uğraşmayayım.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 12:53 AM.