Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Topluluk Karşısında Konuşma (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/)
-   -   Topluluk karşısında konuşma dinlemesem olur mu?.. (http://www.hayatimdegisti.com/forum/topluluk-karsisinda-konusma/615504-topluluk-karsisinda-konusma-dinlemesem-olur-mu.html)

denizyıldızı 20-09-2010 08:28 PM

Topluluk karşısında konuşma dinlemesem olur mu?..

Arkadaşlar ben ego ve suçlluluk ve kendine güven birde sosyal fobi ve sosyallik arttırıcı, koruma kalkanı dinliyorum...
Bunlar zaten güven veren telkinler olduğu için topluluk önünde konuşma dinlemesem olur mu acaba diyorum?.. Sosyal fobi, ssoyallik arttırıcı kendine güven vs. bunlar zaten kişiye güven veren telkinler o yüzden topluluk önünde konuşmayı kendim için önemli bulmuyorum.. Ama yinede güvenemiyorum kendime o yüzden size sormak istedim; ne diyorsunuz?..
Ne kadar az dinlersem o kadar çok faydası olur (zaman açısından.) o yüzden çok telkinle sürenin uzamasını istemiyorum; amacım o..
Ne diyorsunuz?..

browser 20-09-2010 09:37 PM

Cevap: Topluluk karşısında konuşma dinlemesem olur mu?..

Alıntı:

denizyıldızı Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 769345)
Arkadaşlar ben ego ve suçlluluk ve kendine güven birde sosyal fobi ve sosyallik arttırıcı, koruma kalkanı dinliyorum...
Bunlar zaten güven veren telkinler olduğu için topluluk önünde konuşma dinlemesem olur mu acaba diyorum?.. Sosyal fobi, ssoyallik arttırıcı kendine güven vs. bunlar zaten kişiye güven veren telkinler o yüzden topluluk önünde konuşmayı kendim için önemli bulmuyorum.. Ama yinede güvenemiyorum kendime o yüzden size sormak istedim; ne diyorsunuz?..
Ne kadar az dinlersem o kadar çok faydası olur (zaman açısından.) o yüzden çok telkinle sürenin uzamasını istemiyorum; amacım o..
Ne diyorsunuz?..

Bahsettigin telkinleri ne kadar süredir dinliyorsun bilemiyorum...Kendi ihitiyaçlarını daha iyi bilirsin...rotanı da ona göre belirlersin.. Özellikle başlarda telkinlerin kalabalık tutulmasından yana degilim.. az telkin koymanı ..ve bunuda uzun süre dinlemeni öneririm...Bu tekrar etme sayısını artıracaktır...Kendine güven...sosyallik artırıcı... topluluk karşısında..şeklinde olabilir..

denizyıldızı 20-09-2010 09:54 PM

Hımm o zaman koruma kalkanı dinlemiyim... Teşekkürler... :)

hayatimdegisti 20-09-2010 09:58 PM

Subliminal telkin dinlemek bir kaç şeye dikkat edildiğinde oldukça pratik bir yöntemdir.
Yani listenizi yapip dinlemeniz yeterli.
Ancak dikkatimi çeken ard arda forumda çok fazla soru açmanız.
Elbette her soruya yanit verilir ancak bence telkin dinlerken bu kadar çok da detaya girmemek gereklidir.
Eğer çok fazla detaya girer şöyle dinlesem olur mu şunu dinlemesem olur mu şeklinde sorular açiyorsanız bu başkalarının onayına gereğinden fazla ihtiyaç duyduğunuzu gösterir ki öncelikli çözmeniz gereken bu sorundur.
Güven telkinleri bu konuda aşama kaydetmenizi sağlar.Ayrica kişisel gelişim kitaplarından John W Dyer in Hatalı Alanlarınız kitabını öneririm.
Bu kitapta onay arayışının insana verdiği zararlar ve bundan nasil kurtulabileneceği anlatılır.

Onay arayışı enerji kaybina neden olan hatalı alanlarımızdan biridir.
Onay arayışı bir evde kış günü pencereleri açık bırakmaya benzer.
Telkinleri sıcaklık yayan olumlu enerjiye benzetirsek pencereler açıkken o evi ısıtması daha zordur.
O nedenle yaşamınızdan oncelikle onay arayışını çıkarın.Daha az başkalarının onayını isteyin.Daha çok araştırıcı olun.Böylece telkinlerden daha çok fayda görürsünüz.

Özellikle altını çiziyorum soru sormanızın bir sakıncası bizim için yok.Elbette gerek ben gerekse üyeler yanıt verirler.
Ancak bu onay alışkanlığınızı besler ve sizin için zararlı olur.
Mümkün olduğunca bu alışkanlığınızı yenmeye çalışın.

denizyıldızı 20-09-2010 10:32 PM

Böyle bir alışkanlığım oldduğundan hiç haberdar değildim atakan bey; biliyordum biraz ama bukadar kesin bir şekilde bilmiyordum doğrusu; siz fark etmemi sağladınız, teşekkür ederim.. Önerdiğiniz kitabı bulup okumaya çalışacağım...

azazeli101 20-09-2010 10:53 PM

atakan beye katılıyorum benimde zamanında böle bir alışkanlığım vardı yakınlarımdan çok onay isterdim bildiniz dile getirirdim Allahtan kendiliğinden geçti oda heralde artık pek insanla konuşamadığımdandır hatta ne yalan söleim kimseyle görüşmüyorum :D sf'yi yeniyorum bunu hissediyorum hatta öle bişiki yenmeye başladığım için bile bilinç altım kıvranıyor diyor sanki yensen nolucak hayat çokmu güzelki milletle konuş oraya git buraya git eve gel tekrar çık gene dolaş konuş oraya git buraya git falandir diye beni soğutmaya çalışıyor aslında biraz etkiliyor fakat hayatın içindeki saklı güzellikleri anlatmıyor bile ah sf olmasa ki olmayacak yok oluyor neler yapıcam neler :D

denizyıldızı 20-09-2010 10:55 PM

nasıl yendiniz peki?.. Bendede eskiden vardı şimdi yine var biraz daha nadir ama yinede var... Ve tam olarak sf den kurtulmak çok zor siz de bilirsinz..

azazeli101 20-09-2010 11:01 PM

yenmeim yenmeye çalışıyorum yenmeye başladığımında farkındayım arkadaşların önerileri ile olumlama yapıyorum kendimi iyi hissettiriyor telkinlerimi dinliyor ve doktorumun önerdiği ilaçları kullanıyorum eskiden dışarı asla bi adım bile atmazdım şimdi basit banaağır gelmeyecek yerlere korkusuzca gidiyorum hatta gitmek istiyorum içten içe çok mutluluk verici insanlarla konuşmak iletişim kurmak istiyorum hemde çok :D:D:D atakan bey cidden cennetliksiniz bu yaptınız iyilik cidden hafife alınmamalı ! ayrıca inanırmısınız 2 veya 3 yıldır sfliydim (sfliyim demek istemiyorum asla !) düşünün artık 2-3 yıldır dışarı çıkmayan ben (sadece alkol alarak zorunlu yerlere gidiyordum) güzel gelişmelere tanık oluyorum..:)))

denizyıldızı 20-09-2010 11:02 PM

Sizin adınıza çok sevindim... :)

azazeli101 20-09-2010 11:05 PM

saol deniz yıldızı umarım hepimiz küçük ama gözümüzde çok büyüttümüz bu sorunları yeneriz..

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:46 AM.