Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı nerde kalmıştık günlük farkettim ki kilo konusunda kendime hala sayı olarak hedef koymamışım...aslında rakamlara çok takılan biri değilim ama ilerleyişimi de birşeyle ölçmem gerekiyor.. o yüzden kilo olarak ilk hedefimi koyayım artık diyorum...inşallah bir aksilik ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 12-03-2010, 04:14 PM   #251 (permalink)

Tesekkür: 3,278
425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayallerimgerçekleşiyor is on a distinguished road
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
nerde kalmıştık günlük
farkettim ki kilo konusunda kendime hala sayı olarak hedef koymamışım...aslında rakamlara çok takılan biri değilim ama ilerleyişimi de birşeyle ölçmem gerekiyor..

o yüzden kilo olarak ilk hedefimi koyayım artık diyorum...inşallah bir aksilik olmazsa ilk hedefim 70 kg ye inmek olacak...bunu da tahminen nisanın ilk haftalarında göreceğim nasipse
özellikle çok büyük bir hedef koymadım çünkü ufak ilerlemeleri görmezden gelmeme hiçe saymama neden olmaması için...yoksa tabi ki 70 kg olunca işi bırakmayacağım...70 i görünce de kendime başka bir kilo hedefi yaratacağım....asıl hedefim 57 veya 58 kilo...ancak 70 in üstünde kiloya sahip olduğum şu anda 57-58 demek pek de teşvik edici olmaz...adım adım yaklaşmak istiyorum

ve de gülenyüz gül arkadaşımın anlattığı eft yi yapmaya çalışacağım...bu yöntemi bana açıkladığı için teşekkür ediyorum kendisine hangi konularda eft yapabileceğimi düşünmeye vakit ayıracağım...

diğer yapmak istediğim şey de çalışacağım dersler için bir program yapmak ve zaman üretmek....6 adet dersim var ancak hepsini yetiştirmem mümkün değil...en azından şimdilik 3 tane derse odaklanacağım...arasından seçeceğim 3 derse göre bir program yapmayı düşünüyorum...

yani anlayacağın...yine düşünmek ve tasarlamak için vakit bulmam ve harcamam gerekiyor...

Senin bu çalışma ruhuna araştırmacı planlayıcı düzenleyici ruhuna hayran kaldım valla. Sanırım doğum günü pin kodunda 3 sayısı çok. Sahi senin tam doğum tarihin ne sana yaşadıklarını va tahmini yaşayacaklarını söyleyeyim. Biraz falcı gibi oldum. Böyle kitaplar var onları okudum ve çevreme yapabildiğim kadarı uyguluyorum ve herkeste doğru çıkıyor

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-03-2010, 04:16 PM   #252 (permalink)

425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Senin günlüğüne uğramadan geçmiyorum. Çok keyifle okuyorum çayımı ve suyumu alıp:)
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-03-2010, 05:02 PM   #253 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin bu çalışma ruhuna araştırmacı planlayıcı düzenleyici ruhuna hayran kaldım valla. Sanırım doğum günü pin kodunda 3 sayısı çok. Sahi senin tam doğum tarihin ne sana yaşadıklarını va tahmini yaşayacaklarını söyleyeyim. Biraz falcı gibi oldum. Böyle kitaplar var onları okudum ve çevreme yapabildiğim kadarı uyguluyorum ve herkeste doğru çıkıyor
teşekkür ederim canım ah sorma başımı işlerden alamadım bugün yine..ve hala hiçbirşey tam değil gibi geliyor..ben de o bahsettiğin huylarımdan kurtulmak ister gibi bir halim oluyor zaman zaman boş kalsam hemen başka iş üretiyorum sonrada nedef alıcak vaktim yok diye geriliyorum canım bildiğin üzere 7 mart yaşgünümdü..yıl olarak da 82 liyim...bakalım neler diyeceksin merak ediyorum

sen de az değilmişsin canım :) bu pin koduna el atmamıştım ben

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-03-2010, 05:19 PM   #254 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

merhaba sevgili günlük
biliyorum son günlerde seni biraz ihmal etmeye başladım..ama biliyosunki işim başımdan aşkın ama yazmadan yapamam çünkü günlüğümü hergün ziyaret eden ve benden haberler bekleyen dünyalar tatlısı arkadaşlarım var

bugün eft üzerine biraz netten araştırma yaptım ve bugün uygulamaya çalıştım..gülenyüz gül sağolsun o anlatmasaydı nedir ne değildir pek ilgilenmiyordum...eft diyince aklıma gelen tek şey banka havalesiydi
bugün eft yi ufak bir sorunum için deneyim dedim daha büyük olanlardan başlamadım çünkü kaynağına inmem zaman alıcaktı.. şimdi kendimi hakikaten daha relax olmuş bir durumda buldum...duygunun tamamen gidip gitmediğinden emin değilim ama büyük bir hafifleme olduğu gerçek...yaptıkça daha da pekişir ve alışırım tabi bu ilk denemem

bugün tartıya çıktım bir de ne göreyim...kilom artmış olarak buldum kendimi....74 çıktı...ama ayna ise tam aksini söylüyor...sonradan şunu hatırladım...kasların yağlardan daha ağır olduklarını....daha az yer kaplamalarına ve daha düzgün görünmelerine rağmen yağdan daha ağırlar...bu yüzden belki nisan başına koyduğum 70 kg hedefinden vazgeçsem belki daha iyi olacak..çünkü göremeyebilirim...sanırım yine bünyeme kas eklendi....bunu düşünmek işime yaradı...hedefimin türünü değiştirebilirim..illa bunu ölçmem gerekiyorsa kilogram olarak değil de giysi bedeni numarasıyla ölçebilirim...veya gardrobumda duran ama içine giremediğim kıyafetlere girmeye başladığımı görerek....evet ölçü olarak bunları koymalıyım kesinlikle....
spor sonrası giyinirken ayna karşısına geçip kendimi inceledim...kollarımın üst kısmını ve bacaklarımın üst kısımlarını elimle yokladım...daha sert ve daha pürüzsüzlerdi vucut losyonu kullanmamama rağmen sanki losyon sürülmüş gibi bir durum vardı cildimde....sanırım suyun ve sporun bir başka etkisi olsa gerek

eskiden dünyaca ünlü pahalı kozmetik markaların sıkılaştırıcı ve selülit giderici vesaire vesaire losyonlarına dünyanın parasını yatırıyordum...aylarca hergün aksatmadan kullanıyordum ve yaptıkları sıkılık hissi en fazla" sanki eski halimin üzerine naylon çorap giymişim" de naylonun basıncının ve sıkmasının etkisiyle geçici olarak yarattığı sıkılıktan öteye geçememişti....oysaki sporun verdiği sıkılık bambaşka ve kozmetik ürünlerin sıkılaştırıcı etkisiyle karşılaştırılamaz bile...herşeyi doğal yönden çözmek en iyisiymiş buna karar verdim....hem üstelik neden boşuna cildimin gözeneklerini losyonlarla tıkayım ki...bol su içmek de sanki cildime krem sürülmüş etkisi yaptı...hem daha ucuz hem daha zararsız

bugün herzaman yaptığım zararlı bir alışkanlığın etkisini somut birşekilde gördüm...sürekli saçlarımı çok sıkarak toplardım bütün gün öyle otururdum...çok fena saç dökülmem vardı ve bunu o kadar da takmazdım..ta ki bugün aynaya baktığımda başımın tepesine vuran ışığın küçük bir bozuk para büyüklüğünde saçımda dökülerek açılma olduğunu gösterene kadar...bugünden sonra saçlarımı sıkıca toplayıp eziyet etmeme kararı aldım ve saldım bırakıyorum..çok mecbur kalırsam evişi yaparken bandana takıyorum en fazla...hayır üzülmedim ama gördüğüm iyi oldu..böylece bir yanlışımı öğrenmiş oldum...nasıl olsa kökü bende yine çıkarlar bir süre sonra...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 12-03-2010, 05:28 PM   #255 (permalink)

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
OHH NE GÜZEL ÇAY FELAN BENİMDE CAY İÇESİM GELDİ
Sen de iç ben çaysız bir hayat düşünemiyorum
Alt 12-03-2010, 05:51 PM   #256 (permalink)

Alıntı:
teşekkür ederim canım ah sorma başımı işlerden alamadım bugün yine..ve hala hiçbirşey tam değil gibi geliyor..ben de o bahsettiğin huylarımdan kurtulmak ister gibi bir halim oluyor zaman zaman boş kalsam hemen başka iş üretiyorum sonrada nedef alıcak vaktim yok diye geriliyorum canım bildiğin üzere 7 mart yaşgünümdü..yıl olarak da 82 liyim...bakalım neler diyeceksin merak ediyorum

sen de az değilmişsin canım :) bu pin koduna el atmamıştım ben
Sen dengeli birisin insanlarla olan ilişkilerinde onlar sana nasıl yaklaşırsa sende onlara yaklaşırsın. Elementlerin 2 su duygusallık 3 hava konuşkanlık entellektüellik 2 ateş hırs azim coşku 8 toprak ayakları yere basma durumun. Şimdi bunlara bakarsak sözde çok şey yapıyorsun görünüyor yani hava gurubun çok şunu yapıcam bunu yapıcam diyorsun ama toprak bir tane element olarak. Bu yüzden biraz ayakların yere basıyor hayatta ama daha çok ayaklarının yere basması gerekiyor diyor pin kodu. Sayıların diyorki; Genel anlamda insanlara şöyle görünürsün: Mesafeli ve temkinlisindir, ama yakın arkadaşlarına ve ailene karşı konuşkan, disiplinli, programlı, düzenleyen, organizasyonlar he sen yapan birisin, yalnız çokca kendini savunmak zorunda kalırsın diyor. Tartışmalarının sebebi bazen dediğim dedik oluyorsun ve fikirlerinin doğruluğunu savunmaya çalışıyorsun bu karşındakini yorabiliyor diyor. İçinde sakladığın büyük bir duygusallık var dışardan göründüğündende fazla, biraz sulugözlülük olabilir diyor. Yalnız bilinçaltında bir lider saklı ve içindeki çocuk ruhunda havai ve konuşkan arada bu özelliklerini zorda kaldığında kendiliğinden çıkarıyorsun ortaya koyuyorsun diyor. Yıl döngülerine bakarsak senin geçen yılın sorumluluk yılınmış, çok fazla şeyin sorumluluğunu almışsın ve bundan dolayıda bu yıl 2010 test etme ve algılama yılındasın. Yani bu yıl çok şey öğreneceksin. Hayatında geçireceğin en zor yıllardan birini yaşayabilirsin diyor bunu iyi değerlendir öğrenmeye bak diyor. 2011de stres ve değişim olacak. Yani test edip algıladığın pek çok şey hayatında 2011de büyük değişimler sağlayacak bunları olumlu yönde kullanırsan 2012de çok mutlu bir yaşam seni bekliyor 2012 senin aile arkadaşlık ve romantizm yılın yani ipucu aşk görünüyor nişan evlilik olabilir 2012de 2013 senin tutku yılın. Birşeylere tutuyla sarılıyorsun, başladığın herşeyi sabırla devam ettiriyorsun kazanç olarakda iyi yıllardan biri. 2014 meyveleri topluyorsun çünkü başarma ve tamamlama yılın. 2015 derin düşünce yılı bu yılda biraz içine kapanabilirsin yalnız başına kalmak isteyip ben neler yaptım bunca yıl diye şöyle geriye dönüp bakabilirsin çünküüüüü 2016da yeni başlangıçlar yılı geliyor. Yeni birşeylere başlayacağın yıl. Bu arada geriye dönüp bakarsak 2007de yeni birşeylere başlamışsın şimdi onları devam ettiriyorsun. 2004 2005in başlangıcı ve 2003 senin için çok zor geçmiş olmalı. Bende bu kadar
Alt 12-03-2010, 06:13 PM   #257 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
Sen dengeli birisin insanlarla olan ilişkilerinde onlar sana nasıl yaklaşırsa sende onlara yaklaşırsın. Elementlerin 2 su duygusallık 3 hava konuşkanlık entellektüellik 2 ateş hırs azim coşku 8 toprak ayakları yere basma durumun. Şimdi bunlara bakarsak sözde çok şey yapıyorsun görünüyor yani hava gurubun çok şunu yapıcam bunu yapıcam diyorsun ama toprak bir tane element olarak. Bu yüzden biraz ayakların yere basıyor hayatta ama daha çok ayaklarının yere basması gerekiyor diyor pin kodu. Sayıların diyorki; Genel anlamda insanlara şöyle görünürsün: Mesafeli ve temkinlisindir, ama yakın arkadaşlarına ve ailene karşı konuşkan, disiplinli, programlı, düzenleyen, organizasyonlar he sen yapan birisin, yalnız çokca kendini savunmak zorunda kalırsın diyor. Tartışmalarının sebebi bazen dediğim dedik oluyorsun ve fikirlerinin doğruluğunu savunmaya çalışıyorsun bu karşındakini yorabiliyor diyor. İçinde sakladığın büyük bir duygusallık var dışardan göründüğündende fazla, biraz sulugözlülük olabilir diyor. Yalnız bilinçaltında bir lider saklı ve içindeki çocuk ruhunda havai ve konuşkan arada bu özelliklerini zorda kaldığında kendiliğinden çıkarıyorsun ortaya koyuyorsun diyor. Yıl döngülerine bakarsak senin geçen yılın sorumluluk yılınmış, çok fazla şeyin sorumluluğunu almışsın ve bundan dolayıda bu yıl 2010 test etme ve algılama yılındasın. Yani bu yıl çok şey öğreneceksin. Hayatında geçireceğin en zor yıllardan birini yaşayabilirsin diyor bunu iyi değerlendir öğrenmeye bak diyor. 2011de stres ve değişim olacak. Yani test edip algıladığın pek çok şey hayatında 2011de büyük değişimler sağlayacak bunları olumlu yönde kullanırsan 2012de çok mutlu bir yaşam seni bekliyor 2012 senin aile arkadaşlık ve romantizm yılın yani ipucu aşk görünüyor nişan evlilik olabilir 2012de 2013 senin tutku yılın. Birşeylere tutuyla sarılıyorsun, başladığın herşeyi sabırla devam ettiriyorsun kazanç olarakda iyi yıllardan biri. 2014 meyveleri topluyorsun çünkü başarma ve tamamlama yılın. 2015 derin düşünce yılı bu yılda biraz içine kapanabilirsin yalnız başına kalmak isteyip ben neler yaptım bunca yıl diye şöyle geriye dönüp bakabilirsin çünküüüüü 2016da yeni başlangıçlar yılı geliyor. Yeni birşeylere başlayacağın yıl. Bu arada geriye dönüp bakarsak 2007de yeni birşeylere başlamışsın şimdi onları devam ettiriyorsun. 2004 2005in başlangıcı ve 2003 senin için çok zor geçmiş olmalı. Bende bu kadar
analiz için çok teşekkür ederim emeğine sağlık
evet insanlara yaklaşımım konusu doğru çıkmış gerçekten de adım adım ve temkinli yaklaşıyor ve karşımdakinin frekansının nasıl olduğunu anladıktan sonra aynı frekanstan ona aynalık ediyorum

elementler konusu da doğru gözüküyor...bir sürü hedef koyup bir sürü işi aynı anda yapmaya çalışıyorum... ve hepsini hayatıma sokamıyorum...sen bunu benden de daha iyi biliyorsun...söylemiştin daha önce
dediğim dedik türünden bir insan olduğumu düşünmüyorum...yok öyle otoriter ve dominant tiplerden değilim..asla da olamadım tam aksine uysal bir kedi gibi olduğum söylenir

içimde duygusallık olduğu doğru..ve evet saklıyorum...dışarıdan daha sert ve soğuk bir görüntüm vardır...hani aba altında sopa göstermek derler ya öyle bir görünüm çiziyorum...eski sevgilim bile çoğu zaman rahat davransa da zaman zaman benim sert bir bakışım yüzünden korkusundan altına eder gibi olduğu durumlar olduğunu itiraf etmişti

anlaşılan bu yıl benim için önemli ve kritik bir yol olacağa benziyor..olsun korkmuyorum bakalım 2011 de neler değişecek inşallah günlükten okuyacağız hepberaber 2012 ve 2013 nedense beni korkuttu...çünkü aşk ve evlilik beni korkutuyor..o yüzden aşık olacaksam da platonik olmasını tercih ederim..nişan ve evlilik olarak değil de

ve evet hakikaten de geçmiş yıllarım çok zor geçti..aslında hala da zor geçmekte..ama geçmiştekiler kadar zor değil..ancak onların tortularını izlerini taşıyor...

tekrar teşekkür ederim canım bu güzel analizin için...iyiki varsın

Alt 12-03-2010, 06:16 PM   #258 (permalink)

Alıntı:
merhaba sevgili günlük
biliyorum son günlerde seni biraz ihmal etmeye başladım..ama biliyosunki işim başımdan aşkın ama yazmadan yapamam çünkü günlüğümü hergün ziyaret eden ve benden haberler bekleyen dünyalar tatlısı arkadaşlarım var

bugün eft üzerine biraz netten araştırma yaptım ve bugün uygulamaya çalıştım..gülenyüz gül sağolsun o anlatmasaydı nedir ne değildir pek ilgilenmiyordum...eft diyince aklıma gelen tek şey banka havalesiydi
bugün eft yi ufak bir sorunum için deneyim dedim daha büyük olanlardan başlamadım çünkü kaynağına inmem zaman alıcaktı.. şimdi kendimi hakikaten daha relax olmuş bir durumda buldum...duygunun tamamen gidip gitmediğinden emin değilim ama büyük bir hafifleme olduğu gerçek...yaptıkça daha da pekişir ve alışırım tabi bu ilk denemem

bugün tartıya çıktım bir de ne göreyim...kilom artmış olarak buldum kendimi....74 çıktı...ama ayna ise tam aksini söylüyor...sonradan şunu hatırladım...kasların yağlardan daha ağır olduklarını....daha az yer kaplamalarına ve daha düzgün görünmelerine rağmen yağdan daha ağırlar...bu yüzden belki nisan başına koyduğum 70 kg hedefinden vazgeçsem belki daha iyi olacak..çünkü göremeyebilirim...sanırım yine bünyeme kas eklendi....bunu düşünmek işime yaradı...hedefimin türünü değiştirebilirim..illa bunu ölçmem gerekiyorsa kilogram olarak değil de giysi bedeni numarasıyla ölçebilirim...veya gardrobumda duran ama içine giremediğim kıyafetlere girmeye başladığımı görerek....evet ölçü olarak bunları koymalıyım kesinlikle....
spor sonrası giyinirken ayna karşısına geçip kendimi inceledim...kollarımın üst kısmını ve bacaklarımın üst kısımlarını elimle yokladım...daha sert ve daha pürüzsüzlerdi vucut losyonu kullanmamama rağmen sanki losyon sürülmüş gibi bir durum vardı cildimde....sanırım suyun ve sporun bir başka etkisi olsa gerek

eskiden dünyaca ünlü pahalı kozmetik markaların sıkılaştırıcı ve selülit giderici vesaire vesaire losyonlarına dünyanın parasını yatırıyordum...aylarca hergün aksatmadan kullanıyordum ve yaptıkları sıkılık hissi en fazla" sanki eski halimin üzerine naylon çorap giymişim" de naylonun basıncının ve sıkmasının etkisiyle geçici olarak yarattığı sıkılıktan öteye geçememişti....oysaki sporun verdiği sıkılık bambaşka ve kozmetik ürünlerin sıkılaştırıcı etkisiyle karşılaştırılamaz bile...herşeyi doğal yönden çözmek en iyisiymiş buna karar verdim....hem üstelik neden boşuna cildimin gözeneklerini losyonlarla tıkayım ki...bol su içmek de sanki cildime krem sürülmüş etkisi yaptı...hem daha ucuz hem daha zararsız

bugün herzaman yaptığım zararlı bir alışkanlığın etkisini somut birşekilde gördüm...sürekli saçlarımı çok sıkarak toplardım bütün gün öyle otururdum...çok fena saç dökülmem vardı ve bunu o kadar da takmazdım..ta ki bugün aynaya baktığımda başımın tepesine vuran ışığın küçük bir bozuk para büyüklüğünde saçımda dökülerek açılma olduğunu gösterene kadar...bugünden sonra saçlarımı sıkıca toplayıp eziyet etmeme kararı aldım ve saldım bırakıyorum..çok mecbur kalırsam evişi yaparken bandana takıyorum en fazla...hayır üzülmedim ama gördüğüm iyi oldu..böylece bir yanlışımı öğrenmiş oldum...nasıl olsa kökü bende yine çıkarlar bir süre sonra...

Çok teşekkürler düşüncelerin için
Su ve sporla cildin kremlerden çok daha etkili olduğu kesin bende görüyorum daha şimdiden etkileri çok iyi. Yakında sımsıkı vücutlara sahip oluruz kesin birde elma cildi güzelleştiriyormuş ben sevmiyorum ama yiyorum arada üstünede kırık kırak yiyorum oldu bitti asit gitti oluyor
Şimdi işten çıkıyorum abimlere yemeğe gidicez yeğenlerimle oynayacağım
Görüşürüz.
Alt 12-03-2010, 06:26 PM   #259 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
Çok teşekkürler düşüncelerin için
Su ve sporla cildin kremlerden çok daha etkili olduğu kesin bende görüyorum daha şimdiden etkileri çok iyi. Yakında sımsıkı vücutlara sahip oluruz kesin birde elma cildi güzelleştiriyormuş ben sevmiyorum ama yiyorum arada üstünede kırık kırak yiyorum oldu bitti asit gitti oluyor
Şimdi işten çıkıyorum abimlere yemeğe gidicez yeğenlerimle oynayacağım
Görüşürüz.
görüşürüz kendine iyi bak afiyet olsun

Alt 13-03-2010, 11:53 AM   #260 (permalink)
Yüzbaşı

merhaba sevgili günlük

kendimi daha iyiye doğru götürme çalışmalarım tam gaz devam ediyor..çok şükür kilo vermek, sağlığımı düzeltmek ve fiziksel görünümümü güzelleştirmek için yapmış olduğum diyet ve sporun bugün 3. haftası doldu...

eskiden diyetisyene gittiğimde...yani beni o yönlendiriyorken çok güzel bir şekilde diyetimi ve sporumu hiç bozmadan yerine getirmiştim...ta ki ne zaman diyetisyene gitmeyi bırakmıştım ki o zaman kaçamaklar spora ara vermeler ve yan gelir yatmalar başlamıştı...bir de baktım ki birkaç ay sonra diyetisyene ilk gittiğim kiloya geri dönmüşüm...
diyetlere kendim kendime tekrar başlasam da 3. günde birşeye canım sıkıldığında bırakıyor ve hemen ağzıma abur cubur atarak mutlu olmaya çalışıyordum

burdan anladımki ben eskiden düzenlilik ve süreklilik gerektiren eylemleri başımda beni yönlendiren veya yöneten birisi olduğu zaman gerektiği gibi yapıyordum..çünkü ilerleme kaydedilmediğinde o kişiye hesap vermek ve mahçup olmak istemiyordum...
ama düzenlilik ve süreklilik gerektiren bu gibi eylemler için sürekli başımda birilerinin olmasına ihtiyaç duymam iyi birşey değildi...sonuçta kilomu korumak için ömürboyu diyetisyene gidemezdim..kim yapabilirki böyle birşeyi...bunu sadece diyet ve kilo olarak da düşünmemek lazım...her konuda bunu düşünmek lazım...ayrıca beni motive eden şey (eğer ki motive eden denilebilirse tabi) başkasına hesap verme korkusu olmamalıydı...ben de o yüzden eski gittiğim diyetisyenin verdiği listeler çerçevesinde kendi işimi kendim yapıyorum...tekrar diyetisyene gitme ihtiyacı duymuyorum..zamanında herşeyi sorup öğrenmiştim..nasıl olsa işin özünü öğrendim...sporun sürekliliğini sağlabilmem için koşu bandının eve alınması..yani spor imkanının eve taşınması da benim için dev bir adım oldu..ve böylece spor yapmamak için hiçbir bahanem kalmadı...ne hava şartları ne de dışarıda gördüğüm insanlar...

kendime ilk hedefimi koymak istediğimde..yani nisan başında 70 kilo olacağım dediğimde hedefimin türünün yalnış olduğunu anladım...ilerlemenin ölçülebilir nitelikte olması sadece sayılara bağlı değil çünkü...ben de koyduğum ilk hedefi değiştirme kararı aldım...ve geçen sene evde giymek üzere aldığım siyah renkli eşofman altına zorlukla giriyorum şu an ve hele onunlayken rahat oturamıyorum...şimdi ilk hedefim olarak o eşofman altına rahatça girmenin yanısıra onunla evin içinde rahatça oturabilecek kadar incelme hedefi koydum kendime...ve zaten çok da uzak bir hedef değil şu anki bedenime yakın bir bedende....sanırım 1 beden küçük...evet böylesi daha iyi oldu..."nisan başında o eşofman altına rahatça gireceğim ve onunla oturur vaziyetteyken bile çok rahat olacağım hiç sıkmayacak"

hayatımın her alanını dengelemeyi öğrenmek adına da şöyle değişik bir karar aldım...hani bilirsin şu "the sims" adlı oyun varya...bir insanın zorunlu ihtiyaçlarından tut..dışarıdaki sosyal zorunluluklarını ve mutluluklarını iyi durumda yapmak yani hayatlarını dengelemek zorundasın ya oyunda...işte bu oyunu bilgisayarıma yükleyip oynamaya başlayacağım..böylece alıştırma yapmış olacağım...ancak bunu oynarken de tabi ki oyuna dalıp günlük işleri aksatmamam de gerekiyor ki bu da zaten hayatı dengeleme alanının bir konusu

Bookmarks