Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Çekim yasasını seni örnek alarak uygulamaya adım attım..Mjsların birisinde googleden kitabı indirebilirsin yazmıştın forumdan bir arkadaşa tavsiye etmiştin.Benimde hemen msjın Aklıma geldi hemen indirdim..Birde çekim yasası anılarını forumda paylaşıyorsun..Bende daha çok atılım oldu çekim ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 18-03-2010, 02:58 PM   #321 (permalink)

Tesekkür: 3,278
425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayallerimgerçekleşiyor is on a distinguished road
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Çekim yasasını seni örnek alarak uygulamaya adım attım..Mjsların birisinde googleden kitabı indirebilirsin yazmıştın forumdan bir arkadaşa tavsiye etmiştin.Benimde hemen msjın Aklıma geldi hemen indirdim..Birde çekim yasası anılarını forumda paylaşıyorsun..Bende daha çok atılım oldu çekim yasasına teşekkür ederim iyi ki üye olmuşsun..iyi ki varsın..
Rica ederim asıl iyiki sen varsın Yazıların ilham kaynağım, sende ilham perisisin.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2010, 03:10 PM   #322 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
redflowers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rica ederim canım, istikrarlı bir yazar olduğundan dolayı bunun sana kolaylık sağlayacağını düşündüm.
tekrar teşekkür ederim

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2010, 03:16 PM   #323 (permalink)

425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhaba sevgili günlük
dün buralara çok takılamadım...günlük işlerim yoğundu..o yüzden size zamanında cevap veremediğim için geç kaldığım için özür dilerim arkadaşlar

dün dışarı çıkıp biraz kendim için alışveriş yaptım...
gardrobumda bahar günlerine uygun renkte giyebileceğim bir ceketim veya montum yoktu...kış rengi olan koyu kahve ve siyahlar vardı...açık renk olan 2-3 kabanım vardı ancak onları sevmiyordum..birisi narçiçeği kırmızısıydı...bu renk sokakta çok dikkat çektiği için giyemiyordum..zaten sevmem yani....diğer 2 si de sert kalıplıydı ve önü kapalıyken hareket ettikçe gövde kısmı da yukarı kayıyordu...böyle ceketlere nasıl sinir oluyorum anlatamam...

ben de gittim kendime krem rengi bir trençkot aldım..düğmeleri de koyu renk...çok hoşuma gitti...ve bunu alırken şu anki gerçek bedenim olan 42 beden değil 40 beden aldım...bunu özellikle yaptım...çünkü bu güzel trençkotun ben zayıfladıktan sonra bol durup çirkin görünme ihtimali vardı....hem o giysiyi rahat giyebilmek için zayıflamama da teşvik olur diye düşündüm bir de baharlık ayakkabı aldım kahverengi renkte (bu arada hiç kahverengi ayakkabım da yokmuş zaten elimde)

ben bu arada güzel ve uyumlu giyinmeyi de öğrenmeye çalışıyorum...bu aldığım trençkot ile kahverengi ayakkabıları birarada giyip nasıl kombin ederim diye düşündüm...trençkotu inceledim önce..kendisi açı krenkti ancak üzerinde koyu renk düğmeler vardı bunu ipucu olarak kabul ettim ve trençkotun içine en çok kahverengi veya mürdüm rengi tişortun yakışacağını keşfettim...ayakkabı da kahverengi zaten....ve mürdüm de ondan çok uzak bir renk tonu değil....neyse...krem trençkot...mürdüm tişort...altına orta koyulukta mavi kotum ve nihayet ayağıma da kahverengi ayakkabılarımı giyip odada aynada baktım...çok güzel birşey çıkmıştı ortaya ama kahverengi çantam da olsa iyi olacaktı bi o eksik kalmış...olsun

öğrendiğim bilgilere ve yaptığım denemelere göre koyu kahve ve siyah giysiler ayakkabılar aksesuarlar ve çantalar sonbahar ve kışın uygun oluyor....kahverengi ve krem rengi gibi renklerdeki aksesuarlar giysiler ayakkabılar ise bahara uygun....yazın ise daha açık renkler...beyaz gibi...veya diğer açık renkler...yani mevsim ilerledikçe renkler de koyudan açığa doğru ilerliyor...ona göre eksiklerimi belirleyip tamamlamayı düşünüyorum..zamanında bilinçsizce alışveriş edip sadece 1-2 rengin üzerinde durup ona yüklenmişim yada renkli renkte birşeyler alsam da cart tonlar seçmişim..

ha bu arada artık eskisi kadar netten birşey indirmiyorum..o bağımlılığımı çözme konusunda emin adımlarla ilerliyorum sanırım....dizi ve film izleyerek yaşamadığım hayatı yaşamışım gibi kendimi kandırmanın anlamsız olduğunu anladım...çünkü izlediğim şey bile gerçek değildi bir kurguydu sadece.....yani o oyuncular da zaten orada gösterilen şeyleri gerçekten yaşamıyorlar...yönetmen ne isterse ona göre oynuyorlar...aslında onlar da gerçek hayatı kaçırıyor...eskiden izlerken özenirdim...oh millet ne mekanlarda neler yaşıyor ben de burda ot gibi oturuyorum diyordum...ama sonradan farkettim aslında onlar da yaşamıyor...ben filmde o mekanların güzelliğinin farkına varabiliyorum ancak bu film bir de aksiyon filmiyse oynayan oyuncular çevresindeki güzelliklerin farkında bile olmuyorlardır belki...ve film veya dizi çekilirken geçirdikleri zaman kadar onlar da hayatı kaçırıyorlar..ve belki kimbilir bu kaçan zamanı onlar da birşekilde benim gibi yakalamaya ve telafi etmeye çalışıyorlardır...o yüzden izlediklerime özenip de yakınmayacağım artk
Ne güzel heves gelmiştir sana şimdi zayıflamak için. Oh oh iyi yapmışsın. Yeni ve güzel değişimler hayatında sana pozitif çekim yasasını daha çok getirir, çünkü mutlu olursun. Mutlu mutluluğu çeker.

Bende okadar çok alışveriş yapmışımki zamanında kartımın taksitleri aylık limiti zorluyor. Üstelik birde saçma sapan kıyafetler almışım. Giydiğime bakıyorum. Yine kot, tşört, uzun hırka ve hep aynı biriki bot. Habire bunları döndürüp giyiyorum sonrada yeni birşey alma ihtiyacım oluyor. Onları alıyorum ama 1 kere giyiyorum yada kilo aldığım için tipsiz duruyor niye almışımki diyorum. Aslında benim standart şeylerimi çoğaltmam gerek. Sen yazınca bende bir düşüneyim dedim. Biraz daha zaman geçsin adamakıllı liste yapıp çıkıcam. Hemen ilk gördüğümede saldırmayacağım Hep kot var ve bu beni rahatsız ediyor. Şöyle ince baharlık spor ve şık pantolonlar görüyorum insanların üzerinde yahu durdurup bir nerden alıyorsunuz diye sorcam ayıp olcak:)))
Bende işte öyle açık renklerde pantolonlar alıp üstüne uyumlu tşört alıcam:))) Yeni bir spor ayakkabısıda altına. Boyum kısada olsa öyle daha güzel duruyor.Neyse telkinlerle boyumu uzatırım bende herkes öyle yapıyor:)))
Bende bu arada 2007de krem tençkot almıştım o zaman bankacı olduğum için sonbaharda ve ilkbaharda takım elbiselerimin üzerine giyiyordum çok şık duruyordu. Spor kıyafettede krem bir spor ayakkabısıyla da fena durmuyor Ben hala onu giyiyorum ve çok memnunum üstelik bu senede moda renk o senin şansına

Güzel günlerde giy tatlım.
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 18-03-2010, 03:28 PM   #324 (permalink)

Alıntı:
aaaa inanamıyorumm
günlükler sayfasına bi baktım benim günlük sabit konu olmuş
böyle olmasına kim karar verdiyse ve sabitlediyse ona çok teşekkür ediyorum
Hayırlı olsun canım bence geç bile kalınmış. Senin günlüğün en başlardan beri süper
Alt 18-03-2010, 03:31 PM   #325 (permalink)

Alıntı:
redflowers Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Rica ederim canım, istikrarlı bir yazar olduğundan dolayı bunun sana kolaylık sağlayacağını düşündüm.
Ben de teşekkür ederim, benim içinde kolaylık oldu, çünkü hergün bu günlüğü zevkle ve merakla takip ediyorum
Alt 18-03-2010, 04:07 PM   #326 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Ne güzel heves gelmiştir sana şimdi zayıflamak için. Oh oh iyi yapmışsın. Yeni ve güzel değişimler hayatında sana pozitif çekim yasasını daha çok getirir, çünkü mutlu olursun. Mutlu mutluluğu çeker.

Bende okadar çok alışveriş yapmışımki zamanında kartımın taksitleri aylık limiti zorluyor. Üstelik birde saçma sapan kıyafetler almışım. Giydiğime bakıyorum. Yine kot, tşört, uzun hırka ve hep aynı biriki bot. Habire bunları döndürüp giyiyorum sonrada yeni birşey alma ihtiyacım oluyor. Onları alıyorum ama 1 kere giyiyorum yada kilo aldığım için tipsiz duruyor niye almışımki diyorum. Aslında benim standart şeylerimi çoğaltmam gerek. Sen yazınca bende bir düşüneyim dedim. Biraz daha zaman geçsin adamakıllı liste yapıp çıkıcam. Hemen ilk gördüğümede saldırmayacağım Hep kot var ve bu beni rahatsız ediyor. Şöyle ince baharlık spor ve şık pantolonlar görüyorum insanların üzerinde yahu durdurup bir nerden alıyorsunuz diye sorcam ayıp olcak:)))
Bende işte öyle açık renklerde pantolonlar alıp üstüne uyumlu tşört alıcam:))) Yeni bir spor ayakkabısıda altına. Boyum kısada olsa öyle daha güzel duruyor.Neyse telkinlerle boyumu uzatırım bende herkes öyle yapıyor:)))
Bende bu arada 2007de krem tençkot almıştım o zaman bankacı olduğum için sonbaharda ve ilkbaharda takım elbiselerimin üzerine giyiyordum çok şık duruyordu. Spor kıyafettede krem bir spor ayakkabısıyla da fena durmuyor Ben hala onu giyiyorum ve çok memnunum üstelik bu senede moda renk o senin şansına

Güzel günlerde giy tatlım.
evet canım, standartlarını çoğaltman gerektiğini anlaman çok yerinde bir tesbit olmuş hayatının alanlarını gözden geçirip en çok nerede ne yaparken vakit geçiriyorsun..hayatının çoğu nasıl geçiyor onu düşünüp dolabında o duruma uygun kıyafetlere ağırlık vermek lazım...ve de bunlar yüz ve vucut hatlarına uygun olup sana da yakışan renklerde olmalı....

ben de bu alışverişte doğru seçimler konusunda senelerce sayısız hatalar yaptım...belki hala da yapıyorum ama çok aza indi bunun oranı...

eskiden gardrobumda hep ablamdan gelen şeyler vardı genelde....veya benim çalıştığım dönemlerde hergün farklı kıyafet giyme zorunluluğundan ötürü sırf farklı olsun diye çeşit olsun diye aldığım...ancak renkleri ve modelleri bana yakışmayan saçmasapan kıyafetler vardı...
ayrıca mevsimlere göre giyinme konusunda da oldukça kültürsüzdüm..hatalarıımı farkedince insanların neden bana yaklaşmadıklarını neden arkadaş olmak istemediklerini anlamıştım....mesela yazın ortasında siyah renkte uzunkollu bir bluz giyip ayakkabı olarak da kışlık klasik ve burnu kapalı ayakkabılar giyecek kadar hatalara düştüğüm günleri biliyorum...napıyım ailemden hiçkimse bana bu konuda birşeyler öğretmedi...

derken nette uzun süren araştırmalara koyuldum ve saç rengime göz rengime ve ten rengime en çok uyan renkleri öğrendim...hani imagemaker falan diyorlar ya....işte yabancı bir site buldum ordaki yazıları okudum falan filan...insanları 4 farklı renk grubunda kategorilendirmişler...ve bunların her birine bir mevsim adı vermişler...ben kış tipi insanıymışım ve bana en çok kış renkleri gidiyormuş...soğuk ve koyu renkler yani....renkler konusunda iyi kötü kendimi eğittim biraz...ama bu sefer de kilo başıma dert idi inşallah ondan da kurtulucam artık bu konu çok zevk aldığım bir konudur..istersen daha sık tartışabiliriz bu giyim ve alışveriş konularını ne dersin ?

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 19-03-2010, 12:34 PM   #327 (permalink)
Yüzbaşı

merhaba sevgili günlük...
yine kafamda bazı düşünceler var...
ben aslında kişisel gelişim çalışmalarıma zannettiğimden daha önceki zamanlarda çoktan başlamışım ancak bundan haberim yoktu...bunu şimdi farkediyorum...yani aslında bugünkü halime sadece telkin dinlemeye başladığım günden bugüne kadar olan zaman diliminde ulaşmadığımı farkettim...
hatta ben 6 yaşından beridir kendimi sürekli geliştirmek peşindeymişim aslında...ama tabi ki bu çabalarım aralıksız da sürmemiş..kimi birkaç yıl herşeye boşverip yan gelip yatmışım..diğer birkaç yıl da o boş geçirdiğim yılların acısını çıkarırcasına kendime tam gaz yüklenerek kendimdeki eksikleri kapamışım....

kendimi geliştirme konusundaki eylemlerim genelde fiziksel hareket içeren eylemler değil...daha çok düşünsel eylem olmuş.... eylemlerimin % 85 i düşünmek ise % 15 i de fiziksel eylem olmuş....daha ziyade beynimi kullanarak soru sorarak fikir üreterek bunu yapmışım....fakat bu durum bende büyük bir yanılgıya yol açmıştı uzun süre....yani hiçbir şekilde ilerlemediğimi..hiç yol katetmediğimi..hiçbirşey yapmadığımı bulunduğum noktada sabit durduğumu sanıyordum...kendimi uzun yıllar boyunca böyle zannettim...ama artık öyle olmadığını anlıyorum ve düşünmeyi de eylemden sayıyorum...bugün farkettim bunu....

çocukluğumda sık sık yanlız kalabildiğim zamanlarım olurdu...arkadaş edinememenin belki bu şekilde faydasını gördüm...kenara çekilip yalnız kaldığımda canım sıkılmaya başladığında kendimi oyalamak için sürekli birşeyler hakkında düşünüyordum...yanlızlık beni düşünmeye ve hayal kurmaya itiyordu...kimi zaman da çevremdeki kişilerin hareketlerini çevremde olanı biteni konuşulanları gözlemliyordum...kimse benimle ilgilenmediği için bu düşünceleri hayalleri bölebilecek kimse de yoktu çevremde.....böyle yapa yapa bu olay yılların alışkanlığı oldu bende ve aynı zamanda sorunlarımı çözme metodum haline geldi
o yüzden belki günlüğümü okuyan kişiler hayatımda çok da fazla eylem olmadığını farkedeceklerdir....benim günlüğüme günlük hayatımda olan değişiklikler ve hareketler değil...beynimin içindeki hareketlilikler yansıyor...eskiden hayatımın eylem olarak hareketsiz olmasından utanırdım ve çevreye bunu belli etmemeye çalışırdım...pek arkadaşım olmamasına rağmen bana "bugün naptın ? " diye soranlara yalan bile söylediğim dönemler oldu....olmayan arkadaşlarımla olmayan kafeteryalara gidip olmayan içecekler içtiğimi bile söylerdim mesela
ama şimdi asla....hayatımın tekdüze oluşundan utanmıyorum ve bunu kapatmak için böyle hikayelere başvurmuyorum...ihtiyaç duymuyorum...çünkü kendim artık kendimin eskiden sandığım kadar "eylemsiz" olmadığımı anladım...

Alt 19-03-2010, 02:45 PM   #328 (permalink)

Alıntı:
evet canım, standartlarını çoğaltman gerektiğini anlaman çok yerinde bir tesbit olmuş hayatının alanlarını gözden geçirip en çok nerede ne yaparken vakit geçiriyorsun..hayatının çoğu nasıl geçiyor onu düşünüp dolabında o duruma uygun kıyafetlere ağırlık vermek lazım...ve de bunlar yüz ve vucut hatlarına uygun olup sana da yakışan renklerde olmalı....

ben de bu alışverişte doğru seçimler konusunda senelerce sayısız hatalar yaptım...belki hala da yapıyorum ama çok aza indi bunun oranı...

eskiden gardrobumda hep ablamdan gelen şeyler vardı genelde....veya benim çalıştığım dönemlerde hergün farklı kıyafet giyme zorunluluğundan ötürü sırf farklı olsun diye çeşit olsun diye aldığım...ancak renkleri ve modelleri bana yakışmayan saçmasapan kıyafetler vardı...
ayrıca mevsimlere göre giyinme konusunda da oldukça kültürsüzdüm..hatalarıımı farkedince insanların neden bana yaklaşmadıklarını neden arkadaş olmak istemediklerini anlamıştım....mesela yazın ortasında siyah renkte uzunkollu bir bluz giyip ayakkabı olarak da kışlık klasik ve burnu kapalı ayakkabılar giyecek kadar hatalara düştüğüm günleri biliyorum...napıyım ailemden hiçkimse bana bu konuda birşeyler öğretmedi...

derken nette uzun süren araştırmalara koyuldum ve saç rengime göz rengime ve ten rengime en çok uyan renkleri öğrendim...hani imagemaker falan diyorlar ya....işte yabancı bir site buldum ordaki yazıları okudum falan filan...insanları 4 farklı renk grubunda kategorilendirmişler...ve bunların her birine bir mevsim adı vermişler...ben kış tipi insanıymışım ve bana en çok kış renkleri gidiyormuş...soğuk ve koyu renkler yani....renkler konusunda iyi kötü kendimi eğittim biraz...ama bu sefer de kilo başıma dert idi inşallah ondan da kurtulucam artık bu konu çok zevk aldığım bir konudur..istersen daha sık tartışabiliriz bu giyim ve alışveriş konularını ne dersin ?
Kendine yaptığın bu öz eleştirilerine hayranım Çok tatlısın. Araştırmacı ruhunu burdada konuşturmuşsun ya helal olsun. Bu arada o siteyi merak etmedim desem yalan olur. Buradan yazamassan özelden yazar mısın rica etsem o sitenin adını? Ben hangi mevsimim acaba. Tahminimce baharlardan biriyimdir:))) bakalım ne çıkacak. Bu arada evet bu giyim kuşamla ilgili konuşalım süper olur. Aslında bir başlık açsak indirimler nerde var, falanca sitede şu var bu yıl bunlar moda şu renklere dikkat etmek gerek. Böyle bir konuda bayanların baya birfikri olacağını düşünüyorum Yada yeni bir konuda dağılmak istemezden buradan da arada asırada paylaşım yapabiliriz. Ne dersin?
Alt 19-03-2010, 03:08 PM   #329 (permalink)

Alıntı:
merhaba sevgili günlük...
yine kafamda bazı düşünceler var...
ben aslında kişisel gelişim çalışmalarıma zannettiğimden daha önceki zamanlarda çoktan başlamışım ancak bundan haberim yoktu...bunu şimdi farkediyorum...yani aslında bugünkü halime sadece telkin dinlemeye başladığım günden bugüne kadar olan zaman diliminde ulaşmadığımı farkettim...
hatta ben 6 yaşından beridir kendimi sürekli geliştirmek peşindeymişim aslında...ama tabi ki bu çabalarım aralıksız da sürmemiş..kimi birkaç yıl herşeye boşverip yan gelip yatmışım..diğer birkaç yıl da o boş geçirdiğim yılların acısını çıkarırcasına kendime tam gaz yüklenerek kendimdeki eksikleri kapamışım....

kendimi geliştirme konusundaki eylemlerim genelde fiziksel hareket içeren eylemler değil...daha çok düşünsel eylem olmuş.... eylemlerimin % 85 i düşünmek ise % 15 i de fiziksel eylem olmuş....daha ziyade beynimi kullanarak soru sorarak fikir üreterek bunu yapmışım....fakat bu durum bende büyük bir yanılgıya yol açmıştı uzun süre....yani hiçbir şekilde ilerlemediğimi..hiç yol katetmediğimi..hiçbirşey yapmadığımı bulunduğum noktada sabit durduğumu sanıyordum...kendimi uzun yıllar boyunca böyle zannettim...ama artık öyle olmadığını anlıyorum ve düşünmeyi de eylemden sayıyorum...bugün farkettim bunu....

çocukluğumda sık sık yanlız kalabildiğim zamanlarım olurdu...arkadaş edinememenin belki bu şekilde faydasını gördüm...kenara çekilip yalnız kaldığımda canım sıkılmaya başladığında kendimi oyalamak için sürekli birşeyler hakkında düşünüyordum...yanlızlık beni düşünmeye ve hayal kurmaya itiyordu...kimi zaman da çevremdeki kişilerin hareketlerini çevremde olanı biteni konuşulanları gözlemliyordum...kimse benimle ilgilenmediği için bu düşünceleri hayalleri bölebilecek kimse de yoktu çevremde.....böyle yapa yapa bu olay yılların alışkanlığı oldu bende ve aynı zamanda sorunlarımı çözme metodum haline geldi
o yüzden belki günlüğümü okuyan kişiler hayatımda çok da fazla eylem olmadığını farkedeceklerdir....benim günlüğüme günlük hayatımda olan değişiklikler ve hareketler değil...beynimin içindeki hareketlilikler yansıyor...eskiden hayatımın eylem olarak hareketsiz olmasından utanırdım ve çevreye bunu belli etmemeye çalışırdım...pek arkadaşım olmamasına rağmen bana "bugün naptın ? " diye soranlara yalan bile söylediğim dönemler oldu....olmayan arkadaşlarımla olmayan kafeteryalara gidip olmayan içecekler içtiğimi bile söylerdim mesela
ama şimdi asla....hayatımın tekdüze oluşundan utanmıyorum ve bunu kapatmak için böyle hikayelere başvurmuyorum...ihtiyaç duymuyorum...çünkü kendim artık kendimin eskiden sandığım kadar "eylemsiz" olmadığımı anladım...
Ben de hep sessiz bir çocuktum ama sevildiğimi hissettiğim alanlarda bıdıbıdı konuşup kafa şişirdiğimde çok olmuştur Annemler veli toplantısına gitmemeye başlamışlardı, çünkü öğretmenlerin hocaların tek dedği sadece sessiz biraz daha konuşgan olursa herşey daha iyi olacak derlerdi. Bizimkiler için tabiki sadece ders önemli olduğu için bu çocuk nasılsa başarılı deyip veli toplantısına bile gitme zahmetinde bulunmadılar. Herkesinki gidiyor benimkiler gitmiyor diye çok bozulurdum ne yani iyi birşeyler duyacaksınız diye neden gelmiyorsunuz toplantıya. Sessizliği problemden bile saymadılar ama oysakiçok şey aldı götürdü bu içine kapanıklık bende. Ben bunu böyle düşüne düşüne üniversiteye geldim. En sonunda son yılda bir bakmışım geriye, ben değişmişim, rahatça tanışıyor, rahatça öğretmenlerle konuşuyorum, çok tatlı sayısız arkadaşlarım olmuş. O noktada şunu farkettim. Çocuklar seni dışlamıyor sen kendini çektiğin içlerine kendini zorlada olsa rahatça atmadığın için kendin kendini dışlıyorsun bunu anladım ben. Malesef küçük yeğenim 3 yaşındaki bana mı çekmiş anlamadım evin içinde bırbır dırdır dışarda süt dökmüş kedi, yapışıyor bacağıma. Küçükken annem bana arkadaş bulurdu. Ne sinir bozucu. Bunun temelinde kesin bir neden var. Bunu sessiz kalıp üst benliğimize 7 gün sorup her gece yatmadan önce bunu yapıp rüyamızda nedenlerini görebiliriz. Işık Elçiden dün öğrendim programında söyledi
Alt 19-03-2010, 04:39 PM   #330 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
Kendine yaptığın bu öz eleştirilerine hayranım Çok tatlısın. Araştırmacı ruhunu burdada konuşturmuşsun ya helal olsun. Bu arada o siteyi merak etmedim desem yalan olur. Buradan yazamassan özelden yazar mısın rica etsem o sitenin adını? Ben hangi mevsimim acaba. Tahminimce baharlardan biriyimdir:))) bakalım ne çıkacak. Bu arada evet bu giyim kuşamla ilgili konuşalım süper olur. Aslında bir başlık açsak indirimler nerde var, falanca sitede şu var bu yıl bunlar moda şu renklere dikkat etmek gerek. Böyle bir konuda bayanların baya birfikri olacağını düşünüyorum Yada yeni bir konuda dağılmak istemezden buradan da arada asırada paylaşım yapabiliriz. Ne dersin?
güzel sözlerin için teşekkür ederim canım
evet canım bu giyim kuşamın üstünde daha detaylı dursak çok iyi olacak gerçekten..iyi fikir buna aslında ayrı bir konu açılabilir..hem orda daha fazla katılım olur...daha çok kişi fikir alışverişi yapar...çünkü herkes günlüklere girip okumuyor..çünkü içeriğini bilemeyebiliyorlar

ama tabi bu konudaki kendi kişisel çalışmalarımı ve çabalarımı da burada yazmaya devam edicem ayrıca

Alıntı:
Ben de hep sessiz bir çocuktum ama sevildiğimi hissettiğim alanlarda bıdıbıdı konuşup kafa şişirdiğimde çok olmuştur Annemler veli toplantısına gitmemeye başlamışlardı, çünkü öğretmenlerin hocaların tek dedği sadece sessiz biraz daha konuşgan olursa herşey daha iyi olacak derlerdi. Bizimkiler için tabiki sadece ders önemli olduğu için bu çocuk nasılsa başarılı deyip veli toplantısına bile gitme zahmetinde bulunmadılar. Herkesinki gidiyor benimkiler gitmiyor diye çok bozulurdum ne yani iyi birşeyler duyacaksınız diye neden gelmiyorsunuz toplantıya. Sessizliği problemden bile saymadılar ama oysakiçok şey aldı götürdü bu içine kapanıklık bende. Ben bunu böyle düşüne düşüne üniversiteye geldim. En sonunda son yılda bir bakmışım geriye, ben değişmişim, rahatça tanışıyor, rahatça öğretmenlerle konuşuyorum, çok tatlı sayısız arkadaşlarım olmuş. O noktada şunu farkettim. Çocuklar seni dışlamıyor sen kendini çektiğin içlerine kendini zorlada olsa rahatça atmadığın için kendin kendini dışlıyorsun bunu anladım ben. Malesef küçük yeğenim 3 yaşındaki bana mı çekmiş anlamadım evin içinde bırbır dırdır dışarda süt dökmüş kedi, yapışıyor bacağıma. Küçükken annem bana arkadaş bulurdu. Ne sinir bozucu. Bunun temelinde kesin bir neden var. Bunu sessiz kalıp üst benliğimize 7 gün sorup her gece yatmadan önce bunu yapıp rüyamızda nedenlerini görebiliriz. Işık Elçiden dün öğrendim programında söyledi
iyi yönleri de varmış aslında ailen sana güvenmiş ve toplantıya gitme gereği bile duymamışlar...oysa diğer öğrenciler ise veli toplantısı duyulmasın diye akla karayı seçerlerdi...hele de notları kötüyse bi keresinde ben de toplantıyı söylememiştim çünkü notlarım iyi değildi...ancak aynı sitede 2 blok ötede oturan arkadaşım aynı zamanda sınıf arkadaşım olduğu için ve annesi annemle konuşuyo olduğu için arkadaşımın annesi bizimkine söylemiş...öyle duyulmuştu...bi baktım okulun önünde babamın arabası da duruyor..ne komikti ama neyseki çok da yermemiş hocalar...
sonradan aniden farkettiğin değişim aynı benim duruma benziyor...değişimin farkına anında varmıyoruz...birşeyler yapmıyoruz aynı yerde kalıyoruz sanıyoruz ama bi an bi bakınca işte o zaman ne kadar yol gittiğimiz anlaşılıyor demekki hiç hareket etmiyor gibi de olsak içimizde ve zihnimizde birşeyler değişiyor...bunun için illa ki bir sürü arkadaş çevre sahibi olup hergün çıkıp dolaşmak sinemaya gitmek ıvır zıvır vesaireler olmazsa olmaz zorunlu şeyler değillermiş

Bookmarks