Konu: Neden?
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-04-2008, 08:37 PM   #3 (permalink)
teoman_
Yüzbaşı

teoman_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 712
521 Mesajinıza toplam 2,173 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
teoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud ofteoman_ has much to be proud of
Standart Ynt: Cevapsız Sorular...

al birini vur ötekine
(cevaplar tamamen şahsen, bana ve kendime aittir. midesi hassas olanlar okumasın okuyacaksa da hazırda bir leğen bulundursun, eğer bilgisayarı lavaboda kurulu değilse...)

Alıntı:
bymehmet Nickli Üyeden Alıntı

Bunlar da mantıklı ama cevabı olmayan sorular...

* Neden bozulan otobüsün yolculari bizim otobüsümüze aktarildiginda onlara mültecilermis gibi bakariz?

işgalcilere bakar gibi baksak ne olacaktı peki, yazık değil mi adamlara...

* Neden her gördügümüz haritada hemen Türkiye'yi bulmaya çalisiriz? Millet olarak dünyada kaybolma kompleksimiz mi vardir?

Belki de haritada yerini tek bildiğimiz ülke Türkiye'dir

* Neden insanlar birbirlerine sarilinca saga-sola sallanirlar?

Öne arkaya sallanırlarsa (eğer sarılanlar iki kişilik bir grupsa her ikisinin de düşme ihmali çok yüksektir. üstelik yanlış da anlaşılabilir, gören birisi tarafından) nasıl anlaşılır siz tahmin edin

* Neden ögrenciler ilkögretimin besinci sinifina kadar ögretmene "ögretmenim" diye seslenirken altıncı sinifta bir anda "hocam" diye seslenmeye baslarlar?

Bu soruya ancak ilkokuldayken doğru cevap verebilirdim, çünkü o zamanlar öğretmene hocam dendiğini bilemezdim...

* Neden sinavlarda "4 yanlis bir dogruyu götürür" seklinde bir uygulama ile ögrenciler cezalandirilirlarda; "4 dogru bil, bir dogru da bizden" seklinde bir kampanya baslatilip zekaya ve riske girme cesaretine ödül verilmez?

Bir kere bu soru yanlış.
4 yanlışın bir doğruyu götürmesinin temelinde öğrencileri değil doğru yanıtları cezalandırma mantığı yatar. çünkü kurban öğrenci değil verilen doğru yanıttır.
Bu arada benim kaç doğrum kaldı dusun
sorunun ikinci kısmını cevaplandırmayacağım. daha fazla risk almak istemiyorum

* Neden insanlar kapali bir alandan yagmur yagan alana çikinca kafalarini egerler? Yagmura duyulan saygidan midir yoksa ondan tirstigimiz için midir?

kimse açık bir alana çıkarken gökyüzüne bakarak çıkmaz ki? galiba soruyu soran gökyüzüne bakarak geziyor ortalıklarda...

* Neden dükkanini kapatip giden esnaf, kapiya "10 dakika sonra dönücem" yazar, ne zaman gittigini nasil anlarız

belki de kendisi gittiği yerde kapıdan çıktıktan on dakika sonra dönecektir. artık kendi ekseni etrafında mı döner yoksa güneşin etrafında mı? ayrıca cinsiyet de değiştiriyor olabilir

* Televizyona çikan insanlar neden kendilerini Türkiye'deki bütün insanlarin izledigini sanirlar? Örn: Su anda 70 milyon kisi bizi izliyor...

Hım demekki televizyona çıkmış olsam beni 70 milyon izlemeyecek öyle mi?
ayrıca mantık doğru. 70 milyon kişi kesinlikle izleyemez en azından herkes izlese bile kişinin kendisi televizyona çıktığını izleyemez.

* Dügünlerde neden "Dom Dom Kursunu" ile göbek atilmaktadir. "Bir avci vurdu beni, bin avci beni yedi" gibi sözler esliginde kendinden geçen baska milletler var midir?

Bilmek bile istemiyorum

* Neden bazi kizlarimiz sirin bir hayvancagiz gördüklerinde "inanmiyorum!" derler, inanilmayacak olan nedir?

Bilmiyorum, kızlar cevaplasın

* Cumartesi ve Pazartesi'nin neden kendi isimleri yoktur?

Hım cumartesi ve pazartesinin isimleri yoksa o halde bildiğimiz cumartesi ve pazartesi haftanın hangi günleri oluyor?
ayrıca bir hafta 9 gün mü çekiyor? isimleri olan 7 gün+isimsiz 2 gün...

* Dolmuslardaki fiyat tarifesinde "en kisa mesafe" neden "indi-bindi" olarak tabir edilir? Önce inilip sonra mi binilir? Bir terslik yok mudur?

süper bi soru

* Bulmacalarda boru sesinin karsiligi neden hep "ti"dir? Bulmacalari hazirlayan arkadaslar hiç "ti" diye ses çikaran
boru görmüsler midir?

Kendi başına boru ses çıkarır mı da?

* Ipana 7 reklamindaki kiza "Ne zamandan beri Ipana 7 kullaniyorsun?" diye soran doktor, Ipana 7'nin yeni bir ürün olduğunu ve reklamdan sadece bir kaç gün önce piyasaya çiktigini bilmemekte midir?

kız ne cevap vermiş peki? eğer 6 aydır filan kullanıyorum demişse demekki ipana eski ürünleri yeni diye kakalıyor
ipana yemezler!

* Neden ilanlarda "doktordan temiz araba" diye yazilir? Hipokrat yemininde"arabami temiz kullanacagim" seklinde bir madde mi vardir?

Doktordan temiz araba derken arabanın doktordan daha temiz olduğunu mu anlayacağız acaba
araba hangi doktordan daha temiz
üstelik doktor hipokrat yemininde arabamı temiz kullanacağım demişse, temizlenip de kullanacağım demek istemiş olmasın sakın!!!
yoksa 'arabayı devirdikten' sonra araba kullanmayacağım mı demek istemiş doktor

benim kafam karıştı iyice dusun dusun

Karnımı besliyorum
teoman_ isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla