Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-10-2009, 07:07 PM   #5 (permalink)
armenak
Teğmen

Tesekkür: 1
10 Mesajinıza toplam 61 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
armenak is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: matrix'e hükmedin

şimdi bir kere bunun ben kişisel gelişimle çokta alakalı olduğunu düşünmüyorum. zira kişisel gelişim inanma gerektirmez. teklin meselesi de öyledir ya da herhangi bir hızlı okuma teknklerini öğrenmekte öyledir. metafizikle kişisel gelişim olmadığı gibi toplumsal gelişim de olmaz. antık yunana felsefesinin metefizik soruları bügün hala bir muamma. yani biz hem kişisel gelişimi hem de toplumsal gelişimi metafiziğe bağlarsak çuvallarız. fark etmekten bahsediyorsunuz ama neyi fark edeceğiz. metafizik neyin farkındalığını ortaya çıkarır. öte yanda çok iyi şekilde peygamberden bahsetmişsiniz. ama peygamberin yöntemi bu değil ki allahın yöntemi bu olsun. üstelik bizim allahın nurunu taşıdığımız meselesi tasavvufi bir meseldir. ve ne ibn arabide ve ne sonrasında böylesi yöntemler yoktur. bura da bir ayrım yapmak gerek arkadaşlar ve dikkat edelim bu yöntemleri uygulayan insanlara onlarda çok net bir şekilde bu ayrımı yaptıklarını görürüz. ayrım şudur ya geleneksel dini kabul ederiz ya da farklı bir yöntemi. boşuna bu r. şenal ve diğer kuantumculur bütün metinlerin altına tasavvufu değil reankarnasyonu yerleştirir. demem o ki buraya dikkat edelim ve asıl bunu tartışalım çükü burada çok önemli bir ayrım var. ayrıca bu dogmatik değil zira ben islamı ve uygulanış biçimini telkin etmiyorum. ben anlamadığım meseleleri tartışmaya çalışıyorum.
armenak isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla