Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Osho (http://www.hayatimdegisti.com/forum/osho/)
-   -   OSHO ile hayatı ve kendini tanımak..Sevgiyle... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/osho/15170-osho-ile-hayati-ve-kendini-tanimaksevgiyle.html)

Su_Duru 03-12-2008 10:30 PM

Sevgili awayy canim sana cok tesekkur ederim..yazilarinin bagimlisi oldum..cok severek takip ediyorum..Osho senin sayende duydum, bi arkadasim bir haftaligina istanbula tatile gitti, arkadasima Oshonun kitabini siparis verdim,, yarin donuyor insallah getirir..

Sevgiler

ceren18 03-12-2008 10:36 PM

bende yarın kitaplarından birini almaya gidicem meditasyonu almayı düsünüyorum senin önerebilecegin var mı awayyyy??? sapkal89

awayy 03-12-2008 10:37 PM

Alıntı:

Su_Duru Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 90815)
Sevgili awayy canim sana cok tesekkur ederim..yazilarinin bagimlisi oldum..cok severek takip ediyorum..Osho senin sayende duydum, bi arkadasim bir haftaligina istanbula tatile gitti, arkadasima Oshonun kitabini siparis verdim,, yarin donuyor insallah getirir..

Sevgiler

Ayy ne mutlu faydam olabiliyorsa kiss3
Kitapta detayları okuyunca daha iyi içine sinecek..
Ben kendime notlar almıştım..Bütünü bildiğim için bana anlamak kolay geliyor..
O zaman yazmaya devam sevincli

awayy 03-12-2008 10:43 PM

Alıntı:

ceren18 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 90817)
bende yarın kitaplarından birini almaya gidicem meditasyonu almayı düsünüyorum senin önerebilecegin var mı awayyyy???

"Meditasyon" herkeste olması gereken bi kitap.. onayi
Bayanlar için "KADIN" diye bir kitabı var onu çooook tavsiye derim. sevincli
"Beden ile Zihni Dengelemek" kitabında da çok faydalı bilgiler var hayatınıza uygulayabileceğiniz pratikler ve ufak meditasyonlar var.. s456
Bunlarla başlayın sonra hepsini alcaksınız muhtemelen.y789

yasal06 03-12-2008 11:37 PM

sevgili awayy (mektup gibi oldu ama:)) paylaşımların için teşekkürler ne güzel yazılarmış, okurken bi çok cümlede gülümsedim, tekrar tekrar okudum, paylaşımlarınla beni ve muhtemelen diğer arkadaşları da gülümsettiğin için teşekkürler...

awayy 04-12-2008 11:25 PM

http://tbn2.google.com/images?q=tbn:.../osho_eyes.jpg

(ÖFKE ÜZERİNE..)

İfade etmek hayattır, bastırma rdır.
Toplum sana dönüştürmeyi değil kontrol etmeyi öğretir..

Hiç öfkelenmeyen ve öfkesini sürekli olarak kontrol eden bir kişi çok tehlikelidir;
ona dikkat et, seni öldürebilir.

Olumsuz duygularını ifade et, ama herkesin ortasında değil.
Şayet öfkeliysen odana git, kapıları kapat minderleri döv;
aynanın önünde dur kendi görüntüne bağır. kizgin1

Öfkeni birisinin üzerine kusarsan bir zincir oluşur, o senin üzerine daha çok öfke akıtacaktır;
o da senin kadar bastırılmıştır.
Bir dahaki sefere öfke hisettiğinde git ve evin etrafında yedi kez koş ve bir ağacın altına otur, öfkenin nereye gittiğini izle.

Hissettiğin tüm duyguları yaşa, bu sensin..
Nefret dolu, çirkin, değersiz; her ne ise gerçekten onun içinde ol.
Bırak ortaya çıksınlar - onları yaşa, acısını hisset.

Öfke güzeldir, seks güzeldir.
Şayet onları kötülersen çirkinleşirler;
şayet onları dönüştürürsen ilahi hale gelirler.
Dönüştürülen öfke "şefkat" haline gelir.
Sekse akan enerji "sevgi" halini alır.

Doğru ya da yanlış diye birşey yoktur, sadece farkında ol..
Kişi farkındalıkla öfkelenemez, kişi farkındalıkla hırslanamaz, kişi farkındalıkla kıskanç olamaz..

Hiçbir peşin hüküm olmadan, hiçbir varsayım olmadan
kendi içine gir ve öfkenin ne olduğunu gör.

awayy 17-12-2008 12:01 AM

http://tbn2.google.com/images?q=tbn:...ts/osho240.jpg

Bedeni izle.
Asla onu hiçbir şekilde baskı altına almaya çalışma.
Beden senin temelin.
Bir kez bedenini anlamaya başlarsan mutsuzluğunun %99'u yok olup gider.

Ama sen dinlemedin-şimdiye kadar.
Beden diyor ki; "Dur! Yeme!" Sen yemeye devam ediyorsun; beynini dinliyorsun.
Beyin diyor ki; "Bu çok lezzetli hadi birazcık daha."
Sen bedenini dinlemiyorsun. Beden kendini kötü hissediyor. Sen beynini dinlemeye devam ediyorsun.

Ama ta çocukluğumuzdan beri beden ile ilgilenmemiz engellendi, bedenden koparıldık.
Çocuk aç olduğu için ağlar ve annesi saate bakar, çünkü doktor ancak 3 saat geçtikten sonra çocuğa süt verilmesini söylemiştir.
Aslında gerçek saat çocuktur ama anne saate bakmaya devam eder.
Ona istediği zaman yemek verilmezse bedeninden uzaklaşmış olur.
Sen de ona yemek yerine emzik veriyorsun. Ona sahte, plastik birşey veriyorsun ve çocuğun kendi bedenine karşı duyarlılığını başka yöne çekip yok ediyorsun.
Beden kendi bildiğini ifade etmekten alıkonuluyor, işin içine beyin giriyor.
Emzik çocuğu sakinleştirir ve çocuk uykuya dalar.
Sonra saat zamanın dolduğunu söyler ve çocuğa süt vermek zorundasındır.
Ama şimdi çocuk mışıl mışıl uyumaktadır, bedeni de uykudadır; onu uyandırırsın, çünkü doktor sütün şimdi verilmesi gerektiğini söylemiştir.
Yeniden çocuğun doğal ritmini bozarsın. Yavaş yavaş tüm varlığını altüst edersin. Bir an gelir ki bedeniyle ilişkisi kalmamıştır.
Bedeninin ne istediğini bilmez - bedeninin yemek yeyip yememeyi istediğini bilmez; bedeninin sevişmek isteyip istemediğini bilmez.
Herşey dışardan gelen birşeylerle yönetilir. Gerçek aşk yaşanamaz.
Sonra başka birisini arasın. Mantık çerçevesinde düşünürsün.
"Belki de bu benim için doğru insan değil. Belki de o benim ruh ikizim değil.
Ben onun için yaratılmadım, çünkü beni hiç çekmiyor."
Sorun karşındakinde değil: ne sen ne de o bedeninizde değilsiniz.
Bedenini dinle, bedenini izle. Beyin aptaldır; beden akıllıdır.

yeni bir hayat 17-12-2008 08:44 AM

Üstteki mesajı tüm anneler okumalı,özellikle bebekleri olanlar..Osho çok doğru tespitlerde bulunmuş..
Teşekkürler awayy..

ceren18 17-12-2008 07:45 PM

awayyyy artık bizimle çok paylaşmıyosun osho yazılarını ağla2

aysegul_tirtil 17-12-2008 08:46 PM

Hayat senin için önceden hazırlanmış değildir. Sen yarattığın hayatı yaşarsın; ona ne koyarsan onu alırsın. Önce ona anlam katmak zorundasın. Ona renk, müzik ve şiir katmalısın. Ancak o zaman yaşıyor olursun.

Cesaret, bilinmeyen için bilineni riske etmektir; tanıdık olmayan için tanıdık olanı, konforsuzluk için konforlu olanı, bilinmeyen bir varış noktası için herkesin bildiği göç yollarını terk etmek demektir.

Hayattaki her şey gereklidir. Hiçbir şey gereksiz değildir, hiçbir şey gereksiz olamaz. Olmuş olan her şeyin olması gerekiyordu. Olan her ne ise, belli derin nedenler yüzünden olur.

Sorumluğu topluma atmak hiçbir işe yaramaz. Hayatını kendi ellerine almak zorundasın. Yanlış koşullanmalardan arınmalısın. Yanlışı ve çocuklukta sana zikredilmiş olan hipnotik telkinleri bırakmalısın. Hepsini bırak.

WEZ Format +3. Şuan Saat: 11:15 PM.