Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Hikayeleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-hikayeleri/)
-   -   Çok yol kat etmişim ama macera hiç bitmez! (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-hikayeleri/614393-cok-yol-kat-etmisim-ama-macera-hic-bitmez.html)

_roxie_ 08-10-2011 12:56 AM

Cevap: Geri döndüm! :)

ben de okulun orkestrasındaydım, hatta önce eski bir arkadaşım mesaj attı, mezunlar orkestrasının çalışmalarına davet etti, çok sevindim şimdi zıp zıp zıplıyorumm yaşasın artık sıkılmıcamm :D

_roxie_ 04-11-2011 07:51 PM

Merhaba günlükçümmm,

Çok ihmal ettim seni çok da özledimmm staj yapıyodum 3 haftadır bugün son günüydü uzatmamı istiyorlar çalıştığım yerde benden çok memnun kaldılar ama mümkün olacak mı bilmiyorum bi de ben maaşlı bi iş istiyorum ama stajın da hakkını yemeyeyim şimdi beni kendime getirdi hayatımı düzene soktuuu kendimi işe yarar hissettirdi ve birsürü de şey öğrendim televizyonlar, kamera arkası, reji, stüdyo hepsi çok çok eğlenceliydiii :)

Bu arada sana bi haberim var eski erkek arkadaşımı silmişim ben tamamen (bu arada kendisi bana doğumgünümde 00.00 da mesaj attı söylemiş miydim?? :))

ama ben şöyle tuhaf bi durum yaşıyorum zamanında ona çok anlam yüklemiştim, hayatımdaki varlığına, kişiliğine, davranışlarına... fakat şimdi o anlamları unuttum, Eternal Sunshine of the Spotless Mind diye bi film vardı ya aynen onu yaşıyorum sanki... Bakışına gülüşüne sözüne, söylediğine, söylemediğine, yaptığına yapmadığına yüklediğim anlamlar bir bir siliniyor kafamdan... çok garip.

Bu arada hayatıma başka erkekler girip çıkmaya devam ediyor ama hala geldikleri hızla gitmeye devam ediyorlar bilinçaltımda bunu tetikleyen çekirdek inancın ne olduğunu çözmeye çalışıyorum neden ben kalıcı ilişkiler kuramıyorum hala bulamadım...

En yakın arkadaşım İstanbul'a taşındığından beri zaten çok büyük bi boşluk ve yalnızlık hissediyorum kendimi elimden geldiğince motive etmeye çalışıyorum ama bazen çok zor oluyor...

Ama gene de içten içe çokça büyüdüğümü olgunlaştığımı hissediyorum günlük bunu anlatmak zor da belki işler benim açımdan daha önce hiç olmadığı kadar yavaş geliştiği için, nadiren fırsatları yakalayıp değerlendirebildiğim için mesela bu staj gibi... çok yavaş akıyor hayatımın nehri..

ama durmak yok yola devam :P

RimA Vita Perfetto 04-11-2011 09:35 PM

seni cadı senii :)) durmak tabi ki yookkk :)))

_roxie_ 16-11-2011 05:46 PM

bazen gerçekten dayanma gücümü yitiriyorum. bir insanı seviyorum, bir insana alışıyorum ve o tam da alıştığım, sevdiğim, güvendiğim an hayatımdan çıkıp gidiyor... insanlar resmen son 1 senedir hayatımdan çıkmak için giriyormuş gibi hayatıma... üstelik ben kaybetme korkusu da yaşamıyorum eskisine göre çok büyük aşamalar kaydettim bu konuda ama yoruluyorum günlük... çok yoruluyorum... yıprandım çok duygusal anlamda... aşkı özledim... gerçek anlamda sevmeyi, sevilmeyi çok çok özledim... mutlu olmak istiyorum.

evlenmek_güzel_şey:D 16-11-2011 06:00 PM

Alıntı:

_roxie_ Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 811460)
bazen gerçekten dayanma gücümü yitiriyorum. bir insanı seviyorum, bir insana alışıyorum ve o tam da alıştığım, sevdiğim, güvendiğim an hayatımdan çıkıp gidiyor... insanlar resmen son 1 senedir hayatımdan çıkmak için giriyormuş gibi hayatıma... üstelik ben kaybetme korkusu da yaşamıyorum eskisine göre çok büyük aşamalar kaydettim bu konuda ama yoruluyorum günlük... çok yoruluyorum... yıprandım çok duygusal anlamda... aşkı özledim... gerçek anlamda sevmeyi, sevilmeyi çok çok özledim... mutlu olmak istiyorum.

Herşeyde bi hayır vardır üzülmeyin.Allah buyuruyor ki:"...Olur ki, bir şey sizin için hayırlı iken, siz onu hoş görmezsiniz. Yine olur ki, bir şey sizin için kötü iken, siz onu seversiniz. Allah bilir, siz bilmezsiniz.".
Allah hepimize hayırlı insanları nasip etsin. :)).benim mesela 21 yaşındayım ama hiç sevdiğim olmadı hemde erkeğim.neden olmadı çünkü ben ciddi düşünüyorum.hergün veya haftada ayda bir sevgili değiştirmek hiç hoş değil.Ama olursada inşaAllah onu çok severim başkasına asla bakmam.

_roxie_ 16-11-2011 10:58 PM

keşke herkes senin gibi olabilse, bi sevdi mi tam sevse, senin gibisi az bulunuyor evlenmek güzel şey, umarım seveceğin kişi de senin kıymetini blir :)

_roxie_ 17-11-2011 02:47 PM

Sevgili günlük,

Ayşegül'ün Yaşam Koçu diye bir blog okuyorum. Ayşegül de bizim gibi farkındalık ve kişisel gelişim süreçlerini anlatıyor. Yaptığım hataları fark etmemde bana çok yardımcı oldu blogu. Gerçi benim nerede hata yaptığımı fark etmem her zaman sağlıklı bir şekilde davranışımı değiştirmeme sebebiyet vermeyebiliyor, neyi yanlış yaptığımı biliyorum ama o yanlışı yapmaktan bir türlü vazgeçemiyorum, çok yaşıyorum bunu, nasıl değiştireceğimi de bilmiyorum ama niyet etmek şart.

Ben sağlıksız, yanlış bulduğum davranışlarımı güvenle değiştirmeye niyet ediyorum.
Davranışlarımı değiştirirken güvendeyim.
Davranışlarımı kolaylıkla iyiye ve güzele doğru değiştirebilme gücüne sahip olduğumu biliyorum ve buna inanıyorum.

Neyse, hepimizin hayatı, hepimizin dünyası,kendimize özgü algılarımızla şekilleniyor, bilinçaltımız ve bilincimiz bir projeksiyon makinesi gibi, bize hayatımızı yansıtıyor. Bunu zaten kişisel gelişim yolculuğumun başlangıcından bu yana biliyorum.

Ama bu ara ben kendimi çok boşladım. Karşıma çıkan insanların istediğim gibi olmasını istiyorsam, öncelikle ben istediğim gibi bir insan olmalıyım.

Kendimden çok başkalarına odaklanmamalıyım, kendimi başkalarıyla kıyaslamamalıyım.

Kendimin olabileceğim en iyi hali olmalıyım.

En neşeli, en esprili, en bilgili, en hayat dolu... en üretken... en paylaşımcı versiyonum olmalıyım ki, benzer benzeri çeksin... :) Değiştirebileceğim tek insan kendimim...

Ben değiştikçe hayatım da değişiyor...

Ve bu değişim için gerekli olan yaşama sevincini de dışarılarda değil,kendi içimde arayıp buluyorum... :)

Kendimi sandığımdan çok çok daha güçlüyüm ben aslında..

Ve kendime en büyük kötülüğü de kendim yapıyorum...

Artık kendime daha çok iyilik yapacağım günlük....

Her gün kendimi mutlu etmek için en az 3 şey yapacağım....

Bugün beni mutlu edecek 3 şey :

Kendime iltifat edeceğim.

Gidip muhteşem lezzetli bir waffle yiyeceğim.

Kendime sevgilimden duymak isteyeceğim bir şarkı armağan edeceğim :)

_roxie_ 17-11-2011 02:48 PM

o şarkı bu :) sevgilimden dinliyormuş gibi dinliyorum, yanaklarım kızara kızara :)

özdemir erdoğan-pervane-bana ellerini ver - YouTube

evlenmek_güzel_şey:D 17-11-2011 03:12 PM

ahh bi sevgilim olsada şarkı hediye etsem ona :D

_roxie_ 18-11-2011 05:32 PM

hepimizin gönlüne göre olacak, ben inanıyorumm :)

WEZ Format +3. Şuan Saat: 03:59 PM.