Tekil Mesaj gösterimi
Alt 29-07-2007, 09:51 AM   #5 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: SECRETA INANMAYIN

zeynepciğim secreti sadece arınmış kişiler kullanabilmeli derken..secrete inanmayın sözünü yine kendin çürütmüşsün...bu zaten herkeste doğuştan var olan bir yetenek..allahın bir lutfu...secret (aslında daha önce bir çok kaynak.) bilinçli ve bir şekilde olumlu düşünceyi kullanmayı öğretiyor..hem ruhani hem bedeni arınmadan geçmeyen kimseler secreti uygularsa elinde patlar..arınmamış yükselmemiş bir bir beyin asla ve asla olumlu düşüncenin kıymetine varamaz demişsin...asla arındığımı iddia etmedim...ama olumlu düşüncenin kıymetinin o kadar çok farkındayım ki, anlatamam...çünkü doğduğumuz günden beri bize kasıtlı olarak yerleştirilen değersizlik,suçluluk duygularından arınmaya çalışmak çok zamanımı aldı ve bana inan çok acılı bir süreçti...düşünsene babalarımız erkek çocuk ister biz kız doğarız..kız çocuğu değersizdir...adamın biri sarkıntılık yapar...dişi ve kuyruk hikayesi anlatılır..bu listeyi sana dahada uzatabilirim..diğer yandan çevremizde arınmış ve yükselmiş olduğunu duyduğumuz...aman diye kapısına kul olduğumuz...insanların...her şeyi ama herşeyi kendi çıkarları için kullanmaya çalışarak insanların iffetiyle namusuyla oynadıklarını görüyoruz...arınmışlık..yükselmişlik kime veya neye göre...kim kimin ne kadar arındığına ve yükseldiğine karar verecek...secret ve diğer kaynaklar bize allahın lutfu olan düşüncenin gücünü ,olumlu düşünmenin de ilk önce bizim kendi hayatımızı güzelleştireceğini anlatıyor...ve bunu yaparken bizi vicdanımızın sesini dinleyerek hareket etmeye yönlendiriyor..bunu zaten yapıyoruz..secreti bize öğretilenler doğrultusunda bilinçsizce uyguluyoruz...değersiz olduğuna inanan, baba evinde sürekli dayak yiyen aşagılanan kız çocuğunun evlendiği adamda aynı hayatı sunuyor ona...kızda, ben kadınım...(değersizim )tüm bunları hak ediyorum fedakarlık etmeme lazım diye ömür çürütüyor...kadınlar daima dikkat etmek zorundalar gece dışarı çıkamazlar..bir erkekle birlikte oturamazlar...konuşamazlar..gülemezler vs...eğer bütün bunları yaptıysa bir erkeğin kendisine yaptığı her türlü ahlaksızlığı hak etmiş ve kuyruk sallamıştır...(suçludur) bize bunları öğrettikleri için hayatımız boyunca sorunlu adamların tacizine maruz kaldık ve HAKKIMIZI ARAYAMADIK...daha fazla uzatmak istemiyorum...bu bir tercih meselesi...olumlu düşüncenin herkes tarafından kullanılabileceğine inanmayı seçiyorum..ve eğer katkım olursa,ruhsal ve fiziksel olarak arınmamış bir insan olsamda,becerebildiğim kadarıyla...olumlu düşünceler üretip hem kendime hemde başkalarına faydalı olmaya çalışacağım...ortada oyun falan yok herkes düşüncelerinde sorumludur..secreti seyreden ve eleştiren herkes..100 bin dolarlık isteklerin,malikane hayallerinin gerçekleşmesine takıldı...100 bini adamın daha önceden yazmış olduğu kitabın getirdiği tamamen silip süpürdüler zihinlerden...malikaneside yine yıllarca çalışarak kazandığı paraların yani emeğin ürünü...haaa.. lottodan kazanılan paralar yokmu elbette var..istiyorsan oda olur...hem neden olmasın... eğer bütünün hayırına olacaksa...allah aşkına önce şu değersizlik duygularından kurtulalım...yardan her birimizi öve beğene yaratmış şükürler olsun...başkasının arınmışlığına yükselmişliğine itibar etmektense kendi değerlerimizi yükseltelim saygılı sevgiler.