Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-07-2007, 05:32 AM   #25 (permalink)
filming
Teğmen

Tesekkür: 1
24 Mesajinıza toplam 50 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
filming is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: SECRETA INANMAYIN

Alıntı:
zeynep kahraman Nickli Üyeden Alıntı
Hayır The Secretta sohbet gibi yapılan konuşmaların hepsi bir öğretidir.Ben biliorm çünkü ben küçüklüğümden beri bu öğretiler içindeyim.Ve insanların farkında olmadan bunun içine dahil olmasına gönlüm asla razı olmaz.Ve ilk çıkan ülkenin Türkiye olması ve birinci sıralara yükselmesine gönlüm hiç razı olmaz.Evet olumlu düşünmek çok başkadır ama bunu bir teknikle yapmak çok başkadır.Bunun farkı olumlu düşünce diye bir şey yoktur insan olmanın sırrı vardır.Bunun sırrı da kendini tanımaktır.Kendini tanımayan yaradanını tanıyamaz ve onu tanımayan insanları tanıyamaz.Bu malesef evrenin tek kesin gerçeği.Bir The secret benim için yeni degil.Bu ögretiler tamamen kabbalada vardır.Kabalada bildiginiz üzere bir ögretidir.Aşamalıdır.Ben kabalacı deilim.Ama onların amaçlarını biliorm.Bu fizik ögrenmeden paralel bir elektrik hattı kurmaya benzer ve sonucu da iyi olmaz..Çok hoş ve parıltılı gözüken sözcükler var.Sufizm de aynı tekniklere tekrarlara dayanır ama kimse öğrenmeden mevlevi olamaz.Demek istedigim bir empati kurmadan olumlu olmak kandırmaktır.Soru sormadan beyin sadece gerçegi saklar.deseniz ki çok kızdırıcı bir olay oldu ve an olumlusunuz geldi geçti tamam geçti çok sakinim diye telkin veriyorsunuz beyninize ama 2 gün sonra ya da 1 hafta sonra telkin göndediginiz hafıza şiddetlenerek size gelir.Kabul ve empati olmadan beyin tsunamiye benzer.
Kitapta bir bedel kavramı açıklanmıyor iste ve olsun olumlu düşün olsun ama bedel ödemeden asla bir şey elde edilmez işte sisteme sokulan bu felaket diye adlanrılan bu.Bedelsiz bir dünyada yaşadıgını zannettirmek.Bu ne kadar akıllıca ve kurnazca sadece bunları bilen bir insan olarak ve bu işin içinde olan bir insan olarak belirtmek istedim.
Evet haklısınız, bu yeni bir öğreti değil;ama kesinlikle bu şekilde etkili bir pazarlama stratejisiyle, süslenerek yeniden karşımıza çıkmasının tam zamanıydı.

Bu bir oyun değil güzel kız.Bu bilim ve buna “Kasıtlı Yaratılış Bilimi” diyorlar.(fizik dünyası bile) Bu artık büyüme zamanının gelmesi, hayat yolunda ilerleyen arabanın sürücüsü olma sorumluluğunu üstlenmek anlamına geliyor.Bu anlayışla hayatta kurban rolü oynamaktansa yaşam deneyimlerinin sorumluluğunu üstlenmek,ezoterik öğretilerde son basamak değil de spritüalizme atılan ilk adım olabilir rahatlıkla.