Tekil Mesaj gösterimi
Alt 31-07-2007, 11:52 PM   #33 (permalink)
pinhani
Çevirmen

Tesekkür: 0
11 Mesajinıza toplam 51 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pinhani is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: SECRETA INANMAYIN

Alıntı:
lerzan Nickli Üyeden Alıntı
Alıntı:
pinhani Nickli Üyeden Alıntı
Simyacı zırvalığının da bu kitabın kötü bir kopyası olduğunun farkına varacaksınız
okumadigimiz milyarlarca kitap oldugunu bilmekten yola cikan bir baska iddia, yukaridaki kopya cekildigi iddia edilen kitabin da baska bir kitaptan kopya oldugunun iddiasinda pekala olabilirdi ve gIkIm cIkmazdI. kendileri baslibasina kuvvetli kaynak olusturan kitaplar vardir. ve orijinallikleri bilinir. ama bu kitaplar bile gunumuzde tartisma konusudur toplum ve insanlari arasinda. kimileri kapisilir paylasilamaz kimileri yerilir anlasilamaz..kapismistim mesela bir iranliyla mevlana rumi celaleddin iranli deyince, ben de hayyam turk diye tutturmustum mesela. tartisma konusu olan kitaplarin cogu asirlarca savas sebebi de olmus dini eserlerdir veya tarihin ilk dusunurlerinin kitaplaridir lao tzu gibi ve daha coook coklarcasinin kopya edildiginden daha cok taklit degil ama etkilerinden bahsedilir. choello da gunumuzun en cok eskiyi kullanan dogu ve sarktan etkilenen en cok satan yazarlarindan hostur okunmasi cunku agir eski eserlerden modern sevimli gunumuze uyarlanmis hikayeler cikartir bana da cok itici gelir ama milyonlar satar okur edebiyat baska birsey, rakamla istatistikle pek alakasi olmayan. ne kadar cok kitap okumussa kisi o kadar cabuk kokuyu alir kopya mi etki mi arasindan farki. ve okur kaptigi veya kaptirdigiyla kalir. en begenmedigi kitaptan dahi bahsederken kisi kimseyi aptal yerine koymayi deneyipte ''sakin inanma'' demez, diyen ile dedirtmeyen arasindaki fark kitap sayisi ile hangi kitaptir yani kaynak olan. ay neyse dustukce cenem atesim gene cikio kaciorum eve.. iyi geceler simdiden..
Ohohohooo!!! Bu ne şiddet ne celal Lerzan? Öncelikle tüm sorularınızın derken aslında başlığı atmıştım ama sanırım sen gözlerinden ateşler çıkarken kaçırmışsın. Yaşamın gizini arayanlara binaen tüm soruların cevabı olabilecek bir kitap olduğunu söyledim. Ve yine ateş fışkıran gözlerinden ''bence'' dediğim de kaçmış olacak ki; bir tavsiyeyi bu kadar emr-i vakiye, aptal yerine koyanla koyulan tarafa, iyi niyete, saflığa, Hayyam'a, Mevlana'ya, ona, buna, şuna getirmek herhalde yine o ateş saçan gözlerinin eseridir. Üstelik ''Secret'a inanmayın'' başlığı altında görüşünü bildiren saygıdeğer Lerzan'ın emr-i vakilere olan tepkisini tecrübeyle sabitlediğimden, hangi başlık altında toplandığını idrakine davet ediyorum???