Tekil Mesaj gösterimi
Alt 02-09-2007, 04:02 PM   #35 (permalink)
serencam
Teğmen

Tesekkür: 0
20 Mesajinıza toplam 57 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
serencam is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

Bana yazarken oldukça sinirlenmişsin. Bu kdr duygusal yogunluk nedeniyle biraz kendi iç dünyanda da farklı acılımlar olmuş. Çelişkilerin canlanmış. Ama şu gerçeği umarım farkedersin, bizim dinimizde ilerleyen hiç bir insan reikiyle manevi alemlere açılmamış. Bunu tarihsel sürecte incele ya da baska şekilde farkertmez. Demek ki reiki hayatın anlamı değil. Ya da evren reiki için yaratılmamış. Her cümlemde ayrı bir anlam derinliği var. O anlamda bakıp değerlendirmen lazım.

Bu arada cinlerle ilgili hafife alma gibi bir durum sözkonusu deil Ayrıca uzak dursunlar diye uzagım ya bu tür şeylere. Ama mahiyetini biliyorum. İnsanlar cinlerden daha üstün varlıklardır. Ve senin dediginin tam aksine bir sure okumakla insanlar bu varlıkların kötü olanlarından kurtulabilir. Sen de su anda bizi varedenin degerini küçük görüyor,ama küçücük bir sifa pırıltısına vesile reikiyi göklere çıkartıyorsun bu yorumunla. Halbuki o nazar duası dedigin sey bizi yaratanın bize ilahi mesajıdır. Bir sure, bazen bir ayet , bazense tek bir kelimedir aslında insanı değişime uğratan. Dini anlamda eksiklerini gidermeni diliyorum.