Tekil Mesaj gösterimi
Alt 20-09-2007, 02:27 AM   #15 (permalink)
Sezennl
Üsteğmen

Tesekkür: 3
139 Mesajinıza toplam 267 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Sezennl is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: Kilo Verme(Güven) Klasik Müzik

kubi sagolasin sordgun icin. bende anlatayim. ben 2yilonce evlendim. esim hemen cocuk istiyor ben hollandada yasiyorum. ve esimle birlikte 6ti ay once istanbula gittik. esimin ablasinda 20gun kaldik ve tupbebek tedavisne basladik. esimin hasta babasida istanbuldaydi adamcagiz sabahlara kadar inledi ben uyamadim hic. simdi oldu o allahrahmet eylesin. ben tupbebek tedavisine basladim ama eltim hemen olmaz su yapti olmadi bu yapti olmadi diye bastan beni mahvetti. doktor dediki sigarayi biarakacksin ben azaltmaya basladim. gunde 2kez hormon ignesi yedim. tupbebek transferi oldu hic kimildamadan 12gun yattim. sonuc hamile degildim ben gece gunduz calstigim biriktirdigim parami verdim ama karsiliginda elimiz bombos holandaya donduk. geldigimizde acilen doktora gitik hemen amaliyata aldilar narkoz yedim, ciktigimda kilolarca helva yedimde doymadim biliyormusnuz!!!!! sonrasi dogalyolla asla hamile kalmiyacagimi ogrendim acil tupbebek tedavisi onerildi. ustelikde asla sigara iclmiycek birakmam cok zor oldu kackez biraktim basladim anlatam 6ti ay icinde. simdi 31gundur icmiyorum. 9gun sonra tekradan ignelere basliyacagim hormon ignelerine. esim cok anlayissiz birisi surekli beyaz ekmek aliyor bende dayanamayip yiyordum..ben yerkene bana hic az ye yada yeme demiyor bana acayip sekilde bakiyor az oncegibi. aksam tika basa yedim ve az once 2lahmacun istim elime aldim goz goze geldik bana cok kizgin bakiyordu. asla demez az ye yada elimden alip napiyorsun gel baska sey yap mesela dizi izle demz. sanki ben yiyim yiyim sismanlayim insan icine cikmayim onu istiyor. bugun tum gun sinirliydim ama asiri sinirliydim bilgisayar odasindaydim asigi tek yemek yemek icin ciktim hep burdaydim iyi dgeilim ben asri depresyondayim bagirdimda bunalimdayim diye baktim ortaliga tekme tokat girdi sen bunalimdaysan bende bunalimdayim diye sesimi cikarmadim. yemek saati geldi bende sofra kurmadim ......... yesin afedersiniz. bunalima girmemde bugun gece corek yapmistim dunden evde ekmeklerde birsuru var dundenyemeklerde var. ben nasil ederimde az yerim diye dusnurken birden aclik hisi geldi bana dedimki esime ben disari cikiyorum dediki ekmekde al okadar sidetle kizmisimki sizelere anlatam. ya ben ekmegi unutmak icin cikiyorum zaten disari neden ekmek al diyor bana ya ev zaten yiyecek dolu ya herseyi atsam ne var yok bu adamida atsam dirai ama olmazki yalniz kalacagim neyse iste durumlarim bunlar benim arkadaslar bana yardim edin neolur bilmiyorum nasil edersiniz ama birsekilde bir diyetemi girsemki giremiyorum denedim denedim birturlu giremiyorum en iyisi atyim kendimi bir yerden tamamen kurtulayim zira ben kilolu hic yasamadim yasamakda istemiyorum boyle yagli yagli heryerimden et fiskiriyor igrencim ya
Erkek penguen 4 ay boyunca kuluckaya yatar 4ay ac durur ama asla yumurtayi birakip avlanmaya gitmez, 4 ay sonra buzlar cozlunce disi penguen gelir ve esini cocgunu zorlukcekmeden bulur.Penguenler yavrularını soğuktan korumak için onları ayaklarının üzerine oturtup haftalarca ısıtırlar. Bir yandan da yavruya yemek taşırlar.&nbsp; Bahar geldiğinde buzul erimeye başlamış ve buz tabakası üzerinde denizin ortaya çıktığı delikler belirmiştir. Artık anne ve baba bu deliklerden balık avlayarak beslenecek, yavrularını da aynı yiyecekle besleyeceklerdir. <br /><br />Yavruya bakmak oldukça zahmetli bir iştir; onun beslenmesi için ebeveynler bazen uzun süre hiçbir şey yemezler. Ayrıca her yerin buzlarla kaplı olduğu ortamda yuva yapma olanağı da yoktur. Anne ile babanın, yavruyu buzun soğuğundan korumak için yapabilecekleri tek şey, yavruyu ayaklarının üstüne koyup, karınlarıyla ısıtmaktır.
Sezennl isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla