Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-01-2008, 12:52 PM   #35 (permalink)
hülyaa
Yüzbaşı

Tesekkür: 29
190 Mesajinıza toplam 493 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura abouthülyaa has a spectacular aura about
Standart Ynt: DKZ DİYETSİZ KALICI İNCELME

bende dkz yapıyorum..durucum anlattı sağolsun..ilk başlarda biraz tuhaf geldi..aile ortamında uygulamakta zorlandım açıkcası..yemek saatleri belli olduğu için sanırım...acıkmadan yemek zorunda kalıyordum..sonradan sofraya oturmaya ve acıkmadan yememeye karar verdim..henüz yeni başladım..
ben şu şekilde yapıyorum..evet acıkmayı bekliyorum,ama acıkınca elimin altındaki tüm yemeklere saldırmıyorum..istediğim ne varsa azar azar tabağıma koyuyorum..iyice çiğneyerek uzun sürede bitirmeye çalışıyorum..aralarda atıştırmalar yapmıyorum..sanırım aralarda atıştırma yapmadığım için olsa gerek,çabuk acıkmıyorum da..atıştırdığım dönemlerde daha çabuk acıkıyordum oysa..ilk başlarda dkz yi anlayamamıştım..daha doğrusu acıktığımı biliyordum da doyduğumu anlamıyordum..hele birde sevdiğim yemekse 44
o yüzden kendime dkz yi anlayana kadar hafif diyet uyguladım..mesela doymayı anlamak için..salataya ağırlık verdim...proteinle karbonhidratı karıştırmadım(karışınca daha çabuk acıkılıyor,sade et ve salata daha uzun tok tutuyor)açlık ve tokluk hissini kavramaya çalıştım..ilk başlarda anlama aşamasında kilo alma sorununun olabileceğini okumuştum..bu yüzden böyle bir çözüm buldum..yoksa bunların dkzyle ilgisi yok tabi..bunlar benim kendi yöntemim...ve 2 kilo verdim..devam ediyorum..sanırım çözmemiz gereken sorun şu..dkzyle incelirken,ilk başlarda bunu kavrayamayacağımız için,öncelikle hafif bir diyetle açlık ve tokluk hissini anlamamız gerekli diye düşünüyorum..dkz diyetlere hayır diyor gerçi ama..benim anlatmaya çalıştığım kibrit kutusu diyetleri değil...mesela;sofrada midemizi ekmekle doyurmak yerine,salatayla,yada çorbayla doyurmak...doyma kavramını anladıktan sonra dkz yi tam olarak yapabileceğimizi düşünüyorum..sevgiler..