Tekil Mesaj gösterimi
Alt 27-04-2008, 12:48 PM   #89 (permalink)
cent
Binbaşı

cent - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 234
488 Mesajinıza toplam 2,287 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
cent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to allcent is a name known to all
Standart Ynt: centin degişim aşamaları

Mutlu olmak zor mu ?

Ben okudum ve sizlerle paylasmak istedim…

Nefes almak bir mutluluk degil mi?
I$te gerekli mutluluk $artlari:
1- Asla demeyiniz
[ asla asla demeyiniz

2- ''ama'' ve ''fakat'' demeyiniz!

3- ''farketmez'' derseniz yalan söylemi$ olursunuz, her $ey fark eder.

4- Hiç bir cümlenizin fiili '' mi$,mi$ ''veya ''lar,ler ''veya''mi$ler,mi$lar'la bitmesin, bunlar sizin bilmediginiz ve görmediginiz ,ba$kasinin anlattigi eylemledir. Bunlara göre hareket hem size hem kar$inizdakine zarar verir.

5- Ba$kasinin yerine dü$ünmeyin !!

6- Ba$kasinin yerine karar vermeyin !!

7- Bencilce ya$ayin,zaten insan bencildir ve kendisi için ya$ar,aksini
söyleyip veya dü$ünüp kendinizi kandirmayin,böylece kim oldugunuzu ve nerede oldugunuzu bilirsiniz. Ba$kalarina daha az zarar vermi$ olursunuz. (mi acaba??)

8- Pozitif dü$ünce ile yakla$in konulara (yapacagim,ba$aracagim gibi), ama bu Pollyanna'cilik olmasin

9- Asla vazgeçmeyin (O vazgecsin hehe )

10- Geçmi$i yargilamayin, bir $ey kazanamazsiniz sadece tecrübe olarak faydalanin ve mutsuzsaniz tekrar etmeyin !

11- Mutlu olmak ve ilerlemek için ya$anan $eyleri tekrar
ya$amayin, ya$anmi$lardan faydalanin (ate$in el yaktigini ögrenmek için elinizi ate$e sokmaya gerek yok, etrafiniza bakmak ve okumak yeterlidir)

12- Kendinize ve etrafinizdakilere insanlara güvenin onlari sevin!

(nasil olacaksa bu devirde J )

13- Genelleme yapmayiniz! (bütün erkeler veya kadinlar gibi)

(hehe, zaten asla yapmam dermisim )

14- Siz hissetiginizi ya$ayin ,varsin dünya begenmesin siz begeniyorsaniz yeterlidir. (Kesinlikle, ama filancada begenirse, dahada güzel olurdu yani J )

15- Bir ani ya$amak için yillar harcamak ba$arisizliktir, ba$ari bir anda yillari ya$ayabilmektir.

16- Ben hep veriyorum, almiyorum demeyin,sadece verirseniz,vermeyi
bilmediginizden o hiç bir yere gitmez. Almasini bilmeyen veremez, vermesini bilmeyen alamaz, aglamasini bilmeyen gerçekten gülemez, üzülmesini bilmeyen sevinemez.Her $eyin dengesi vardir.

17- Ve karar verin,$u an sizinde yeni bir hayata ba$lama aniniz olsun !!

Çok mu zor bunlari uygulamak, bakin bunlari yazin ve uygulayin hayatinizin hemen degi$tigini göreceksiniz. (söz vermiyorum ama )

Hayat çok güzel,ya$amasini biliniz ...!!!!

(Bilinde, bi zahmet banada ögretin )

Dünyayı isterken de sus,
Bir dileğe kavuşmak isterken de.
Öylece seyre dal gitsin…
mevlana
cent isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla