Tekil Mesaj gösterimi
Alt 08-07-2009, 02:05 PM   #138 (permalink)
sevillaa
Teğmen

Tesekkür: 6
2 Mesajinıza toplam 11 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
sevillaa is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Suçluluk Duygusu Telkin İçeriği ve yazarı

Atakan Bey,
Öncelikle siteniz ve bu çalışmalarınız için sizi kutluyorum.
Yaklaşık 6 yıldır çekim yasası ve kendini geliştirme konularını yoğun bir şekilde araştırıyorum. NLP v.b.kurslara katıldım.
Sonuçta olayın bilinçaltı değişimine dayandığı gerçeğini buldum. Bu nedenle çalışmalarınız çok önemli.
Yalnız telkin metinlerinde bilinçaltı dilini kullanma konusunda bazı endişelerim var. Belki türkçeye çevrilirken belki aslında bilemiyorum..
Birincisi "ben dili" kullanılması daha etkili olurdu.
İkincisi "bilinçaltı olumsuz tanımı algılayamaz olumlu olarak algılar ve kaydeder" deniyor.
Bilhassa "ego güçlendirici" telkin de bu olumsuz cümle yapısı çok fazla.
"kolayca depresyona giremeyeceksin ",Kendi hakkında daha fazla düşünmeyeceksin ve ilerlemeni durduracak hiçbir soruna izin vermeyeceksin" gibi olumsuz cümleler olumlu olarak kaydedilir, diyor konunun uzmanları.
Üçüncüsü şimdiki zaman kalıbı olursa daha etkili olur diye düşünüyorum. Gelecek zaman kullanıldığı için "an" kapsamıyor. "ben huzurluyum" "ben mutlu yaşıyorum" gibi.
Ben 3 haftadır, "kendine güven" ve "suçluluğu"dinliyorum. İlk günler kendimi çok kötü hissediyordum. Şimdi daha iyiyim. Etkilerini de hissetmeye başladım, kendimi iyi hissediyorum.
Sevilay KALE
Lütfen yukardaki konuları bir gözden geçirebilirseniz, çünkü ben Gaziantep'ten yazıyorum, çok kişiyi başlattım. Dahada çoğalacak emin olun. Türk toplumunun bilinçaltı değişimine çok ihtiyacı var. Çok değerli bir çalışma yapıyorsunuz, tekrar kutluyorum
sevillaa isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla