Tekil Mesaj gösterimi
Alt 11-12-2009, 11:30 AM   #15 (permalink)
Merto
Site Yaşam Koçu
Mert Ölçer

Merto - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,067
471 Mesajinıza toplam 3,964 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Merto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond reputeMerto has a reputation beyond repute
Standart Cevap: buda benim günlüğüm olsun

Alıntı:
aybükem Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
mert bey çok düşündüm bu yaptıklarımın ben hiç birini zorla yapmadım isteyerek yapıyorum yaparkende büyük keyif alıyorum devamını getirmiyorum.acaba ben maymun iştahlımıyım
Aybükem,

Cevabından bana yansıyan ve sorumluluğunu almam gereken sonuç, olumsuz sonuçlara olan bağımlılık ve benim kendimi ifade edememem.

Maymun iştahlılık olarak etiketlediğimiz "durum" ve "kişiler" bir diğer taraftan bakıldığında, gerçekten sevip, tutkuyla yapmak yoluyla kendilerini ifade edebilecekleri ortamı arayan ve ancak bu şekilde gelişimini hissedebilen kişilerdir...

Yüzlerce yıl sonra adını hala andığımız ve gezegensel gelişime büyük faydalar sağlamış bir çok isimde; - Da vinci en güzel örnektir - eylemde bulunup ürün verdikleri alanların çokluğu ve süreksizliği göz önüne alındığında özellikle yaşadıkları dönemlerinde "maymun iştahlı" ve hatta "bir baltaya sap olamayan" olarak tanımlanabilir...

Olumsuz çıkarımlara prim vermemek ve her şeyin içindeki düaliteyi farketmek önemlidir.

Daha önceki mesajımda yazdığım soruları daha net ve soruluş maksatlarıyla tekrarlıyorum. Yapmış olduğun şeylerin bir kısmını sevmeden mecbur olduğun için yapmış olduğun izlenimi olmadan bağımsız sorulan sorulardır...

Tutkuyla yapacağın şeyi bulmak için bunun üzerinde ciddi bir çalışma yapman gerekli.

"Bundan önce yaptığın ve Başarılı olduğunu düşündüğün şeyleri düşün, sonra bunlardan hangilerini sırf kendin için yaptınsa onları ayır ve onlara odaklan."
Eğer hepsini severek yaptı isen ortak noktalarını bularak önem sırasına göre listele, yada senin için en önemli yada anlamlı olan işleri sırala.

Bundan ayrı olarak diğer bir başlıkta;

"Yapmak zorunda olmadığın halde yaptıkların nelerdir?
bunlar üzerinde düşün."
Tüm davranış, eylem ve günlük işlerimizi kapsar.
Bunlar bizim düzenli olarak ifade etmemiz gereken davranış ve özelliklerimiz hakkında ipuçları verirler ve bunları barındıran şeyler bizim tutkuyla yapacağımız şeyleri bulmamızda kılavuzlar olabilirler.

Teşekkür ederim
Mert ÖLÇER

http://www.mertolcer.com/
http://www.facebook.com/yasamkocum
http://www.facebook.com/vizyongelistirme
Merto isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla