Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-01-2010, 10:11 PM   #25 (permalink)
pepuk

Tesekkür: 1
5 Mesajinıza toplam 12 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pepuk is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Herkesin anLatacak ßi hikayesi vardır

Alıntı:
ercanqur Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
önceLikLe herkese seLamLar söz konusu kendimizLe iLqiLi hikayeLerimizse ßuyrun ßuda ßenim Hikayem : ßen 1987 üsküdar doğumLuyum ßaßam annemLe asKere qitmeden ewLenmiş taßi o yaşta sadece cahiLLik oLaßiLir ßaşka ßişey söz konusu oLamaz annem çok zor şartLar aLtında geçimini sürdürmeye devam ediyordu üsküdarda kiradaydık ve sonra babam istanbuLun daha iLçesi biLe oLmayan köy sayıLan ßi yerde arnavutkoyde bi arsa aLdı ve ew Yaptı o zmanLar ßaßam hamaLLık Yaparak ewimizi geçindiriyordu tabi paranın değeri vardı o zamanLar ardından 2. katı Yaptı ben iLk okuLa gider ve Yaz tatiLLerinde 3 ayLık boşLuğumu amcamın yanında Çalışarak geçiriyordum babamdan çok korkar ona bişey soramaz ve söyleyemezdim tam okuLum biteceği sıra baba ben okuLaa Liseye gitmek istiyorum dedim ve babamın cevabı oLumsuz oLdu sadece benim okuyarak bi yeLere geLemiyeceğimi düşünüyordu ve çaLışırsam daha çok paramız oLacağını düşünüyordu bense çok üzüLüyordum arkadaşLarım okuyordu ama ben ÇaLısıyordum hemde sewmediğim bir işte bi tekstiL atöLyesinde babamın bu TavırLarı bendeki umutsuzLuğu her gün birazdaha ateşLiyordu okuyamadım geçtim sadece iyi bir iş sahibi oLmAK İSTİYORDUM eLime fırsatLar geçti ama cesaretim yoktu ! babamdan korkuyordum asLında korkmadan önüne geLen fırsatLarın değerLndiriLmesi gerektiğini yeni anLadım babamın bu cahiL tavırLarı beni ne bi okuLdan mezun nede güzeL bi iş sahibi yaptı şu an 23 Yaşındayım ßaßamLa haLa aram kötü onunLa hiç arkadaş oLamadım konuşmadım dertLeşmedim hiç ßenim hakkımdaki kararLarı hep babam verdi çok mutsuzum ama arkadaşLar şunu anLadım ki ben bende oLan özgüvenimi Kaybetmişim ve şimdi onu kazanmak için ne gerekirse yapıcam Tabi buna şu anda içinde buLunduğumuz bu sitenin çok katkısı var ve bundan doLayı yetkiLi kişiLere teşekkür ediyorum gerçekten güzeL bi site hikayem beLki o kadar açıkLayıcı deiL ama sonuç itibarı iLe kendinize oLan özgüveninizi hiç bi şekİlde kaybetmeyiniz arkadaşLar sizLere bunu anLatmak istedim sadece HedefLeri YaLnızca sizLer beLirLersiniz Hayatınıza sizin hakkınızda kararLar veren 2. bi kişi koymayın TeşekkürLer.
dostum kendine güven ve kendine yeni bir şans tani sadece olumlu düşün yeterli........................................... ..........................ben dinsiz bir insanım ....olumlu düşünmeyi gerçekdışı kabul ederdim....gerçek hayattan uzak ve dinin tekeline baglı oldugunu düsünürdüm...benim için hersey gerçek olmalıydı rasyonalist Dünya adaletsiz ve şükretmenin idealist insanların işi oldugunu ve düşük sınıfları daha için kullana bilmek için bu metodu yani sükretmeyi ve olumlu düsündürmeyi kullandıklarını düsünürdüm...ve bu felsefemden dolayı protest müzik dinledikçe daha çok isyancı olmaya basladım....bütün olumlu şeylerin idealist felsefesi altında oldugunu düsünürdüm....ve bügün çogu düsüncem geçerli halen asiyim ve dünya halen adaletsizce donuyor...yaptıgım degişiklik sadece şuydu olumlu dusunmek sadece bi felsefe akımı içinde degil bütün insanların hakkı oldugunu düsünüyorum.Ahlak felsefesine karşıyım ama şunu çok iyi biliyorumki olumlu düsünmek ahlak felsefesinin tekelinde degildir bi yasama sanatıdır...hayati seviyorum insanları seviyorun en onemlisi OLUMLU dusunmeyi seviyorum.......... sana tafsiyem şartlar ne olursa olsun olumlu düşün olumlu düsün olumlu düsün
pepuk isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla