Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-02-2010, 08:28 AM   #132 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Günaydın Günlük
dün yatmadan önce müzik arşivime gözattım ve spor yaparken zevkle dinleyeceğimi düşündüğüm şarkıları seçip cep telefonuma attım...
yapılan işi daha zevkli hale getirmezsek pes etme olasılığı artar çünkü öyle değil mi ?

inşallah bugün yeni bir yaşam tarzına adım atmış bulunmaktayım...şu an diyetime başladım ve kahvaltımı diyete göre yapıyorum...
eskisine göre çok daha fazla kendime bakma isteği duyuyorum...arasıra yine böyle girişimlerim olmuştu ancak bir süre sonra sıkılıp bırakmıştım...ama bu sefer sağlıklı beslenmeyi ve kendime düzenli olarak bakmayı ve diğer günlük angarya işler her ne kadar üzerimde olsa da günlük kişisel bakımlarımı aksatmamaya karar verdim...inanın bazı günler oluyordu ki yüzümü yıkamayı unutuyordum...

ama bu durum ; "olmak istediğim ben" den çok uzaktı...çünkü kafamdaki olmak istediğim ben, veya dışarıda görüp de onlar gibi olmak istediğim kızların hepsi düzenli bir yaşam tarzının ve ihmal edilmemiş günlük bakımlarının sonuçlarıydı...ve bu yaptıkları şeyleri zorlanmadan yapıyor olmalarının nedeni, onların normal yaşam tarzlarının o şekilde oluşuydu...yani farklı ve yeni birşey yapmıyorlardı...hayatlarının temeli o şekildeydi ve bu temeli de yine o temele yakışır güzellikte tuğlalarla ve badanalarla süslüyorlardı (ne benzetme ama )
fakat ben daha önce bunları yapan ve yaşam tarzı haline getiren birisi olmadığım için bunlar bana fazladan ve yeni bir yük gibi geliordu..dolayısıyla o yüklerin ağırlığını hissettiğim an sırtımdan atıyordum...

hayalimdeki bene dağınık bir düzen, istikrarsız bir yaşantı ve sırf karnımı doyurmak için ne bulursam yemek gibi şeylerle çok uzaktım....ama bunu bugün gerçekten değiştirmeyi düşünüyorum ve 2-3 gün sonra vazgeçip eski düzene dönmeyeceğime söz veriyorum....aslında her vazgeçişin sadece ama sadece "kendime ihanet" olduğunu anlamış bulunmaktayım..

Geçenlerde gardrobumu yeni yaşam tarzıma göre düzenleyeceğimi söylemiştim hatırlarsan, evet bugün sabah üzerimi değişmek için gardrop kapaklarını açtığımda resmen benim de içim açıldı....meğer o güne kadar kendime ne büyük eziyet etmişim....bornozum bile gömleklerimi astığım aynı yerde asılı duruyorlardı ve bu yerin tabanındaki dizaltı botlarıma bornozun uçları falan takılıyordu....derken raflardan birisini boş şeylerle işgal ettiğimi anlayıp bornozumu o rafa geçirdim...ve bu arada hoşuma gitmeyen kötü kaliteli ve kötü renkli askıları ayırdım ve çöpe attım....artık bütün elbise askılarım aynı renk oldu....(neredeyse her biri bir farklı renkti hatta türdü ve kafam karışıyordu) şimdi gardrobumu açtığımda kafam karışmadığı gibi içim huzurla doluyor ve bu manzaradan gurur duyuyorum

Evet bugün 21 şubat pazar...bugünün sabahı itibariyle aç karnına 76.3 kilo çıktım...haftaya pazar tekrar tartıldığımda yine burada bildiririm....hergün tartılmamaya karar verdim..bu yorucu ve yanıltıcı birşey...diyetisyene gittiğim zamanlarda da haftada 1 tartıyordu zaten beni....
şimdilik benden bu kadar

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla