Tekil Mesaj gösterimi
Alt 21-02-2010, 07:48 PM   #36 (permalink)
pisimbat
Paşa Site Kedisi

pisimbat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 650
976 Mesajinıza toplam 3,858 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
pisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond reputepisimbat has a reputation beyond repute
Standart Cevap: Felçli hasta bakımı ipuçları

Alıntı:
rodi 59 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
merhabalar, benim annem felçli 2 yıl oldu hastalığının başında boynunu ve sağ elini yetesiz bir şekilde oynata biliyordu. şimdi sağ tarafı çok rahat olmasada hareketli sol tarafında hafif kıpırtılar var doktorlar sol gitmiş demişti ama annem azimli bir kadın ,lütfen bana yardımcı olurmusunuz şu ana annem bende kalıyor ona ne katabilirim yaşı 74 ama hayatı seven neşeli bir insan yemek yedirme dahil bütün işlerini yanındaki kişi yapıyor.annemin en azından daha dik durması koluna girerek tuvalet ihtiyacını giderebilebilmesi için yada sol elnini daha iyi kulanabilmesi için neler yapabilirim . ben izmirden yazıyorum yardımlarınız ve önerileriz için şimdiden teşekkür ederim.

öncelikle geçmiş olsun annenize .
annenizin aline yumuşak ufak bir top verin onu sıksın kendini yormadan her iki eli ile yapsın sabah öğlen akşam yapsın .tüm vucuda günlük masaj yapılsın kremle nemlendiri kremle bir koltuğa oturtulup boyunu kolları çevirtmesi sağlansın yani kısacası yapa bildiği kadar idman yapmalı el ayak bacak .,
ayrıca bir fizik tedevi uzmanına dnılın o daha güüzel alıştırmalar verebilir belki fizik tedavi iyi gelir .tekarar geçmiş olsun .