Tekil Mesaj gösterimi
Alt 13-03-2010, 11:53 AM   #260 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

merhaba sevgili günlük

kendimi daha iyiye doğru götürme çalışmalarım tam gaz devam ediyor..çok şükür kilo vermek, sağlığımı düzeltmek ve fiziksel görünümümü güzelleştirmek için yapmış olduğum diyet ve sporun bugün 3. haftası doldu...

eskiden diyetisyene gittiğimde...yani beni o yönlendiriyorken çok güzel bir şekilde diyetimi ve sporumu hiç bozmadan yerine getirmiştim...ta ki ne zaman diyetisyene gitmeyi bırakmıştım ki o zaman kaçamaklar spora ara vermeler ve yan gelir yatmalar başlamıştı...bir de baktım ki birkaç ay sonra diyetisyene ilk gittiğim kiloya geri dönmüşüm...
diyetlere kendim kendime tekrar başlasam da 3. günde birşeye canım sıkıldığında bırakıyor ve hemen ağzıma abur cubur atarak mutlu olmaya çalışıyordum

burdan anladımki ben eskiden düzenlilik ve süreklilik gerektiren eylemleri başımda beni yönlendiren veya yöneten birisi olduğu zaman gerektiği gibi yapıyordum..çünkü ilerleme kaydedilmediğinde o kişiye hesap vermek ve mahçup olmak istemiyordum...
ama düzenlilik ve süreklilik gerektiren bu gibi eylemler için sürekli başımda birilerinin olmasına ihtiyaç duymam iyi birşey değildi...sonuçta kilomu korumak için ömürboyu diyetisyene gidemezdim..kim yapabilirki böyle birşeyi...bunu sadece diyet ve kilo olarak da düşünmemek lazım...her konuda bunu düşünmek lazım...ayrıca beni motive eden şey (eğer ki motive eden denilebilirse tabi) başkasına hesap verme korkusu olmamalıydı...ben de o yüzden eski gittiğim diyetisyenin verdiği listeler çerçevesinde kendi işimi kendim yapıyorum...tekrar diyetisyene gitme ihtiyacı duymuyorum..zamanında herşeyi sorup öğrenmiştim..nasıl olsa işin özünü öğrendim...sporun sürekliliğini sağlabilmem için koşu bandının eve alınması..yani spor imkanının eve taşınması da benim için dev bir adım oldu..ve böylece spor yapmamak için hiçbir bahanem kalmadı...ne hava şartları ne de dışarıda gördüğüm insanlar...

kendime ilk hedefimi koymak istediğimde..yani nisan başında 70 kilo olacağım dediğimde hedefimin türünün yalnış olduğunu anladım...ilerlemenin ölçülebilir nitelikte olması sadece sayılara bağlı değil çünkü...ben de koyduğum ilk hedefi değiştirme kararı aldım...ve geçen sene evde giymek üzere aldığım siyah renkli eşofman altına zorlukla giriyorum şu an ve hele onunlayken rahat oturamıyorum...şimdi ilk hedefim olarak o eşofman altına rahatça girmenin yanısıra onunla evin içinde rahatça oturabilecek kadar incelme hedefi koydum kendime...ve zaten çok da uzak bir hedef değil şu anki bedenime yakın bir bedende....sanırım 1 beden küçük...evet böylesi daha iyi oldu..."nisan başında o eşofman altına rahatça gireceğim ve onunla oturur vaziyetteyken bile çok rahat olacağım hiç sıkmayacak"

hayatımın her alanını dengelemeyi öğrenmek adına da şöyle değişik bir karar aldım...hani bilirsin şu "the sims" adlı oyun varya...bir insanın zorunlu ihtiyaçlarından tut..dışarıdaki sosyal zorunluluklarını ve mutluluklarını iyi durumda yapmak yani hayatlarını dengelemek zorundasın ya oyunda...işte bu oyunu bilgisayarıma yükleyip oynamaya başlayacağım..böylece alıştırma yapmış olacağım...ancak bunu oynarken de tabi ki oyuna dalıp günlük işleri aksatmamam de gerekiyor ki bu da zaten hayatı dengeleme alanının bir konusu

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla