Tekil Mesaj gösterimi
Alt 22-03-2010, 10:13 AM   #338 (permalink)
imported_Angel
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Günaydın günlük
dün akşam kendime takıntı ettiğim prison break dizisini nihayet bölümleri ardarda izleye izleye sonunda bitirdim...
ve artık kafamda da bitirdiğimi düşünüyorum ki önemli olan da oydu zaten....bunu nerden mi anladım ? son bölümlerinde her saniyesini izleyemedim sıkılarak izledim...ve sahneleri atlaya atlaya izledim....basit bir tiyatro oyunuymuş gibi gelmeye başladı..çünkü her sahneyi her diyaloğu ve olacakları baştan sonra biliyordum....sıkılmama rağmen özellikle izlediğimi belirtmiştim zaten....bir insan hala birşeyden bıkmamışsa onu kafasında bitirememiş ve takıntı yapmışsa sanırım en güzel yol...bıkana kadar o şeyi tekrar etmek...böylece geri dönme ve tekrarlama isteği kalmıyor...tamamen sıfır noktasına inene kadar eskitmiş oluyoruz...böylece geçmişe ait olan şeyin düşündüğümüz kadar da heyecan vermediğini görüyoruz...şimdi o dizinin bir tek bölümünü bile izlemek içimden gelmiyor...bu çalışmayı özellikle bugüne yetişmek için geçmişteki şeylere odaklanarak arayı kapatmaya çalışma huyumu yenmek için yaptım...(hani bunun hakkında konu da açmıştım ya) mesela bu bahsettiğim dizi biteli tam 1 yıl olmuştu ama etkisinden kurtulamamıştım...şimdi rahatlıkla bugünün şeylerine ayak uydurabileceğimi odaklanabileceğimi düşünüyorum...bu arad belirteyim bu diziyi şu son izleyişimle beraber toplam baştan sona 5 defa izlemişim...e artık izlemeyi istememem ve sonlarında sıkılmam da doğaldı artık...

geçmişle hesabı kesince insan gerçekten bugüne daha istekli bakıyor...mesela son çıkan dizileri filmleri izlemeye karşı daha çok isteğim arttı....dün akşamdan itibaren geçmişle hesabımı kestiğimi çok net biçimde hissediyorum...herşeyi olduğu yerinde ve olduğu zamanında bırakmak lazım..bırakamayınca da bıkana kadar tekrarlamak lazım..illa ki bir noktadan sonra bıkıyor insan çünkü...bu 5 kere olabilir 10 kere olabilir farketmez..sonuç aynı...gerçekten kafam ve beynim çok rahatladı....nasıl rahatladım anlatamam birşeye karşı hala açlık duyuyorsa insan..doyana kadar tekrar etmeliymiş...bunu anladım...

onun haricinde havalar ısınmaya başladı ben de yavaş yavaş kışlıkların bir kısmını kaldırmaya başladım...yine de 1-2 parçayı hala tutuyorum ki o da süpriz yağmurlar olursa diye...

dün serotonini arttırmak için akşam saat 8 gibi 9 gibi falan 1 çorba kaşığını biraz geçkin olmak üzere kuruüzüm yedim ve anında farkı gördüm....çünkü yattığım vakit geldiğinde normalinde saat yaklaşırken insanın esnemesi ve kendini uykulu hissetmesi ve gevşemiş olması gerekirken ben yatağa o şekilde gitmezdim...yani bıraksan sabaha kadar oturabilecek gibi durumda yatardım...kuruüzüm yediğim gün bünyem gerçekten uyku moduna girdi ve esnedim....uzun süredir olmayan birşeydi bu...ve rahat bir uyku çektim...diyetime kuruüzüm eklemeye devam ediyim ben...demekki bende serotonin eksikliği olduğu için uyku saatinde uyku moduna giremiyormuş bünye...bunu anlamam iyi oldu...
ayrıca netten okuduğum bir bilgiye göre serotonin iştahı da azaltırmış...demekki neden mutsuz insanların kendilerine yemeğe verdiklerini şimdi daha iyi anladım....

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla