Tekil Mesaj gösterimi
Alt 26-04-2007, 10:37 PM   #40 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: ARKADAŞLAR HAYATIMIZDAKİ DEĞİŞİMLERİ PAYLAŞALIM...

arkadaşlar ben depresyona girdiğimden beri iki kuruşu bir araya getirip doktora gidemedim yani rahatsızlığımın adını bilmiyorum ancak bir yıl içinde iki kere iflas ettiğim için kendimi çok suçladım senelerce her aynaya baktığımda kendime aptal dedim,bunun sona ermesi için suçluluk duyguları.bu süreç içinde insanlardan uzaklaştım ve sosyal fobi oluştuğunu düşündüğüm için sosyal fobi ve sosyallik artırıcıyı ekledim,eh bukadar fiyasko yaşayan insanın kendine güveni kalmamıştır diye kendine güvenide ekledim,hiç kimseden bir şey istemeye hakkım olmadığı düşüncesini yenmek için ego güçlendiriciyide ekledim,dışarı çıkmaktan korktuğum için ertelemeyide ekledim çünkü dışarı çıkmamak için yapmam gereken her şeyi erteliyordum..ve tüm bunları aşabilmem için korunduğumu bilmem gerektiğini düşünerek en sona koruma kalkanını ekledim.yani doktor teşhisi yok ama kendimi gözden geçirdikten sonra acil olarak bunları yaptım,insan psikolojisi o kadar değişik ki bunlar biterse belki başka şeyler çıkabilir ama en önemlisi, yaşayacaklarım her ne olursa olsun ben hayatın içinde yer alarak başarmaya karar verdim, yaptıklarım hep küçük şeyler henüz kocaman adımları atmaya cesaretim yok ama bu cesaretinde kısa sürede yüreğimi dolduracağına inanıyorum hepinize sevgiler.