Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-08-2008, 08:05 PM   #34 (permalink)
comte
Moderator

Tesekkür: 3,394
828 Mesajinıza toplam 4,500 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
comte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond reputecomte has a reputation beyond repute
Standart Ynt: reversiden haberler devam ediyorrr

Merhaba reversi.

Rahat ve huzurlu olmana sevindim. super

Bir çok işveren veya yönetici, taktir etmek yerine tenkit etmek yöntemini seçiyorlar.

Ne kadar olumsuz şeyler söylenirse, daha fazla çalışırlar, şımarmazlar ve itaat ederler gibi zavallı bir düşünce sistemine sahipler.

Aslında, bunu yaparlarken, kendilerinin de ne kadar üstün olduklarını kendilerine telkin etmeye çalışırlar.

Yani sen ne kadar beceriksizsin, tembelsin (ben senden daha iyiyim, çalışkanım, becerikliyim. Daha çok çalış benim gibi olmaya çalış ama olamazsın vs.)

Ama bunu kendileri de bilmiyor belki. Onlar 19.YY yönetim sistemindeler hala.

Halbuki motive ve taktir ile yönetmeyi becerebilseler, hem kendi saygıları artar, hem de iş verimi çoğalır.

Bunları da iş işten geçtikten sonra anlıyorlar malesef.

Sen yine de, onun düşüncesizliğine ve bilgisizliğine vererek çalışmalarına devam et.

Sağlıcakla...

comte isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla