Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-07-2010, 03:16 PM   #17 (permalink)
RenaC
Yüzbaşı

RenaC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,234
980 Mesajinıza toplam 4,011 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
RenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really niceRenaC is just really nice
Standart Cevap: evlenme düşüncesi psikolojimi bozdum YARDIM LÜTFEN

Alıntı:
prestij_fb Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
2 hafta öncesine kadar çok heyecanlıydım ama şimdi ne heyecan kaldı ne hayal
Merhaba arkadaşım sağolsunlar bir kaç arkadaşım senin için yardımcı olmaya çalışmışlar tavsiyeleri de güzel bence.

Şimdi kaç yaşında olduğunu bilmiyorum ama bugüne kadar ailenle yaşadın en iyi en kötü hallerini onlarla paylaştın ve hayatında en çok onları benimsedin.Bir dünya oldu ailen senin içinde.
Şimdi onlardan kopmak nede zor gelecek sana.Ama bak şu açıdan düşün.Sen artık büyüdün ve sende birgün anne baba olacaksın en önemlisi artık gerçekten kendi ayakların üzerinde durabilecek ve koşabileceksin.Yarın birgün seninde bir evladın olacak ona eşin ile sen bir dünya kuracaksın mutlu olması için elinden geleni yapacaksın.Şimdi düşün o güzel ailende ayrılıyorum diye üzülp,ağlamak,nişanlını üzmek etrafa negatif enerji yaymak mı seni daha iyi yerlere götürür ve aileni mutlu eder.Yoksa mutlu bir şekilde ikinci yuıvana gitmek ailene güzel mürvetini gösteren kendi ayakları üzerinde durabilen bir evlat vermek mi hem onları hem seni mutlu eder.

Ailen seninledir senden ayrı değildirki zaten.İçindeki sıkıntının tek nedeni bağımlılık,alışkanlık.Oysa sen evliyken de ailenle bir sürü şey yapabilir hatta daha değişik şeyler keşfedebilirsin.Mesela hiç düşündün mü uzun bir süre görmediğin ailenin evine annene babana eşinle hediye alarak gittiğini,onları bir hafta sonu alıp pikniğe götürdüğünü,onları evine davet edip annenle babanı eşini çekiştirdiğini ve daha neler neler.

Şimdi Nişanlından özür dile ona onu ne kadar sevdiğini söyle ve nişanlına neden böyle yaptığını anlat ve affetmesini iste ona hayatında olduğu için teşekkür et.

Kendini sev ve ailen zaten senin ailen.Onlarla kalbin bir yüreğin bir.Ayrı kalacağın düşüncesini de çıkar aklından.Eşinde onlar gibi senin mutluluğunu düşünen bir insan haksızlık etme...

Kal sağlıcakla....
RenaC isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla