Tekil Mesaj gösterimi
Alt 15-09-2010, 06:06 PM   #45 (permalink)
Alexandra
Binbaşı

Alexandra - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 6,102
1,460 Mesajinıza toplam 6,406 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Alexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond reputeAlexandra has a reputation beyond repute
Wink Cevap: şüphe beynimi kemiriyor :(

Alıntı:
fairy Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
evveettt kesinlikle 12den vurdun... arkadaşım daha önce beni aldatmadı gözlemlediğim kadarıyla öyle bir eyilimi de olmadı ama.. ama ya var da ben görmüyorsam diye düşünmekten,aptal yerine konmaktan gerçekten korkuyorum..ve evet ne yazıkki özgüven eksikliğim var - ki olması için aslında bir sebep yok- ve bu da geçmişte yaşadığım bir deneyimden kaynaklanıyor :(

ne yapabilirim peki? arkadaşlar sizden destek görmek gerçekten güzel... evet duygularımla hareket ettiğimin farkındayım ama işte laf dinletemiyorum susturamıyorum şu beynimi o kadar çok konuşuyor ki...
Merhabalar,

Yazdıklarını okuduktan sonra kayıtsız kalamadım. Bir iki nokta da ben eklemek istedim, Fairy.
İlk önce dönüp bir kendini yokla, fakat alacağın cevaplara göğüs germen gerekiyor. Sorun sende çıkarsa kendini düzeltmen çok önemli.

- Bende bu şüpheyi yaratan bir his mi yoksa bir olay mı?
- Olaysa hangi olay ya da hareket
- bu sorular benim geçmişimden mi kaynaklanıyor, kendimden emin miyim?
- eğer bir güvensizlik varsa bunu kendime çekmiş olabilir miyim?
- Hislerime yeterince güveniyor muyum?
- Açıkça hislerimi paylaşmaya hazır mıyım? Doğru cümleleri kurmaya hazır mıyım?
- Alacağım cevaba hazır mıyım?
- Onu kendimden uzaklaştıracak bir şey yaptım mı?

Önce kendinden emin ol. Ve eğer bu sorulara tam anlamıyla cevap verebiliyorsan, işte önemli olan bölüm geliyor.

Konuşma faslı. Her şeyi sormanın ve söylemenin yüzlerce yolu vardır. Kullandığın mimiklerden, yüzündeki ifadeye, seçtiğin kelimeler ve yaklaşımına göre anlam değişir. Eğer dostça bir sohbet istiyorsan, alacağın cevapları da dostça dinleyip kalbinden önce mantığınla değerlendirebilecek kıvama geldiyse konuş.

Bence en önemli cümle "şüphe varsa o gerçektir", çünkü bu gerçekliği sen kafanda yaratmışsındır bile. Kendine de karşındaki insana da haksızlık etmeden objektif düşün. Bu tür ince durumlarda önce insanın kendini yoklaması en doğrusu bence.

Su yolunu bulur Fairy, merak etme.
who dreams of better days."
Alexandra isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla