Tekil Mesaj gösterimi
Alt 10-11-2011, 12:42 AM   #12 (permalink)
kutayhun
Çevirmen

kutayhun - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,973
1,190 Mesajinıza toplam 3,739 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
kutayhun is on a distinguished road
Standart Cevap: Bu da benim başarı hikayem

şimdi atakan insanı sana bir beyin fırtınamı anlatacağım.. ben insanım ve her insan gibi sürekli düşünürüm.. hz yusufun kıssasını bilir misin kuran da geçer.. diğer 12 kardeşi onu öldürmek için uğraşır... en son mısıra vezir olur.. bu hikayeyi araştırabilirsin.. açıkçası bne bu hikayenin niye kuranda olduğunu çocukluğumdan beri anlamamıştım.. hiç bir ahlaki tarafı olmayan kumpas iki yüzlülük nefret üzerine kurulu bir hikaye.. hatta herhangi bir müslümanın da bu hikayeyi anladığını sanmıyordum.. düşünsene bir peygamber var ve peygamber çocuukları kendi özkardeşlerini öldürmeye çalışıyor... içimden hep şey geçerdi. peygamber çocukları bile böyle ise allah bizden nasıl bir kul olmamızı bekliyor diye geçerdi.. bir gün tv de kanal7de hiç sevmem kanal7yi annem babam oturmuş yaşlı gözlerle bunun dizisini izliyorlardı..annem evliya dediğimiz türden bir kadındır... anne dedim şu hikayenin neyini izliyorsunuz.. peygamber çocukları bile kardeşini öldürmeye çalışıyor.. falan derken kafamda şimşekler çarptı... olayın özünü allahın güzelliğini ve bilgeliğini o an küçük bir beyin fırtınasıyla çaktım... çünkü yusufun babası yakup çocukları arasında ayrım yapıyordu... yusufu diğerlerine üstün tutuyordu ve diğer kardeşleri onu kıskanıyordu... yakubun çocukları arasında yaptığı ayrım diğer kardeşlerini katil olmaya itmişti.. o an anladım allah neden çocuklarınız arasında ayrım yapmayın, ne kız çocuklarınızı erkek çocuklarınıza ne erkek çocuklarınızı kız çocuklarınıza üstün tutmayın diye buyuruyor.. diye... sen de bunu babana açıkça söyleyebilirsin babana.. bu hikayeyi anlatabilrsin... ve çocuklar arasında ayrım yapmanın insanı nelere götürebileceğini anlatabilirsin...

bak güzel çocuk şimdi babanla bence açıkça konuş bu hikayeyi anlat ve ona duygu durumunu bildir.. o kale almasada ona durumu anlat.. anlat ki ileride bir sıkıntı olmasın.. yoksa ileride baban yüzünden gereksiz yere kızkardeşine düşman olabilirsin... asla bu durumu düşme.. öpüyorum yanaklarından.. ben bir öğretmenim.. canın sıkılırsa bana yazabilirsin... istediğin soruyu sorabilrsin...

ayrıca unutma atakan candır, biberdir, aslandır...