Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-07-2012, 11:07 PM   #19 (permalink)
BRUCE06
Teğmen

BRUCE06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 14
18 Mesajinıza toplam 31 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
BRUCE06 is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: HAYALDE YAŞAMAK !!!

21 yasındayım yaklasık 13 yasından beridir hayalperest bir insanım. sürekli hayal kurup zamanın boşa geçtiğini, yapabilceğim şeyleri yapmayıp hayalde yaşayıp kendime zarar verdiğimi farkettiğimde yaşım 20ydi. 1 yıldır bunlardan kurtulmak kafamda oluşturduğum dünyayı silip atmak için çaba veriyorum. ama her seferinde güçlü olan hayal dünyam,kafamda oluşturduklarım beni esir alıyor yine oraya dönüyorum. 1 yıldır neden gerçek dünya varken sürekli hayal kurduğumu, araştırdım. sonra gördüm ki tarihde bütün insanlar bununla savaşmak için uğraşmış teknikler çabalar geliştirmiş, hepsinin ortak bir amacı var; beynindeki sesi kontrol altına almak veya susturmak. çünkü o ses bize hayal kurduruyor. osho meditasyon ile , mevlana mesnevi bakış açısı ve namaz ile. Allah kainatı yaratırken bu şekilde yaratmış. kendi yorumum nefs veya şeytan denilen şey beynimzdeki sestir. bizi gerçeklerden alıp kendi alemine götüren o ses. Allah bu sesi yenmemiz ve konrtol altına almamaız için bizlere namazı göndermiştir. günde 5 vakit namaz kılarak her daim Rabbimizle gerçeklerle iç içe olmamız içn namız farz kılmıştır. bunlar benim kendi görüşlerim. Çünkü bu dünyaya hareket geçmeden sadece düşünürek hiç birşey başarılmıyor. beynimzdeki o sesi kontrol altına almak için veya susturmak için namazı kılalım arkadaslar. ben yararını gördüm bu sorunu olanlarda göreceklerdir namazın gücünü..
BRUCE06 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla