Tekil Mesaj gösterimi
Alt 17-06-2013, 10:32 PM   #63 (permalink)
Cookie
Teğmen

Cookie - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 20
23 Mesajinıza toplam 43 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Cookie is on a distinguished road
Standart Cevap: Ruh Halim Hep Değişiyor...

Alıntı:
ßyKuS Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
bilmem bilirmisiniz. Bu sorununda basit bir çözümü var. ''Düşüncesini değiştiren insan, duygularını da değiştirebilir. Düşüncelerini kontrol edebilen insan, duygularını da kontrol edebilir.'' Duygusal insan yada duygularını kontrol etmeye ihtiyaç duyan insan hislerinin mantıklı kararlar almasını engellediğini düşünürler..

Eğer duygular kontrol edilebiliyorsa ruh halide kontrol edilebilir. Neye kızıp neye sevineceğinizi kontrol edebilirseniz ruh halinizin değişiminide kontrol edebilirsiniz. Sizin bir olaya kızıp yada sevinmeniz o anki düşüncelerinizden kaynaklanıyor. Eğer düşüncelerini değiştirebilirsen, neye sevinip neye kızacağını da değiştirebilirsin. Düşüncelerini kontrol eden insan, ruh halinide kontrol edebilir..
Mesela dün önümde harika bir yol olduğunu ve o yolda güzelce yürüyeceğimi düşünüyordum.
Şimdi yine o harika yol var, yine ben varım, yine her şey güzel ama umrumda değil bu. İstemiyorum hiçbir şeyi.
Dünden bugüne değişen somut bir şey de yok ortada. Olumlu koşullar devam ediyor şükürler olsun.
Fakat dün inancım vardı, şimdi yok. Şu anda bana ne modunda, bıkkın haldeyim. Yok olmak istiyorum yalnızca. Nasıl düzelteceğim ben bunu?
Elimde bir veri yokken?
Cookie isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla