Tekil Mesaj gösterimi
Alt 19-07-2013, 07:30 AM   #4 (permalink)
UyuyanDev
Teğmen

Tesekkür: 0
36 Mesajinıza toplam 65 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
UyuyanDev is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Değişmeyen Durumu Kabullenmek .. Yalnızca 1 dk rica ediyorum :)

Alıntı:
seniha. Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ilahi bir program var. bu program düzenli bir şekilde işliyor. bu proglamla kişiilerin karşısına ihtiyacı olan olaylar ve kişiler çıkıyor. çok geniş bir konu aslında bu. birinin karşısına A isimli kişi çıkarken diğerinin karşısına B isimli kişi çıkıyor. demek ki herbirinin öğretmeni farklı olacakmış. çünkü herbirinin olaylara yaklaşımı farklı. mesela diyelim ki düşünce bazında bir sevdiğim olsun istiyorsunuz, hep benimle ilgilensin v.s. ama bu düşüncede bazı şeyleri eksik bırakıyorsunuz.neyi eksik bırakabilirsiniz hayırlı birisi olsun mesela. karşınıza o kişi çıkıyor ,sizi seviyor ama hataları da var sizi üzebiliyor da. öyle kişiler var ki sevdiğiyle evlenmek için çok dualar ettiler,en sonunda evlendiler ve evlendiği kişi katili oldu. düşüncelere dikkat etmek lazım. düşünce enerji.bir şeyi ne kadar çok istersek,zihnimizde düşünürsek, o karşımıza çıkıyor. çünkü bilinçaltı gerçek ile hayali ayırt edemiyor. o yüzden düşünceleri çok iyi kurmak lazım. bu herşeyde böyle. kendi kendine yeterli olmak,kendini değerli hissetmek.aslında karşımızdaki insanlar bize bir şey yapmıyor. yaptıran biziz .kendinin değerli olduğunu, herkesiin aynı varlık olarak bu dünyaya geldiğini,kimsenin kimseden üstün olmadığını düşünmek gerekir. aslında işin aslı, özünü yakalamak lazım. insanın içinde bir öz var ki, insanın gerçeği. kendinle barışık olmak, hatasıyla sevabıyla kendini sevebilmek. bunları yapabilmek için pek çok çalışma var. yine düşünce olarak zihninde insanların sana değer verdiğini, saygı gösterddiğini düşünebilirsin. ne olmak istiyorsan onu ısrarla düşün. özellikle gece uyumadan önce. çünkü zihnin en gevşediği anlar o zaman. en az 21 gün bu düşüncelere devam et. belki bunlar sana hayal gibi gelecek ama zihnimiz çok özel bir yapı. düüşüncenin önemi çok büyük. bazen bir şey düşünüyorsun, nedir diye sorunun cevabını tv' de ,bilgisayarda ya da bir arkadaşının sözünde buluyorsun.istemekte çok önemli. gerçekten değerli olmayı ,kendi kendine yetmeyi istemek lazım. bugün istiyorum yarın vazgeçtimle olmuyor.ısrar etmek lazım. bugünümüz geçmişimizden oluşuyor, geleceğimizde bugün yaptıklarımızdan ve düşündüklerimizden oluşacaktır. sevgi bağımlılığı ile ilgili ücretsiz telkin yok.ama suçluluk duyguları ve ego güven güçlendirici ile ilgili var. benim anlatabilecğeim bunlar. ben de kendini değerli hissetmek,özgüven sahibi olmakla ilgili kendimle uğraşıyorum. bunların çekirdeği çocukluğa bağlı. çocukluğa dönüp, o çocuğu sevmek, yaptığı hatalarda bağrına basmak lazım.
Evet düşünce önemli bir anahtar insanın hayatında, dediklerinize harfiyen katılıyorum ben bu aşamada durumu kabullenme kısmında takılıyorum.. Bu bir süreç.. Duygularımı hislerimi analiz edebiliyorum ama bu noktada sınırlı kalıyor biraz.. Biraz bilinçaltının iplerini ele almak gerekiyor sanırım ..
UyuyanDev isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla