Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Kadınlarla ilgili haberler

Uyarılar

Bazı anlar bir kere yaşanır...

Serbest Kürsü ve Kadınlarla ilgili haberler Bazı anlar bir kere yaşanır... Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Bazı anlar bir kere yaşanıyor, doğum da bu anlardan belki de en özel olanı. Çok özel ve önemli olan bu anlarını birçok kadın belgelemek istiyor. Derya Avcuoğlu genç bir anne(29) ve de fotoğrafçı. Fotoğrafçılığı anneliğinden eski tabi ki… Kızı Ela'ya ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kadınlarla ilgili haberler telkin cd indir izle İstanbul Kadınlarla ilgili haberler nerededir kimdir Kadınlarla ilgili haberler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kadınlarla ilgili haberler hipnoz Kadınlarla ilgili haberler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kadınlarla ilgili haberler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kadınlarla ilgili haberler kuantum düşünce kitap haberi

Bazı anlar bir kere yaşanır...

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-04-2010, 08:16 PM   #1 (permalink)
Albay

Tesekkür: 45
92 Mesajinıza toplam 143 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Bluesky24 will become famous soon enoughBluesky24 will become famous soon enough
Standart Bazı anlar bir kere yaşanır...

Bazı

anlar bir kere yaşanıyor, doğum da bu anlardan belki de en özel olanı. Çok özel

ve önemli olan bu anlarını birçok kadın belgelemek istiyor. Derya Avcuoğlu genç bir anne(29) ve de fotoğrafçı. Fotoğrafçılığı anneliğinden

eski tabi ki… Kızı Ela'ya hamileyken hamilelik fotoğraflarını çektirmek istemiş

ama bunu yapacak kimseyi bulamayınca kendi kendini çekmeye çalışmış… Anne

olduktan sonra da bu sürecin çok kıymetli olduğunu düşünerek hamile ve doğum

fotoğrafları çekmeye başlamış…

Gerisini Derya Avcuoğlu'ndan dinliyoruz:"Anne olduktan sonra dünyaya bakışım değişti. Ben hamileyken kendi

fotoğraflarımı çektirmek istemiştim. Karnımın her ay büyüdüğünü görmek,

hamileliğimin dördüncü, beşinci ayında çekmek daha sonra bunlara teker teker

bakmak istedim. Ama bunları çektirecek fotoğrafçı arkadaşım yoktu. Çok

fotoğrafçı arkadaşım olmasına rağmen hiç kimseyle bu çalışmayı yapamadım. Sonra

kendi kendimi çekmeye başladım. Hamileliğimin son ayında kendi nu fotoğraflarımı

çektim ama bunu hiç kimse görmedi tabi ki. Ben böyle bir süreci atlattıktan

sonra doğum, hamile fotoğrafı çekmeye karar verdim. Son bir buçuk senedir

çevremde 6 tane hamile vardı. Etrafında bu kadar çok hamile olan insan ne yapar

doğal olarak fotoğraflarını çeker. Ben de bir arkadaşımla başladım. Onun

hamilelik öncesi fotoğraflarını çektim sonra derken doğuma kadar her ay

fotoğraflarını çektim. Karnının büyümesini izledik beraber sonrasında doğumunu

çektim." Hangi zamanlarda fotoğraf çekileceğini anne adayı mı belirliyor, fotoğrafı

çeken mi?

Kişiye

göre değişiyor. Bazıları hamileliğinin ilk aylarında geliyor. Karnım daha yokken

çek diyor. Sonra karnı biraz daha çıkmışken geliyor. Asıl önemli olan doğum

fotoğrafları çekenler var ama hamile fotoğrafı çeken pek kimse yok. Benim doğum

fotoğrafçılarından farkım daha çok hamile fotoğrafı çekmem. Sadece kadını değil

onu eşiyle beraber de çekiyorum. Annenin, babanın çocuğuna olan beklentisi onu

beklemesi sevgisini özlemini yansıtan fotoğraflar çekiyorum.Bu fotoğrafları onların sıradan hayatı içinde mi çekiyorsun, özel bir stüdyo

ortamı oluşturuyor musun? Ya da sen hangisini tercih ediyorsun?
İsteğe göre değişiyor, kişinin kendi evinde fotoğraf çekmeyi seviyorum. Bebek

odası hazırsa orada ya da stüdyoda. Stüdyoda çekilen fotoğraflar çok fazla keyif

vermiyor. Doğal ortamda mesela koltuğunda olanlar daha güzel oluyor, çünkü

çocuğa da bir anı aslında. Annem bana hamileyken evimiz böyleymiş diyebilir

çocuk ileride. Zaten evlerinde insanlar daha rahat oluyorlar çünkü stüdyo

ortamına girince insanlar gerilmeye başlıyor, ellerini ayaklarını nereye

koyacaklarını bilmiyorlar. Anne olmanın verdiği hem duyarlılık hem de şefkatle

daha rahat oluyorlar benimle." Anne olmak bu işi yaparken sana başka bir bakış açısı kazandırıyor mu? Veya

bir erkek fotoğrafçı bu işi aynı hassasiyetle yapabilir mi?
Kesinlikle, yapamaz. Nasıl bir fark var, daha mı rahat empati kuruyorsun, ihtiyaçları mı daha iyi

anlıyorsun?

İhtiyaçları

daha iyi biliyorum hamile vücudunu daha iyi tanıyorum. Estetiğini biliyorum

doğuma girdiğim zaman hangi anın anne baba için ne kadar önemli olduğunu

doğumhaneye giderkenki heyecanı telaşını biliyorum. Çünkü ben de yaşadım aynı

şeyi, ben de biliyorum nerede ne yapılacağını. Annenden, babandan doğuma

giderken ayrılmanın verdiği hüznü yansıtıyorsun. Doğumhaneye girerkenki endişeyi

hissediyorsun onunla beraber. Doğuma girdiğinde bebeğin ilk çıkışını, onun

bebeğiyle ilk karşılaşma anını, zaten sen de yaşadığın için sen de o heyecanı

biliyorsun. Diyorsun ki burada şunu hissetti. Bunu yansıtmalıyım fotoğraflarıma…Doğum ve hamile fotoğrafı çekmekle herhangi bir şeyi çekmek arasında nasıl

bir fark var?

Baştan beri insanlarla çalışmayı seviyorum, stil life ya da köy, manzara çekmeyi

sevmiyorum. Duyguları vermeye çalışıyorum. Benimle çalışırken hiçbir şekilde

heyecanlanan kimseyi görmedim. İnsanlar ilk geldiklerinde tedirgin oluyorlar poz

vermeyi sevmiyorlar sonra sohbet ettikçe anlaşıyoruz.Babaların tavrı nedir erkekler de anneler kadar gönüllü mü bu iş için?Annelerden çıkıyor fikir genellikle. Benim çalıştığım hiçbir baba karşı olmadı

ama anneler kadar da hevesli değiller. Böyle şeyleri kadınlar daha çok sever,

yeniliklere her zaman kadınlar atlarlar. Genelde artık 3-5 tane doğum

yapılmıyor. Bir tane yapıyoruz ve bir yerlerde hatırası kalsın istiyoruz. Benim

albümümde annemin karnındayken fotoğrafım yok. Bunun teknolojinin gelişmemiş

olmasıyla alakası yok. Ben 78 doğumluyum. Bazı insanlar buna müstehcen

bakıyorlar. Çok özelmiş gibi hamileyken mahremiyetine giriyormuş gibi

hissediyorlar ama büyük şehirlerde özellikle, bundan sıyrılıyor insanlar.Tam olarak neyi nasıl çektiğini anlatır mısın?Doğum

öncesi hazırlıkları çekiyorum, genelde sezaryen de tarih belli oluyor. Bana da

haber veriyorlar. Bir hafta öncesinde hazır olmaya çalışıyorum. Normal doğumda

da sancılar pat diye çocuk gelmiyor. Ameliyat kıyafetleri giyip doğumhaneye

giriyorum. Doğumhanedeki ekip yardımcı oluyor bana çekim yaparken. Şuraya

dokunma buradan uzak dur şu an bunu çekmen uygun ya da değil diyorlar. Özel

anlar ya da müdahale edilecek anlar oluyorsa ben dışarıya çıkıyorum. Zaten

doktorla da tanışıyoruz doğumdan önce doktorlar bol bol poz veriyorlar.

Sırasıyla: Doğumhaneye gidiş, doğumhane, doğumdan çıkış, bebeğin

anneyle tanışma sahnesi, ilk emzirme sahnesi, bebeğin babayla tanışma sahnesi,

bebeğin diğer akrabalarla tanışma sahnesi. Bebeğe yapılan ilk işlemleri

çekiyorum. Yıkanırken, tartılırken…Tedirgin olanlar için bir şey diyecek misin?Bazı anlar bir kere yaşanıyorDerya Avcuoğlu kimdir?

1978 yılında doğdu. İlköğretim yıllarında katıldığı bır yarışmadan sonra hobi

olarak başlayan fotoğraf macerasını, ılerleyen yıllarda ''Yıldız Teknik

Üniversitesi Fotoğrafçılık Bölümü"nü kazanarak profesyonelliğe taşıdı. Okul

bitirme tezi olarak hazırladığı ''nü'' projesi başarısından dolayı 1999 yılında

Ifsak'ta kişisel sergi olarak değerlendirildi. Aynı zamanda ılk kişisel sergisi olan bu oluşumda bazı fotoğraflarında

uyguladığı ''ışıkla boyama tekniği'' ilgi gördü. Derya Avcuoğlu ışıkla boyama

tekniğini daha olgun kullanabildiği ikinci ''nü'' konulu kişisel sergisini

Aralık 2000'de Fotoğrafevi'nde açtı. Fotoğrafçı bu sergilerden ayrıca, 1999

yılında Orhan Cem Çetin önderliğinde oluşturulan karma sergiye ve 2003 yılında

Afad tarafından düzenlenen ''Türk Kadın Fotoğrafçıları'' karma sergisine eserler

verdi. Evli ve bir kız çocuk annesi olan Derya Avcuoğlu fotoğraf çalışmalarına devam

etmektedir.

Web adresi:

www.deryaavcuoglu.com

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bluesky24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks