Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Kadınlarla ilgili haberler

Uyarılar

Erkeklerin Penceresinden Kadınlara Bakış

Serbest Kürsü ve Kadınlarla ilgili haberler Erkeklerin Penceresinden Kadınlara Bakış Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Dün akşam televizyonda kadın-erkek konulu bir program vardı. Daha doğrusu erkeklerin dünyası diyordu programın adına. Ama konuşulanlar daha çok kadın odaklı idi. Demek ki erkeklerin dünyası kadınlarla dolu. Ve kadın sözcüğhâkim onların dünyasında. Aslında böyle düşününce gayet doğal bir durum. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Kadınlarla ilgili haberler telkin cd indir izle İstanbul Kadınlarla ilgili haberler nerededir kimdir Kadınlarla ilgili haberler çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Kadınlarla ilgili haberler hipnoz Kadınlarla ilgili haberler olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Kadınlarla ilgili haberler hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Kadınlarla ilgili haberler kuantum düşünce kitap haberi

Erkeklerin Penceresinden Kadınlara Bakış

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 08-04-2010, 09:44 PM   #1 (permalink)
Albay

Tesekkür: 45
92 Mesajinıza toplam 143 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Bluesky24 will become famous soon enoughBluesky24 will become famous soon enough
Standart Erkeklerin Penceresinden Kadınlara Bakış

Dün akşam televizyonda kadın-erkek konulu bir program vardı. Daha doğrusu erkeklerin dünyası diyordu programın adına. Ama konuşulanlar daha çok kadın odaklı idi.

Demek ki erkeklerin dünyası kadınlarla dolu. Ve kadın sözcüğhâkim onların dünyasında.

Aslında böyle düşününce gayet doğal bir durum. Erkeklerin dünyasını dolduran kadınlar, kadınların dünyasını dolduran da erkeklerdir. Her iki cinsin bir arada olmadığını var sayan, ya da sadece tek cinsten oluşan bir dünya tasavvur etmek mümkün değildir.

Konuşmacılar sanat, moda, gazeteci, yazar, sünnetçi, eleştirmen, psikiyatr

gibi değişik çevrelerden seçilmiş değişik karakterdeki erkeklerdi.

Konuşmalar da ekranda popülarite yaratacak türdendi. Herkes olumlu şeyler söylüyor. Hiç kimse kadına dönük şiddet ya da ezme politikalarını tasvip etmiyor. Keşke tüm erkekler bunlar gibi olsa ya da bu konuşmacıların ağızlarından çıkan her zaman geçerli olsa demek geliyor insanın içinden.

Tesadüfen ortasından, kenarından izleyebildiğim program güzel bir tartışmaydı. Ama dediğim gibi, erkekler dünyasının kadınlara bakışını yansıtıyordu ağırlıklı olarak, onların uygulamadaki davranışlarını değil. Burada konuşmacıların sözleriyle davranışlarının çeliştiğini söylemek istemiyorum. Onları dinledim sadece, davranışlarının neler olduğunu bilemem. Ama bildiğim en önemli şey, erkeklerin kadınlara, bu programda dinlediğim kadar müşfik olmadığıdır.

Modacı konuşmacı Cemil İpek anlatıyor:

"Bana gelen kadınlar, prova için değil içlerini döküp deşarj olmaya geliyorlar. Provaları bittiği halde saatlerce oturuyorlar, gitmiyorlar, sorunlarını konuşuyorlar" diyor.

Kadınları en iyi tanıyan kuaförleri ya da modacıları-terzileridir zaten. Ancak bu durum sadece şehirlerin bakımlı kadınları için söz konusudur. Varoşlardaki ya da kırsaldaki kadına gelince onun böyle sırdaş arkadaşları yoktur. Onun sırdaşları karnındaki, kucağındaki ve etrafındaki minik minik bir dolu çocuklarıdır.

TürkücFerhat Güzel'e soruyor sunucu;

"Erkek olmanın ana unsurları sayılan sünnet ve askerlik kavramları yan yana konmuş Ferhat Güzel olmuş, ne düşünüyorsunuz?"

Türkücünün açıklamaları ideal düşünce doğrultusunda. Erkek olmanın gerektirdiği detaylara dikkat etmek, kadına karşı iyi davranmak, ona her işte yardımcı olmak gibi açıklamaların ardından "kendi ütümkendim yaparım, benim kadınım benim kollarımdadır" diyerek de kendisiyle beraber olan bir kadının başkasını düşünemeyeceğini ima ediyor.

Konuşulanlar içerisinde en dikkate değer konulardan birisi de, özellikle eğitimli ve bir iş sahibi kadınların erkekleşmeye yüz tuttuğu için, erkeklerin fantezi aradıkları kadınsı kadınlara yöneldikleri düşüncesinin ağır bastığı idi.

Ben bu değerlendirmeye fazla katılmıyorum. Toplum nezdinde bir yeri olan, erkeklerle başa baş mücadele veren kadınlar aynı zamanda bakımlı ve daha genç gözükebiliyorlar. Ama bu fiziksel önemsemelerini erkeklerden ziyade kendileri için sürdürüyorlar. Erkeklerin kadınsı konulara ağırlık vermesi ya da fantezi araması bu kadar düz bir mantığa indirgenmemeli. Eğitimli ve toplumda bir yeri olan kadınla, kafasında sadece kadınlık olan kadının vizyonu da misyonu da farklıdır.

Kadın ve erkek konusu, ne tartışmakla ne de ayrı ya da ortak konuları irdelemekle biter. Erkeklerin penceresinden kadınların değerlendirilmesini izleyince birkaç konuya kısaca değinmek istedim.

Asıl olan, erkeklerin penceresinden kadınlara bakış, sözlerde değil eylemlerde olmalı. Eğer erkekler kadınlara karşı, söyledikleri kadar hoşgörülve müşfik olsalardı, kadınlar bugün daha az ezilmiş, daha üretken, daha özgüven sahibi olabilirlerdi.

Programın sonunda söylenen şu sözler de hoşuma gittiği için buraya almak istedim.

Bilgisayarlar kadın mıdır, erkek midir?

Bilgisayarlar erkektir tezini savunan üç koşul, bilgisayarlar kadındır

tezini savunan üç koşul mevcuttur.

Bilgisayarlar erkektir, çünkü

1. Kilitlenirler.

2. Beklerseniz daha iyisini bulursunuz.

3. Sorun çözmek içindirler ama kendileri sorun yaratırlar.

Bilgisayarlar kadındır, çünkü

1. Her bilgiyi depolarlar.

2. Aksesuarları kendilerinden daha pahalıdır.

3. En ufak bir hatayı hafızalarına kaydederler.

Kaynak:Kadınvizyon

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bluesky24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks