Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Osho (http://www.hayatimdegisti.com/forum/osho/)
-   -   OSHO ile hayatı ve kendini tanımak..Sevgiyle... (http://www.hayatimdegisti.com/forum/osho/15170-osho-ile-hayati-ve-kendini-tanimaksevgiyle.html)

Pamukk 19-12-2008 09:25 PM

Benim de fotografları yollarken tam içimden geçen oydu..
Tamam kalabalık ama anlamsız gibi..Yani Osho'dan kopuk ayrı bir yer sanki.. O kalabalıkta bir eksiklik var bir boşluk var,bir kıvılcım bir enerji eksik gibi..Oraya gidip de onu görememek..Orada olup onu uzaktan bile görmeye kıyasla bambaşka birşey..Böyle aydınlanmış birinin nasıl olabileceğini tanımakonu uzaktan görmek bile çok büyük heyecan olurdu şimdi düşünüyorum çok başka birşey..

Onun nasıl olabileceğini düşünüyorum bazen onu okurken,1931 de doğan birisi ,ve aydınlanma yaşadığı yıllar yani bu bilgi birikimi,bu herşeyi açıklayabilecek güce sahip olan bir bilgi gücü,bu engiz bilgi denizi,bu kadar doğru ve muhteşem bilgi bu insana nasıl gelmiş , onun kendi anlattıkları da var doğru bilgi hakkında...ilk doğru bilgi içten gelen bilgidir diyor ya..hayatını çok okumak istiyorum yani aşamalarını..içten ruhsal olarak mı veya daha çok bilinçlilerin sözleri ile mi daha çok aydınlandı,çok tanımayı isterdim çünkü bu insanlar çok ender insanlar...Ve çok genç ölmüş aslında ,59 yaşına değil mi onu da merak ediyorum :(

ceren18 19-12-2008 09:56 PM

neden olmasın pamıgım illaki oraya gitmemiz gerekmezki yeterki gönüller bir olsun wave bence meditasyon hakkında kendimizi geliştirirsekki benim geliştirmye ihtiyacım var güzel biyerde yaparız belki...
Alıntı:

Pamukk Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 95249)
Sen ve OSHO harikasınız awaycimm sevincli

Çok fantastik ve muhteşem medilermiş gulensmiley

OSHO meditasyon beldesi varmış kitabın arkasında yazıyordu ,kesin orada bunları yapıyorlardır 956k

Ay toplanıp gittiğimizi hayal etsene ne muhtşem bir deneyim olurdu değil mi???Hayal etmek bile çok güzelllllll !!!! :)))))

shamanic 19-12-2008 10:57 PM

zen yolu / tasavvuf yolu osho

"Başta bu köşeyi açarken çok okuyan olmazsa devam etmem demiştim.
Ama mesajlarınız sayesinde daha şevkle devam ediyorum."

demişsin ya kuzum y789 iyilik bulasın emi..
http://mariahaswell.com/yahoo_site_a...203841_std.JPG

tam destek aldığını bilmen için zen yolu tasavvuf yolu kitabından bir kaç şey eklemek istedim.. kısmetimize ne çıkarsa kitabı elime aldım ve hepimize hayırlı olması için gözlerim kapalı bir sayfa seçiyorum;

" delirmekten korkmayın.. zaten delirmiş durumdasınız.. bu dünya büyük bir tımarhanedir.. her çocuk akıllı doğar ancak uzun süre akıllı kalamaz.. diğer deliler tarafından büyütülür.. diğer deliler tarafından koşullandırılır.. sonunda delirmek zorunda kalır..

çünkü hayatta kalmak için delirmek zorundadır..

arada aklıllı birileri çıkar; bir budha.. bir zerdüşt.. bir lao tzu bir isa..

işin garibi gerçekte deli olmayan bu insanlara deli denmesidir..

akıl hastanesine kapatılan insanlara bakarsanız eğer, çoğunluğun aslında oldukça duyarlı, hassas ince ve dışarıda ki diğerleri kadar kaba olmayan insanlar olduklarını görürsünüz...

derileri kalın olmadığı için incinirler.. kırılırlar..
derileri kalın olanlar ise her türlü deliliğin içinde uyum sağlarlar ve yaşamaya devam ederler..

insanın uyum sağlayabilme yeteği sınırsızdır..
çocuk zamanla her şeye uyum sağlamayı öğrenir..
ne kadar çok hurafaye uyum sağladığınızı görmek için kendinize bakmanız yeterlidir..

ne kadar çok aptalca inançlar edindiniz..
gerçi bunların aptallığını farkettiğiniz anlar oluyor...
ancak bu akıllı anları bir kenara itmek zorunda kalırsınız.. çünkü tehlikelidirler..
pencere bir an açılır ancak hemen kapatırsınız..
komşunuzun açık pencerenizi görmesinden korktuğunuz için hemen kapatmak zorunda kalırsınız..
akıllılığınızı kimseye göstermek istemezsiniz..
hz. isa şöyle diyor;
ufak bir çocuk gibi olmadıkça benim tanrımın krallığına giremeyeceksiniz.

isa burada şunu demek istedi;
her çocuk gibi tekrar akıllı olmadıkça, tanrımın imparatorluğuna giremeyeceksiniz...

fakat bu akıllanmanız diğerleri tarafından delilik olarak görülebilir..

buda deli gibi görünebilir..
isa deli gibi görünebilir..
freud gibi bir deli isa nın nevrotik olduğunu düşündü.. asıl nevrotik olan freud du ama o isa nın nevrotik olduğunu düşündü.. bunu kanıtlamaya ve diğerlerini ikna etmeye çalıştı..

neredeyse çağdışı olan tüm zihinleri ikna etmeyi başardı..

size tüm dünya bir tımarhanedir dediğim zaman bunu kanıtlamama gerek yok.. çevrenize baktığınızda bir kanıt bulacaksınız zaten..

öncelikle deliliğe yol açan mekanizmayı anlayın..

bu mekanizma da hırslar deliliğin temel sebebidir..

biri olmaya çalışmak sizi sonunda delirtir..
sadece hiç kimse olun.. o kadar..
o zaman problem kalmaz.. hırslarınızı bırakarak yaşamaya başlayın.. hırslı olan insan yaşamı erteleyen insandır aslında.. o gerçek yaşamın daima yarınlar üzerine kurar - asla gelmeyen bir yarın..- hırslı insan saldırgan ve şiddet dolu olur.. bunun sonucunda delirmek zorundadır.. böyle olmayan ise barış ve sevgi dolu olur.. hırslı insan acelecidir.. koşturur durur.. belli belirsiz sadece varmış gibi görünen bir ufkun penceresinden koşar..

böyle olmayan biri ise akıllıca davranır.. ve burada şimdide yaşar .. aklı başındalık; huzurlu, uyumlu, neşeli ve şükran dolu olmaktır..

bir karakter yaratmaya çalışmayın.. tüm olanlar karaktere çok fazla inanmanız yüzündendir.. bilelim veya bilmeyelim dünyada ki insanların yüzde doksan dokuzu karakter yaratmaya inanır..

soru gerçekte kim olduğunuz sorusudur..
gerçek gelişme evrim buradan başlar.. bir insanın kendini keşfi dünyada ki en büyük keşfe çıkmaktır.. ay a gitmek everest e tırmanmak bile daha kolaydır..

sebebi basittir..
bu yolda yalnız seyahat etmek zorunda kalacaksınız.. tamamıyla yalnız..

ünlü yunan düşünürlerden platon şöyle demiş;
bu yalnızın, yalnıza uçuşudur... "
http://tbn3.google.com/images?q=tbn:...85/85739_2.jpg
osho
zen yolu / tasavvuf yolu
http://img.blogcu.com/uploads/avatars/562774_6709.jpg
sevgiler..

awayy 21-12-2008 09:50 PM

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:...g_aboutowf.jpg

Kendinin özel olduğunu düşünüyorsan, kendin için ızdırap yaratmaya mahkumsun.
Eğer diğerlerinden daha yukarda, daha bilge olduğunu düşünüyorsan, çok güçlü bir egoya sahip olacaksın. Ve ego zehirdir, saf zehir.
Ne kadar egoist olursan o kadar canın acıyacak, çünkü o bir yaradır.
Ne kadar egoist olursan hayattan o kadar kopacaksın.
Artık varoluşun akışında değilsin, sen nehirdeki bir kayasın.
Buz gibi oldun; tüm sıcaklığını sevgini yitirdin.
Özel bir insan sevemez. Sevecek başka özel bir insanı nasıl bulacaksın?

Kendin hakkında ne düşünüyorsan başkaları hakkında da aynı şeyi düşün.
Böylece ego yokolacak.
Ego, kendini bir yönde başkalarını başka yönde düşünmekle yaratılan bir aldanmacadır. Bu ikiyüzlülüktür.
Bu ikiyüzlülüğü bırakırsan, ego kendiliğinden ölür.

Ego aldatıcıdır, kurnazdır. Sana diyecek ki: "Çok özelsin, sıradan ol."
Fakat sıradanlığın içinde bileceksin ki en sıradışı sıradan sensin.
Kimse senden daha sıradan olamaz.
Bu tekrar aynı oyun olacak, kamufle edilmiş olarak.

Kimse özel değildir; ya da herkes özeldir.
Kimse sıradan değildir; ya da herkes sıradandır.
Kendin hakkında ne düşünüyorsan başkaları hakkında da aynı şeyi düşün, böylece problem çözülecek.

manyaklik 22-12-2008 01:34 AM

paylaşımlar çok gzl ellerinize sağlık ..

awayy 23-12-2008 12:01 AM

http://tbn0.google.com/images?q=tbn:...lav1/Osho5.jpg

O bir gün mutlu hissediyordur ve sen terk edilmiş hissedeceksin, çünkü sen mutlu hissetmiyorsun.
İkinizin de mutlu hissetmesi gerekir, senin fikrin budur.
Ama bu arada bir gerçekleşir. Bazen o mutludur, sen mutsuzsundur ya da tam tersi.
Ne kadar canımızı yaksa da...birisinin diğeri olmadan mutlu olmaya her türlü hakkı vardır; bunu anlamak zorundayız.

Eğer o mutluysa iyi hisset; o mutlu.
Eğer onun mutluluğuna katılabilirsen iyi, yapamazsan onu yalnız bırak.
Onun mutluluğunu mahvetme.
Eğer o üzgünse, eğer onun üzüntüsüne katılabiliyorsan iyi,
eğer katılamıyorsan ve bir şarkı söylemek istiyorsan ve mutlu hissediyorsan; onu yalnız bırak.
Onu kendine göre sürükleme; onu kendi başına bırak.
O zaman yavaş yavaş birbiri için muazzam bir saygı ortaya çıkar.
Bu saygı, sevgi mabedinin temeli hale gelir.

awayy 23-12-2008 10:59 PM

http://tbn1.google.com/images?q=tbn:...o_Rajneesh.jpg

Hayat kutupsal zıtlıklar içerisinde var olur ve güzellikle var olur.
Eğer seversen kısa bir süre sonra - sevginin içinden- tek başına kalmak için muazzam bir arzu yükseldiği için şaşıracaksın.
Her aşık bunu hisseder ve eğer hissetmemişsen o zaman sevmemişsindir; o zaman senin aşkın ılıktır,
o gerçekten tutkulu değildir.

Aşk çok tutkulu olduğunda o seni yorduğu tükettiği için, seni boşalttığı için kişi kendi alanına sahip olmak, içine dönmek, kendi içine düşmek ister.
Ve kendini boşaltmak güzeldir. Ancak o zaman sen beslenmeye ihtiyaç duyduğunu hissetmeye başlarsın.
Ve sen nereden besleneceksin?
Basitçe içine dönersin, dünyaya gözlerini kapatırsın ve herkesi unutursun.
Bu içe doğru olan anların içerisinde enerjin birikir, sen yine dolu hissedersin. Ve o zaman da çok dolu olursun ve bu çok dolu olmanın içinden taşmak ortaya çıkar.
Ve sen senin şarkını, enerjini paylaşmaya seninle dansetmeye hazır olan birisini aramak ve bulmak zorunda kalırsın. Ritim budur.

Aşıklar bunu bilmez.
Onlar tek başına kalmak istediklerinde suçluluk hisederler.
Ve bir kişi tek başına kalmak istediğinde diğeri reddedilmiş hisseder.
Bu büyük bir yanlış anlamadır.
Eğer koca "bu gece beni yalnız bırak" derse karısı reddedilmiş hisseder, kızgın hisseder.
Ve birgün karısı "beni yalnız bırak" derse kocası çok incinir; onun erkek egosu çok incinir.
Sevgiline, "Birkaç günlüğüne yalnız kalmak istiyorum. Tek başıma birkaç haftalığına dağlara gitmek istiyorum" dediğin an, diğeri anlayamaz.
Çünkü onlara hiçbir zaman aşkın tek başına kalma arzusu yarattığı gerçeği söylenmemiştir.
Ve şayet sen tek başınalığın içine girmezsen senin aşkın düzleşecektir.
O giderek sahte bir şeye dönüşecektir; tüm hakikatini kaybedecektir.

Hayatı kendi bütünlüğü içerisinde kabul et.
Ateşli tutku içinde olmak da iyidir ve serin şefkatin içinde olmak da.
Her ikisinin de senin kanatların olmasına izin ver..Bir kanadı kopartma. Aksi takdirde hiçbir zaman bu sonsuz uçuşa katılamayacaksın..

awayy 27-12-2008 08:31 PM

Kimse beni ve Osho'yu özlemedi mi??sevincli
Arkadaşlar bende Osho'nun duygular hakkında konuşmalarının derlendiği kısa bi kitap var.
Onu her gün bir iki sayfa yazıp sizinle paylaşayım diyorum.
Çok faydalı olacağına inanıyorum..

Sonra siz Osho'yu içinize sindirdikçe başka bi fikrim de var..
Diyorum ki her hafta bi meditasyon yazayım tüm site beraber uygulayalım ne dersiniz smil56
Az sonra kitaptan ilk sayfalar geliyor.....

Belgin ∞ 27-12-2008 08:49 PM

İtiraf ediyorum seni çooook özledim 956k

Yazdığını görünce hemen konuya girdim.

Meditasyon fikri süper.Yazıları merakla beklıyorum.

alestason 27-12-2008 09:04 PM

merhaba osho okumak çok harika, yazdıklarınızı defalarca okudum çok etkileyici.yenilerinide sabırsızlıkla bekliyorum.
sevgiler....

WEZ Format +3. Şuan Saat: 10:14 PM.