Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Sözlük

Uyarılar

Sözlük Nedir,Kimdir,İngilizcesi,Türkçesi,Nerededir,Hayatı,Anlamı,neden,sadece,anlamı,kullanımı,çeşitleri türkçe sözlük, sesli sözlük, ingilizce sözlük, türkce sözlük, almanca sözlük, moonstar sözlük, eng sözlük, fransızca sözlük, turkçe sözlük, tükçe sözlük, sözlük türkce, sözlük türkçe, hollandaca sözlük, pratik sözlük, türçe sözlük, rusça sözlük, redhouse sözlük, inglizce sözlük, sözlük almanca, turkce sözlük, rusca sözlük, ingilzce sözlük, babylon sözlük, bedava sözlük, sözlük sesli, mtu sözlük, sözlük indir, çeviri sözlük, teknik sözlük, italyanca sözlük ispanyolca sözlük, zargan sözlük, sözlük indirme, fransizca sözlük, dil sözlük, yunanca sözlük, japonca sözlük

ACI sizce ne demek, ACI size neyi çağrıştırıyor?

Serbest Kürsü ve Sözlük ACI sizce ne demek, ACI size neyi çağrıştırıyor? Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız * anlatilmaz YASANIR ancak kimse kimsenin acisini yasayamaz, ates dustugu yeri yakar... yüreği yakıp kavurdukça sızısı hiç bitmeyen bir his.... Bazıları acıyla yoğrulur. Yerinin cennet olması içindir belkide... Nur, ilk solukla son soluk arasında olsundur. Hazzın hak edilmeyişinde hayır vardır. ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Sözlük telkin cd indir izle İstanbul Sözlük nerededir kimdir Sözlük çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Sözlük hipnoz Sözlük olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Sözlük hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Sözlük kuantum düşünce kitap haberi

ACI sizce ne demek, ACI size neyi çağrıştırıyor?

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 07-01-2009, 03:19 PM   #1 (permalink)
Albay

Tesekkür: 0
429 Mesajinıza toplam 518 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bluemoon24 is an unknown quantity at this point
Standart ACI sizce ne demek, ACI size neyi çağrıştırıyor?

*

anlatilmaz YASANIR ancak kimse kimsenin acisini yasayamaz, ates dustugu yeri yakar...

yüreği yakıp kavurdukça sızısı hiç bitmeyen bir his....

Bazıları acıyla yoğrulur. Yerinin cennet olması içindir belkide... Nur, ilk solukla son soluk arasında olsundur. Hazzın hak edilmeyişinde hayır vardır. Çünkü olanda hayır vardır... Çünkü haz, nefsin şeytana göz kırpmasına nedendir...

Acınız, anlayışınızı saklayan kabugun kırılışıdır..Nasil bir meyvenin çekirdegi, kalbi Güneş'i görebilsin diye kabuğunu kırmak zorundaysa, siz de acıyı bilmelisiniz.Ve eger kalbinizi, yasamınızın günlük mucizelerini,hayranlıkla izlemek üzere açarsanız, acınızın, neşenizden

hiç de daha az harikulade olmadığını göreceksiniz Ve kırlarınızın üstünden mevsimlerin geçisini kabul ettiginiz gibi,aynı dogallıkla, kalbinizin mevsimlerini de onaylıyacaksınız.

Gercek acı ağlatmaz.Yer,bitirir,öldürür belki ama asla ağlatmaz.Donuk bakışlı,buz gibi bir insan yaratır sadece.Yasayamadıkları için pişman olan,kurduğu hayaller için pişman olan bir hayalet yaratır gercek acı.Ölüm ile yasam arasına sıkışıp kalmış,sahte gülümsemeyi marifet saymış, çok istesede ağlayamamış, hayat dolu ama ölümü isteyen,özleyen umutsuz bir ruh sunar gercek acı…

Ben hayatımda böyle bir şey okumadım.

İçim oyuldu.

Bittim.

Öldüm. Alya, 'Anne neden ağlıyorsun? ' dedi, cevap veremedim.

Okuyunca sizin de ağlayacağınızdan eminim. H.Y.ye başsağlığı ve sabır diliyorum.

Başka da ne denir bilemiyorum.

Evlat acısı hiçbir şeye benzemiyor...

İlk defa bugün yazmak istedim.

Ve acımı sizinle paylaşmak istedim.

Belki de anneliği çok yoğun yaşadığınız için sizi kendime yakın hissettim.

Belki de tanımadığım, tanışma ihtimalimin de olmadığı birinin bu hikáyeyi bilmesini istedim...

İnsan, bir yığın duygusuyla yüzleşir yaşamı boyunca.

Öfkesiyle, kıskançlığıyla, sevgisiyle, hırsıyla...

Ama insan, yaşadığı en büyük acıyla nasıl yüzleşebilir ki?

Bilmiyorum, deneyeceğim. Sadece deneyeceğim...

* * *

13 Ocak 1990, saat 18.00.

Doğum sancılarım başladığımda sırtım ikiye ayrılıyordu sanki.

Teyzem demişti ki bana: 'Önce bir fırtına kopacak.

Her yer toz duman. Göz gözü görmeyecek. Ardından öyle bir güneş doğacak ki...

Gözlerin kamaşacak.

Müthiş bir dinginlik yaşayacaksın! '

Allahım bu kadın, kesin diğer hayatında filozoftu!

Bir doğum, bu kadar mı güzel tarif edilir...

Aynen dediği gibi oldu...

Saat 21.15te önce kıyamet koptu.

Ardından...

Ardından, öyle bir güneş doğdu ki, böyle bir rahatlama duygusu yok...

Sanki içim boşalıyor...

Bedenim kuş gibi hafifliyor...

Ve...

Ve kapkara bir şey...

Hiçbir şeye benzemiyor.

Bir de doğar doğmaz, tepetaklak doktorun elinde dururken üstüme işemesin mi?

O zamanlar ultrason falan yok...

Doktor, habire karnıma huni gibi bir şey koyuyor, kalp atışını dinliyoruz...

At koşuyor gibi...

Dıgıdık dıgıdık...

Bir hızlı atıyor, heyecandan geberiyoruz.

Ama nedense hep ona Osman diyoruz...

Pazar günleri kayınvalidem aranıyor, 'Anne ya Osmanın canı yine pişi istedi! ' Ya da Osman, gecenin bir vakti çilekli pasta istiyor!

Taa ki işgüzar doktor eşime, 'Aşermek diye bir şey yok. Tamamen psikolojik' diyene kadar...

Adam jinekolog değil de, sosyolog sanki!

Hamileyken habire dergi, kitap karıştırıyorum.

Doğar doğmaz anne göğsüne konan bebek, diğerlerine göre daha kısa sürede annesini tanırmış...

Muhteşem, ilk temas...

O zamanlar sezaryen furyası daha yok.

Ama özel hastanede bayılarak doğum yapmak moda.

Özel hastanede doğurunca, bütün sülale, cümbür cemaat odada.

Sancılar hep birlikte sayılıyor.

Doğuma yakın markaj yani.

Ben de özel hastanede doğuracağım ama bayılmayacağım.

Aynı okuduğum gibi, önce benim göğsüme gelecek.

Geceliğim sıyrılıyor...

Ve o şey, benim koca memelerimin üzerinde...

Ben şokta...

Bu arada doktor dikiş atıyor...

Ama umurumda değil...

Acayip bir şey...

Yumuk gözlü...

Çipil çipil...

Küçücük...

O küçücük şey, sarıp sarmalanıyor.

Gelen çocuk doktoru, şöyle bir alelade bakıyor: 'Sorun yok, çok sağlıklı! ' Ama içime hiç sinmiyor.

Ben yorgun, o yorgun.

Ve o küçücük şey, sabaha kadar inliyor...

Evimizde ilk gece...

Oturma odasında yatıyoruz...

Kış, hava çok soğuk...

Lok lok ses çıkaran gaz sobası...

Bebek, karyolasında...

Biz çekyatta...

Yüzümüz bebeğe dönük...

Babası arkamdan kafasını uzatmış, sadece onu seyrediyoruz...

O şey, uyuyor...

Mırıldanıyor...

Memelerim şişiyor, uçları acıyor...

Bir de dikişlerimin acısı...

Ama o şey, müthiş...

Kucağıma alınca transa geçiyorum, içim çekiliyor sanki...

* * *

13 Ocak 2008.

O şey, artık 18ini dolduruyor.

Kocaman bir adam 1.90 boyunda, 90 kilo, 46 numara ayakkabı giyiyor...

Bir heyecanlı, bir heyecanlı...

Ben mutfakta kendimi paralıyorum...

İki de bir yanımda...

Hep aç ya...

Sadece dayısıyla neredeyse bir koyunu mangalda yedikten sonra 'İlk defa doydum' diyor, '18 yıl boyunca! '

'18 dolunca hep böyle olur insan' diyorum, 'Ama yarın bugünden farklı olmayacak! '

Acayip bozuluyor...

Akşam dedesi, doğum günü parasını iki kat verince havalara uçuyor.

Bir de günlerce kafa yorup aldığım gümüş bilekliği takınca...

* * *

09 Şubat 2008.

Yine transa geçiyorum...

Yine içim çekiliyor sanki...

Sedyedeyim...

Bir yığın insan gelip gidiyor...

Elimde bırakmadığım torba...

İçinde temiz eşofman altı, boxer ve çorap var...

Ama hiç bırakmıyorum...

Bir bakıyorum yanımdaki sedyede kayınvalidem...

Babası ve kardeşi nerede?

Ortalıkta yoklar.

Uğultulu bir anons: 'Kaan Y.nin yakınları danışmaya...'

Bir şey mi isteyecekler acaba? Bir ilaç mı lazım oldu?

Kimse yanımda yok...

Kalkıyorum...

Elimde yine torbam...

Koridoru dönünce karşılaşıyorum...

Birileriyle...

Tekrar bir yere yatırıyorlar...

Başımda bir yığın kafa.

'Nolur söyleyin, ne oldu? '

Tek kelime: 'Kaybettik.'

Neyi kaybettik?

Uğulduyor kulaklarım...

Yine içim çekiliyor...

Doktorun elini sıkıyorum, 'Neden, neden daha çok uğraşmadınız? ' diyorum.

'İnanın çok uğraştık' diyor. 'Benim de bir oğlum var. Ama... Söz, sizi götüreceğim ona...'

* * *

Bir yatakta...

Üzerinde, inatla giydiği babasının eski, mavi kadife kazağı...

Kolları kısalmış, sökülmüş...

Altında gri eşofman altı...

Gözleri kapalı...

Uzun, kıvrık kirpikleri, alnındaki siyah noktaları...

Dudaklarının kenarı hafif mor gibi...

Sadece uyuyor.

Dışarıda bir yığın insan...

Hepsi bana bakıyor yerde sürünürken...

Kardeşi ağlıyor, babası ağlıyor, dayısı, herkes...

Kendi yatağımdayım...

Hep tavana bakıyorum...

Bembeyaz tavan...

İçim delinmiş sanki.

Hep uyumak istiyorum...

İçimden bir şey çıkmış gitmiş, kocaman deliği kalmış sadece.

Ertesi gün yine görüyorum...

Oğlumu...

Bembeyaz, sıcacık yanakları...

Gülsuyu kokuyor...

Saçlarını taramışlar...

Yine uyuyor...

Dudak kenarları da artık mor değil.

Gümüş bilekliği babasının kolunda...

Ben yine hep havaya bakıyorum...

Bir yığın insan...

Hepsini tanıyorum...

Yine de havaya bakıyorum...

Bir divanda arkası dönük yatarken görüyorum...

Cep telefonundan mesaj çekiyor, 'Ben yaşıyorum! ' Bir sevinç bende: 'Ben size demedim mi? '

Yine yatarken görüyorum...

Uyanıyor birdenbire...

Hemen mutfağa koşuyorum şekerli süt ısıtmak için...

Bu sefer yattığı yerden çıkıyor...

Ayağında lacivert şort ve bir tişört...

Yine çok seviniyorum... 'Ben size demedim mi? ' Babası kucağına alıyor, ayaklarına taş batmasın diye...

Koşuyoruz kaçırıyoruz onu...

Ben hep 'Karnın acıkmadı mı bunca zamandır? ' diyorum...

Ayşe ARMAN

Acı, bilgidir.

Byron

Ölüyüm çoktan, bir baksana gözlerime

Gör, içindeki o kanlı cam kırıklarını

Bu ne karanlık, bu ne zindan gece böyle

Bütün gemiler söndürmüş ışıklarını

Ümit Yaşar OĞUZCAN

tarif edilmesi çok zor. sahi, beyin mi yapıyor bütün bunları? unutmak istediğiniz şeyi sürekli size hatırlatıyor. ağrı gibi değil. ondan kat kat kötü...

Kaynak:Antropoloji

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

bluemoon24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks