Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri

Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/index.php)
-   Üyelerin Değişim Günlükleri (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/)
-   -   Negatif Limanlardan Pozitif Sulara (http://www.hayatimdegisti.com/forum/uyelerin-degisim-gunlukleri/6333-negatif-limanlardan-pozitif-sulara.html)

esen27 07-03-2009 10:48 AM

merhaba sanemce önce işin için mutlu mesailer dilerim
arkasından geçmiş olsun dileklerimi paylaşırım
düşüncelerimizin bize neler sunduğunu ve biz bunu nasıl
karşılıyoruz
benim için müthiş bir deneyim oldu senin yaşadıkların
sorunlarımı nasıl halledeceğimi düşünürkensizlerin bana öneriri ve düşünceleriniz
ufkumu açtı birde senin yazın üstüne ilç gibi geldi
senin elde ettiğin başarıların devamının geleceğini biliyor
aynı tekamül yolundan bizlerinden gideceğinden emin olun diyerek başarılar.
kızını öpüyor başarıları için dua ediyorum

sanemce 07-03-2009 09:15 PM

Alıntı:

keskin38 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311383)
merhaba sanemce.( yoksa ben de abla mı demelıydım ) günlüğünü bir solukta okudum.okudukca kendımden bır parca buldum sanki.sanki senin değil de kendi gunlugumu okuyormusum gıbı hıssettım...her ne kadar yazılı bır gunlugum olmasa da zıhnen tuttugum gunluktu sankı okuduklarım.iş yaşamın,sosyal yasamın,duyguların ne bıleyım yaa kendımı buldum sankı..yalnız olmadıgımı hıssettım.benım de hayatımda cok iniş çıkışlar oldu.yenemeyecegım dedıgım yerde bazen sans eserı bazen ufak cabalarımla yendım bazılarını.yenemedıklerım karsısında ezıldım ufaldıkca ufaldım.vazgectım herseyden...forumda gezındıkce ve gunluklerı okudukca anladım ki her sey kişinin kendinde bitiyor.ben hayata karsı hep negatıftım.beklentılerım yoktu cunku yıne bır aksılık olup gerceklesmeyecekler nasılsa deyıp hıc sarılmadım ısteklerıme..ama aartık aklım basıma geldiii tabı sizlerin sayesınde.artık hayata,insanlara,olaylara herseye daha olumlu bakıyorum.insan ıstedıkten sonra neler yapabılırmıs bır ornegını de senın hıkayen de gordum...o halde ben neden yapamayım ki istediklerimi.neden vazgecıp pes edeyim.savasmaman ıcın ne engelım var ki.ben ıstedıklerıme ulasmak ıcın ne yaptım da vazgectim..hiç..o halde neden duruyorum neden ıstedıklerıme ulasmak ıcın bırseyler yapmıyorum.şimdi tam zamanı...neden mutlulugu erteleyım ki...hiç...

neyse ki aklım basıma geldiii..hepinize cok tesekkur edıyorum.sizin de dediginiz gibi saygılı sevgiler.mutlu yarınlarınız olsun efendim....iyi geceler

( az evvel daha uzun bır mesaj yazmıstım ama gonder asamasında sayfa acılmadı tekrar da aynısını yazamadım ıstey789 )

canım öncelikle çok teşekkür ederim samimi sözlerin için..
abla demek zorunda değilsin hatta demesen de olur y789
ben de tekrar okudum hangi yaşanmışlıklar bana hangi duyguları bırakmış diye..
kâh güldüm, kâh hüzünlendim, ve şükrettim öncekine nazaran farkındalığım arttığı için...

günlük tutmak hakikaten faydalı..
seninde gelişimlerini, değişimlerini paylaştığın günlüğünü merakla bekliyorum haberin ola f678h

sevgilerimle kiss3

sanemce 07-03-2009 09:24 PM

Alıntı:

esen27 Nickli Üyeden Alıntı (Mesaj 311397)
merhaba sanemce önce işin için mutlu mesailer dilerim
arkasından geçmiş olsun dileklerimi paylaşırım
düşüncelerimizin bize neler sunduğunu ve biz bunu nasıl
karşılıyoruz
benim için müthiş bir deneyim oldu senin yaşadıkların
sorunlarımı nasıl halledeceğimi düşünürkensizlerin bana öneriri ve düşünceleriniz
ufkumu açtı birde senin yazın üstüne ilç gibi geldi
senin elde ettiğin başarıların devamının geleceğini biliyor
aynı tekamül yolundan bizlerinden gideceğinden emin olun diyerek başarılar.
kızını öpüyor başarıları için dua ediyorum

esencim günlüğümün güzel düşüncelere katkısı olmasına sevindim..
çok teşekkür ediyorum güzel sözlerin ve dileklerin için..

yaşarken zor gelse de bazı şeyler, sonrasında baktığımızda şükretmek çok güzel..

istedikten sonra başaramayacağımız hiç bir şey yok.. yeterki isteyelim.. başarı hemen yanı başımızda..

kızım adına duaların içinde mutluluk duydum.. yürekten gelen her harf çok ama çok değerli..

tekrar çok teşekkür ederim.. paylaştıkça çoğalalım ve mutluluğumuz hep birlikte daim olsun inşallah..

sevgilerimle kiss3

didle 09-03-2009 03:28 PM

günlüğünü yeni bitirdim... gerçekten çok güzel!!!... 25889 sitede ilk defa bi günlük okudum. çok ii bi fikir olduğunu söylemeden geçemicem. bu kadar yazıdan sonra herhalde tek bi kelimeyle özetlersem "cesaret"i gördüm diyebilirim. hep bi cesaretle yeni başlangıçlar yapmışsın. (umarım yanılmıyorumdur.) inş. ben de hayatımda senin gibi cesarete yer verebilirim. çok etkilendiğim bölümler oldu. Bu arada kızınla olan ilişkin annemle yaşadığım ilişkiyi hatırlatıyor bana..(duygulandım galiba annemle babam ayrı, uzun bi süre annemle yaşadım)şu an annemle ayrıyız ben istanbula taşındığım için.. yaşadıklarımız, yaşayacaklarımız ilişkimizi zorlasa da annemi çok seviyorum. o hep derdi evlenince anneni daha iyi anlarsın diye. yaşadıklarım ve buranın verdiği farkındalık yavaş yavaş ipuçları vermeye başladı ... öncelikle sana cesaret ve paylaşımların için teşekkür ederim.

çok memnun oldum.
sevgiler... kiss3

sanemce 09-03-2009 04:35 PM

didle'cim canım çok teşekkür ederim..
yorucu bir hafta sonu geçirmiş oluşumdan mı, bir saat önce arkadaşımla eğitim konusunda yaptığımız bir konuşmada, yaşamımın bir kesitinden bahsedişimizden dolayı mı bilmiyorum ama, duygulandım yazdıklarını okuyunca..

sanırım hassas bir günümdeyim..

burada da bahsedeyim:

babamın beni okutmayacağını öğrendiğimde kabul ediş sürecim 2 yıl sürdü.. kabul edemedim ama itiraz edecek güçte de değildim.. o iki yıl boyunca, umudumu taze tutarak, kelime dağarcığımı geliştirmek için abimin Türkçe sözlüğünü okuyordum..
kitap, gazete vs. okumak yasaktı çünkü bana.. gizli gizli okumaya çalışıyordum..

o çocuk aklımla bile bazı gidişatlara yön veremesem de, hayallerime sınır tanımamışım..

9 yıl önce hayata "ben" olarak "merhaba" dedikten sonraki geç kalmışlık hissi belki de bendeki cesareti oluşturan..

çokmu doğru adımlar attım, değil tabi ki..

çok daha güzel başarılara imza atabilirdim hayata asılmakla-boşvermişlik arasında gidip gelmeseydim..

keşke demenin bir anlamı yok tabii ki , önemli olan bundan sonrası ttli3

çok şükür ki buradayım ve daha bilinçli davranmayı öğreniyorum..

sevgilerimle kiss3

kutup-yıldızı 10-03-2009 02:27 AM

Merhaba sanemce
Türkçe sözlük okuma olayına ben çok duygulandım...İnan abla, gözümden yaş gelecek..88a
Bana kalırsa ne zaman engellensen, tıkansan, enerjinin azaldığını hissetsen bunu hatırla...Bundan iyi motivasyon olur mu?.96kl Saygıyla eğiliyorum ..
Kim tutar sizi..
Sevgiyle kalın...

performans 16-03-2009 11:06 AM

Muhteşem bir yaşam yolculuğunun hikayesi.Ne yazsam zayıf kalacak.Hiçbir şey yazmamayı seçiyorum.Teşekkürler.

sanemce 16-03-2009 11:19 AM

teşekkür ederim performans utananadam

http://img6.imageshack.us/img6/1927/flwrs.gif

sanemce 30-03-2009 11:19 AM

Cevap: Negatif Limanlardan Pozitif Sulara

Uykusuzum..

Birşeyler yazmak istiyorum ama ne yazacağımı bilemiyorum.. Pet shop’ta satılmak için konan, içimi acıtan annesiz yavruları mı?
Uzun zamandır göremediğim sevdiklerime olan özlemimi mi… Bir seçim sonrası adına ne koyacağımı bilemediğim hislerimi mi… Haftaya sınavım var ve ben halen çalışmadığım için kendimi nasıl tebrik edeceğimin planlarını mı?. Bir kaç gündür içimdeki kovmaya çalıştığım kırgınlığımı mı...
Hangisini yazayım…
Yıllardır göremediğim sevdiklerim geliyor aklıma bu günlerde.. Yıllar öncesi gördüğüm son halleriyle tabii. Bu süre zarfında fiziki olarak ne kadar değişmiş olabileceklerini tahmin etmeye çalışıyorum..
Tahmin etmeye çalışıyorum ama, son gördüğüm hallerinin üzerine monte edemiyorum bu tahmini görüntülerimi..
Birkaç yıl aradan sonra gitmiştim memleketime.. Bayram olduğu için anneannemin evi epey kalabalıktı.. O kadar saskındım ki ..Bazı sebeplerden dolayı iletişimim olmayan o insanları görmekten mutlu, hiçbir şeyin bıraktığım gibi kalmayışından ise saskın…
Bekarlar evlenmiş yanlarında eşleri vardı, evli olanlar çocuk yapmış kucaklarında bebekleri, bebeği olanlar büyütmüş bazısı hamile bazısı ikinciyi doğurmuş bile.. Orta yaş üzeri olanların saçlarında beyazlar, yüzlerinde kırışıklıklar artmış..
En çokta benden sadece birkaç yaş küçük olanların kadın görünümleri ürkütmüştü beni.. Onu kabullenmekte zorlanmıştım..Muhtemelen bana ayna tutmuşlardı..Sende kadın oldun Sanemce..Zaman zaman kendini çocuk gibi hissetsen de sende yaşlanmaya doğru yol alan bir kadınsın artık
Yüzüme bakmayan babamın yüzünü incelemiştim fark ettirmemeye çalışarak.. Yanakları biraz daha çökmüştü..Saçlarındaki beyazlık sakallarına da geçmişti.. O çok korktuğum gözler halen korkutuculuğunu koruyordu..
Çok özlediğim babama olan hislerim anlam karmaşası yaşıyordu..
Bir köşesine sığındığım odadan babam, o insanlar çok garip görünüyordu.. Ben şaskın, onlar gayet sıradan..
Rüya değildi bu..Yılların bizi kaale almadan akıp gitmesiydi..

Sevdiklerimi özledim.. Şu an neler değişti acaba??
Bekar bildiklerimi gözlerimin önüne getirmeye çalışıyorum..Bebeği olanlar tekrar bebek yaptı mı ki…
Kaç kişi eklendi , kaç kişi eksildi… Eksilenler...Ben genelde duymam acı haberleri..Bir anda toptan öğrenirim hepsini.. Hepsinin hüznü karışır birbirine..Hangisine daha çok üzüldüğümün ayrımına varamam..
Özlem mi daha kötü, değişimlerden korkmak mı, bilemedim… Hiçbir şeyden korkmamaya cesaretim yok henüz..
Uykusuzum… Sanırım ondan…

sahinde 01-04-2009 04:12 PM

Cevap: Negatif Limanlardan Pozitif Sulara

arkadaşlar merhaba ya nerden indircem ben new age müziği bulamıyorum

WEZ Format +3. Şuan Saat: 09:04 PM.