Tekil Mesaj gösterimi
Alt 01-09-2007, 11:59 AM   #28 (permalink)
hayalayaz
Guest

Standart Ynt: Reiki konusunda farklı gorusler ?

ŞİFA VE HAZRETİ ADEM
BU YAZIYI YILLAR ÖNCE 3. GÖZ DERDGİSİNDE OKUDUM..KAYNAĞIN NERDEN GELDİĞİNİ VE YAZARIN KİM OLDUĞUNU HATIRLAMIYORUM..AMA PAYLAŞMAKTA YARAR OLDUĞUNU DÜŞÜNDÜM..
Hz adem yaradandan diler..yarabbim kendi nurunu benim öyle bir yerime koy'ki ben onunla göreyim,iyileşip,iyileştirebileyim..Yaradan nurunu Hz ademin alnının ortasına koyar...Hz adem görmeye şifalanmaya ve şifalandırmaya başlar...fakat yaradanın nurunun akışını görmediği için tekrar huzura varır ve diler..Yarabbim ben bu nuru gözlerimle görebileyim...bunun üzerine..yaradan..Hz ademin
sağ elinin başparmağına Hz muhammedin nurunu
işaret parmağına Hz alinin nurunu
orta parmağına Hz fatımanın nurunu
yüzük parmağına Hz hasanın nurunu
serçe parmağına Hz hüseyinin nurunu koyar
sol elinin baş parmağına hz muhammedin nurunu
işaret parmağına Hz alinin nurunu
orta parmağına Hz fatımanın nurunu
yüzük parmağına hz ömerin nurunu
serçe parmağına hz osmanın nurunu koyar
şifalanma ve şifa verme yeteneği insan oğluna hz ademden beri hediye edilmiştir...mikao usui tibet tantra sutralarında bulduğu sembollerin sırrını çözemeyince.. kurama yama dağında bu konuda aydınlanmak veya ölmek üzere 21 gün oruç tutarak meditasyon yapıyor..ve 21 gün sonunda evrenden gelen bir ışığın alnının ortasında içeri girmesiyle kendinden geçiyor..ve sembollerin sırrı ve evrenselliği bu sırada kendisine ayan oluyor...bu muhteşem şifa gücü evrensel olduğu için ona reiki ismini veriyor...REİKİ=iki kelimeden oluşmuştur
REİ= evrensel Kİ= yaşam enerjisi demektir
Eğer iskenderiye kitaplığı yakılmasaydı bu bilgilerin bizdede olduğunu görecektik..çünkü evrensel bir bilgi tek bir toplumun olamaz..nasıl ki nefes ve kendi kendini iyileştirme gücü genci,yaşlısı,güzeli,çirkini, zengini, fakiri ayırmadan eşit olarak verilmiştir bu bilgilerinde toplumları ayırd etmeden verildiğine inanıyorum...
reikinin bize sonradan ulaşan bilgilerine göre mikao usui şifa verirken negatif enerji hissettigi bölgelere
üflüyormuş,parmak uçları ile hafifçe vuruyormuş..sıvazlayıp ellerini silkeliyormuş..veya elinin kenarıyla bıçakla keser gibi vs.. vs.. hareketler yapıyormuş..ben bunları öğrendiğimde bana hiç yabancı gelmedi benim üfürükçü dediğim ninenelerimde benzer hareketlerle şifa veriyorlardı..
arkadaşlar bizler yaradanın yarattığı en akıllı varlıklarız..tabiiki düşünelim ve sorguluyalım..ama yargılamayalım..bu gün bize yabancı, olanaksız, saçma gelen bilgiler yarın karşımıza çıktığında pekte öyle gelmeyebilir...tabiiki fikir alışverişinde bulunalım..fikirler bir noktada buluştuğunda en güzel ve geliştirici neticeler çıkıyor ortaya..
reikide esas olan fiziksel şifanın yanı sıra ruhsal şifadır..kişisel gelişimdir..
2. dereceyle birlikte kişinin geçmişinden son nefesini verinceye kadar geçen zamanda kişisel gelişimini yönlendirir.. istisnasız tüm reiki öğretmenleri ilk başta kişinin kendisini ve kendisini kıran herkesi affetmesi için duygularına ve geçmişine reiki göndermesini öğütler..vs...biz başkasının bize yaptıkları için ve kendimizin onlara yaptıklarımız için daima bir "ama"kelimesini yedekte tutarız...o zaman bu "amaları şifalandırmamız öğütlenir..(çok bilgili değilim) ama bildiğim kadarıyla sufizmde'de bu tür kişisel gelişime yönelik uygulamalar var.. yunus emre,mevlana,vs..gibi bir çok islam aliminden aktarılan bilgiler varken ve reikinin bilgisine doğru dürüst ulaşamamışken neden yargılıyoruz...sena'nın deneyimlediklerinin mutlaka bir açıklaması vardır..ama bu açıklama reikide değildir.. bu arada mevlanadan,yunus emreden,hacı bektaş veliden bizleri düşünmeye ve kendimizle yüzleşmeye sevk edecek yazılar yazmak yerine bir bilgi yabancı ellerden geldi..ve ismi kutsal kitabımızda geçmiyor diye tu kaka yapmak ne kadar doğru...dr mikao usui reikiyi 19 y.y tekrar keşfetmiştir ve adını kendisi koymuştur...peki böyle bir enerjinin kutsal kitapların tümünde olmadığını kim iddia edebilir...unutmayın ki kutsal kitapların tümü..düz mantık yürüyen bizlerin çözemeyeceği kadar şifrelidir..kaptan custo..mekanı cennet olsun..coğrafik bir yığın bilgiyi kuranı kerimden çıkarmadımı?..(veya başka kutsal kitaplardan...) bu güne kadar bir çok bilgi açıklandı yabancılar tarafından.sonra biz aa bunu bizde biliyoruz dedik...e peki niye açıklamadın ? e toplumun hazır olmadığını düşündüm..egoya bakın tüm toplum adına karar verme yetkisini kendinde bulduruyor..bizler burada gelişmek için buluşmuş bir avuç insanız...birbirimizi yargılamadan sorgulayalım düşündüklerimizi ve bildiklerimizi...eminim sena yaşadıklarının sebebi olarak reikiyi suçlamasaydı..ve kendince bir takım adlar koymasaydı,ona hepimiz yaşadıklarının açıklamasını bulmakta yardımcı olmaya çalışırdık..Benim ( ve tanıdığım bir çok reiki kanalının ) hayatım/ız reikiden sonra güllük gülüstanlık olmadı...her şeyden önce kendimle yüzleşmek başlı başına büyük üzüntü kaynağı olabiliyor..ve beşer olduğumuz için olmayada devam edecek...bana en başında yaşayacağım şeyleri tek tek anlatsalardı ve yinede istiyormusun diye sorsalardı, kişisel gelişimime katkısı olan reikiyi yinede alırdım...yolumuzun başlangıcı değil bizi nereye götürdüğü önemlidir.. hepinize saygılar