Konu: önyargı 2
Tekil Mesaj gösterimi
Alt 06-02-2010, 12:50 AM   #17 (permalink)
muraturkom
Üsteğmen

muraturkom - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 2
353 Mesajinıza toplam 1,516 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
muraturkom is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: önyargı 2

Alıntı:
zeynep957 Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
ben de sizden yardım istiyorum..aslında biraz hemşehirli sayılırız.bende yılın 8 ayını balıkesirin bir beldesinde geçiriyorum.benim sorunum bu günlerde oluşturduğumu farkettiğim''kimseye güvenmeyeceksin''diye bir önyargı ve farkettiğimde dehşete düştüm.bugüne kadar ki hayatımda öyle kayda alınacak ön yargı oluşturmadım..belki de çok iyimserim.ama bir kaç zamandır izlediğim haberlerden çok etkileniyorum.annesi tarfından,dayısı tarafından ailesinin kararıyla öldürülen çoçukları gençleri duydukça insan kime güvenecek demeden edemiyorum.sabahları müge anlıyı izliyordum.artık kalbim dayanmıyor.dün dayısı tarafından katledilen küçük kızın annesinin feryatlarını duyunca fenalaştım ve allhım kime güveneceğiz diye panikledim.sorunu çözmem için tv.kapatıp olayları izlemeyeyimmi?çünkü bu tip haberlerden sonra böyle düşünmeye başladım.
zeyno: Önyargı oluşmaması mümkün değil bu tip programlardan, Televizyonda yaşananlar elbette ve maalesef ülkemizin gerçekleri. Bunları bilmeli ama bunlarla yaşamamalıyır. Size acılı biberli programları yarından itibaren izlememeniz, farklı tercihler yapmanızı önermek istiyorum. Kimi zaman çok sevdiğim haber programlarından bile uzaklaşıyorum. İster istemez etkileniyor insan. Bunun yerine neşeli diziler, yada magazin türü konuları işleyenleri tercih edebilirsiniz.

https://skydrive.live.com/?cid=2232b...4&sc=documents

hayat hiç bir zaman adil değildir.
muraturkom isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla