Tekil Mesaj gösterimi
Alt 05-07-2008, 12:26 PM   #250 (permalink)
bulentaltinkaya
Teğmen

Tesekkür: 0
20 Mesajinıza toplam 138 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
bulentaltinkaya is an unknown quantity at this point
Standart Ynt: matrix'e hükmedin

Alıntı:
hayalayaz Nickli Üyeden Alıntı

bende zaten bu konuda konuşmadım, dinlerin toplumlara getirdiği yaptımları, tartışmıyoruz..dinlerin toplumlara getirdiği yaptırımlar konusunda, ne kadar özgür olduğumuzu, düşünürsek düşünelim..bir yerde kırılmaz sınırlarımız olduğunu görürüz..hatta bu yaptırımlar içimize o kadar çok işlemiştir' ki günlük ihtiyaçlarımız için bile istek/ arzu/ dilek yükseltirken önümüze çıkar..işte bu yüzden ben kendi sınırlarımı tanımaya çalışırken, ve bu sınırları kırmaya çalışırken, neyin daha doğru olduğunu çok derin düşünerek karar vermeye çalışırım.. sorumluluğu tamamen ve tümüyle üstlenirim..saygılı sevgiler
Sevgili hayalayaz,
Ben size karşıt olarak değil tamamlayıcı olarak yazmıştım. Dinlerin getirdiği şeyler yaptırım değildir, mevcut olan enerji akışının, dönüşümünün açıklamalarıdır. Bu benim deneyimlerime göre böyle. Sınırları kırmak ise dediğiniz gibi içe dönüşle mümkündür ve eğer kişi sistemsel bir mesajı kendisine put edinip, sınır haline getirmişse, o şey sistemin mesajı olmaktan çıkar, bilinçaltı bir blokaj olur. Yani aynı şeylerden bahsetmekteyiz. Kişi sorumluluğu üstlenmediği sürece, farkındalıkta derinleşmediği sürece, dönüşüme uğrayamaz. Teşekkürler.