Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Serbest Kürsü > Diğer Sağlık Haberleri

Uyarılar

Soru:"ZAYIFLAYAMIYORUM"

Serbest Kürsü ve Diğer Sağlık Haberleri Soru:"ZAYIFLAYAMIYORUM" Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız IYI GUNLER HOCAM BEN 173 BOYUNDA 23 YASINDAYIM ARALIK AYININ 14DUNDE 65 KILOYDUM SONRA ZAYIFLAMAYA KARAR VERDIM VE SPOR +DENGELI BESLENMEYE BASLADIM YAGLI UNLU SEKERLI SEYLERDEN UZAK DURDUM ILK 2 HAFTADA 3,5 KILO VERDIM VE 61,5 OLDUM AMA 1,5 HAFTADIR ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Diğer Sağlık Haberleri telkin cd indir izle İstanbul Diğer Sağlık Haberleri nerededir kimdir Diğer Sağlık Haberleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Diğer Sağlık Haberleri hipnoz Diğer Sağlık Haberleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Diğer Sağlık Haberleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Diğer Sağlık Haberleri kuantum düşünce kitap haberi

Soru:"ZAYIFLAYAMIYORUM"

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-04-2010, 09:47 AM   #1 (permalink)
Albay

Tesekkür: 45
92 Mesajinıza toplam 143 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Bluesky24 will become famous soon enoughBluesky24 will become famous soon enough
Standart Soru:"ZAYIFLAYAMIYORUM"

IYI GUNLER HOCAM BEN 173 BOYUNDA 23 YASINDAYIM ARALIK AYININ 14DUNDE 65 KILOYDUM SONRA ZAYIFLAMAYA KARAR VERDIM VE SPOR +DENGELI BESLENMEYE BASLADIM YAGLI UNLU SEKERLI SEYLERDEN UZAK DURDUM ILK 2 HAFTADA 3,5 KILO VERDIM VE 61,5 OLDUM AMA 1,5 HAFTADIR HIC KILO VEREMIYORUM KILOM SABITLESTI BENDE YAPTIGIM SPORU IKI KATINA CIKARDIM (AEROBIK YAPIYORDUM ISINMA VE BITIS HAREKETLERI DAHIL 40 DAKIKAYDI IKI KATINI YAPMAYA BASLADIM) FAKAT ODA ETKI ETMEDI SIZCE NE YAPMALIYIM BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVINIRIM 58 KILOYA DUSMEYI HEDEFLIYORUM YARDIMINIZA IHTIYACIM VAR.HA BIRDE SPOR YAPARKEN L CARNITINE DIYE BIR HAP KULLANILIYORMUS VE ZAYIFLANDIRMAYI HIZLANDIRIYORMUS SIZCE GERCEKTEN ETKISI VARMI ONU KULLANSAM OLURMU NOLUR HOCAM DETAYLI BILGI VERIRSENIZ SEVINIRIM

Dr. Asude Elci KARNAP

Yazının Orjinali için Lütfen www.saglikdanis.com adresini ziyaret ediniz.

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

Bluesky24 isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-11-2010, 06:00 PM   #2 (permalink)

Tesekkür: 0
1 Mesajina 7 kez İyi ki varsın denildi
ozianna is an unknown quantity at this point
Standart Cevap: Soru:"ZAYIFLAYAMIYORUM"

Zayıflamak isteyenlerin dikkatine !!!
Zayıflamak isteyenler bu yazımı okuyup uyguladıktan sonra da eğer zayıflamıyorlarsa o zaman zayıflayamıyoruz desinler çünkü zayıflamanın kuralı herkes için aynıdır. Bazı insanlardan çok duyuyorum ay her şeyi denedim olmadı ay şunu içtim bunu yedim olmadı falan olmayan bişey yok sadece deneyenler yeterince denemiyo ya da çok yanlış bilgilere sahipler.
Öncelikle bu yazıyı okumadan önce şunu kafanıza sokmanızı istiyorum, o diyeti bu diyeti ya da bilmemne iksiri bilmemne zayıflama safsatalarını tamamen unutun. Oturduğunuz yerde sizin yerinize yağları yakma işlemini yapacak hiçbirşey yok. Bu söylenen iksir ya da ilaçlar sadece metobolizmayi hızlandırmaya yarıyo.
Eğer benim diyetisyen falan olup olmadığımı merak edenlere gelince hayır diyetisyen değilim sadece kilo sorunuyla çok uğraşıp en sonunda okuduğum bi kitapta işin sırrını çözen ve başaranlardan biriyim ve ögrendiğim tekniği sizinle paylaşmak istiyorum.
Zayıflamaya geçmeden önce yağ hücrelerinin ne olduğu hakkında kisa bi bilgi vermek istiyorum bu şu yüzden çok önemli: ne olduğunu bilmediğin düşmanla savaşamazsın. Zayıflamak isteyen önce yağ hücresi nedir nasıl çalışır şunu bilmeli: İhtiyacı olduğundan ya da yakabileceğinden daha fazla yemek yiyen bir kişinin midesi “şu anda bu yemeğe ihtiyacım yok ben bunu zamanı gelince lazım olursa kullanırım”diyerekten yağ hücrelerine depolar. Bunu biraz matematiksel açıklayacak olursak, günde 2000 kalori yakan birinin midesine o gün 2100 kalorilik yemek girmişse o kişinin midesi 100 kaloriyi yağ hücrelerine atar. Bu aslında o kadar büyük bir sorundur ki günde 100 kalori yağ hücresinde biriktiren birisi tam 70 gün sonra 7000 kalori biriktirmiş olur bu da 1 kilo eder. Yani 70 günü ortalama 2 ay sayacak olursak senede 6 kilo demektir, yavaş yavaş kilo almak da böyle bişey. 100 kalorinin aslında ne kadar az oldugunu da size şöyle açıklayayım bir muz 110 kaloridir. Yani ihtiyacı olduğu kadar yemek yedikten sonra günde 1 muz ekstradan yiyen kişi bile senede 6 kilo alır. İşte yağ hücresi dediğimiz bu vatandaş da böyle çalışır. Bir de işin kötü yanı yağ hücrelerinin büyüme sınırı yok yani ne kadar yerseniz o kadar büyürler yağ hücreleri büyüdükçe siz de büyürsünüz J
Asla aklınızdan çıkartmayın ki insan vücudu açlığa dayanmaya ayarlı yaratılmıştır. Yani eskiden bu kadar yiyecek bolluğu olmayan devirlerde insanlar uzun süre aç kalarak yemek beklerlermiş ve insan vücudu aslında yağı depolayıp aç kaldığında kişi açlıktan ölmesin diye kara günlerde kullanmak için ayarlanmış. Bir de insan vücudu aslında doğadan tamamen doğal yemek için hazırlanmıştır, yani eskiden 500 kalorilik cips de yoktu, 800 kalorilik bugerler de yoktu, 1000 kalorilik pizzalar da yoktu.
Toplumda zayıflama konusunda çok yanlış bilgiler ve inanışlar da var bu yüzden de farkında olmadan çok kilo alan bilinçsizlerin yaptığı büyük yanlışlar var. Mesela meyve ve sebzede yağ yok diye meyve ve sebzenin kilo aldırmayacağını düşünüp akşam yemeğin üstüne meyve salatası yemek, Ne kadar çok yersem yiyim bunda yağ yok bu nasılsa kilo yapmaz diye kalorisi az olan bişeyi doya doya patlayana kadar yemek mi dersiniz, ya da ben nasılsa spor yapan adamım diye sınırsız yemek yemek mi dersiniz. Hepsi yanlış. Daha öncede dediğim gibi kalori, kalori gene kalori. Yedigi şeyin kalorisine bakmadan sınırsızca yiyen insan kilo almaya mahkumdur.
Bi de benim metabolizmam yakmıyo onunki yakıyo muhabbeti var ki çok yanlış kilo almak tamamen yemek yeme alışkanlığıyla alakalı bişey. Okuduğum o kitapta 120 kiloluk 10 kadınla 10 erkeğin bulunduğu bir gruba tamamen aynı yiyecekler verilip aynı oranda spor yaptırdıklarında hepsinin aynı oranda kilo kaybettiğini açıklamış ve bunun gibi birçok deney var. Yani metabolizması yakıyo o şanslı ben öyle değilim muhabbeti yok. Kiloyu sadece yemek yiyen alır. Ailesindeki herkesin şişman olma olayına gelince yemek yeme alışkanlığı anneden çocuğuna da geçebilir ve çocuk da ailesiyle aynı yemek yeme alışkanlığında olduğundan kilo alır. Şöyle bi örnek vereyim mesela yemek yeme alışkanlığı derken dediğim şu: İsmi X ve Z olan iki kişiyi düşünün. X zayıf olsun Z de şişman, ve bu ikisi hatta bi de kardeş olsun J X ve Z aynı evde yaşadıkları halde neden biri şişman biri zayıf diyenlere şunu söyliycem. X in sevdiği şeylerle Z ninkiler farklıdır. Mesela X iştahsız olabilir Z obur ya da X gezerek yaptığı bi işte çalışıp çok kalori yakarken Z masabası işinde çalışıyodur ya da ne bileyim X akşam cips yemeden televizyon izlemeyi severken Z cipssiz ya da kraker türü bi şeysiz televizyon seyredemez. Unutmayın ufacik bir yemek yeme alışkanlığındakı fark her şeyi değiştirebilir. Bir paket cipste 300 kalori olduğunu farzederseniz butun yemek yeme alışkanlığı aynı ama sadece akşam televizyon karşısında otururken cips yemeyi seven biri sadece bu özelliğinden dolayı senede 15 kilo açık ara öne geçecektir. Yani X ve Z tamamen aynı şeyleri yiyorlarsa ve aralarındaki tek fark Z nin aksamları cips yemesi bile olsa Z senede 15 kilo alacaktır ve 5 senede 45 kilo eder ki biri X dal gibiyken Z obez bile olabilir. Yani kimse metabolizmasını suçlamasın kilo sadece yemek yeme alışkanlığıyla ilgili bişeydir. Ne yaparsam yapayım kilo veremiyorum diyen obezlerin midelerine kelepçe takıldığında neden kilo verdikleri de buna bi kanıt zaten. Midesindeki kelepçe surekli tokluk hissi verdiginden obez kişi az yemek yer ve az kalori almış olur.
Olayın özüne gelelim: Kilo alma sürecini tersine çevirebilen kişi zayıflama sürecine girer. Yani 2000 kalori ihtiyacı olan kişi 2100 yerse kilo alabileceği gibi 1800 yerse günde 200 kalori yağ hücrelerinden atar. Günde 200 kalori de 35 günde 1 kilodur. Yemek yeme alışkanlığını değiştirerek günlük ihtiyacı olan kaloriden 200 eksigini alan kişi senede 10 kilo verir. Olay bu kadar basit.
Spora gelince, spor da fazla kalori yakmayı sağladığından zayıflamada yardımcıdır. Buna da matematiksel örnek veriyorum: 1.60 boyunda 55 kilo bir bayana günde yaklaşık olarak 2000 kalori gerekir. Bu bayan biraz ağır bir spor yapsa ya da günde 2 saat yürürse 500 kalori yakar. Yani günde 2000 kalori kendi yaktığıyla 500 u toplayın günde 2500 kalori yakmış olur. Bu bayan bi diyete girip günde 1500 kalori yemek yerse günde 1000 kalori yakmış olur ki haftada 7000 kalori yani 1 kilo verir. Biraz iradeli olup 1 ay hem rejim hem günde 2 saat yürümeyi yaparsa 4 kilo vermiş olur. 55 kiloluk bir bayan için 4 kilo diyetin sonu olabilir ona yeterli olabilir ama 110 kiloluk birinin biraz daha uğraşması gerekir. Ama işin iyi yani 110 kiloluk biri 55 kiloluk bayanın yaktığının 2 katı hızla kalori yakar. Yani 2 saat yürüyüş 55 kiloluk bayan için 500 kalori kaybetmek ise 110 kiloluk bayan 1000 kalori kaybeder bu yüzden çok şişman insanlar aslında daha hızlı kilo verirler ve kilo verme zayıfladıkça güçleşir.
O diyeti bu diyetine gelince hiç kimseye tavsiye etmem. Örneğin brokoli sevmeyen biri için zorla brokoli yemektense aynı kaloride kendi sevdiği biseyi yemesini tavsiye ederim.
Çikolatayı delicesine sevenler ne yapmalı diyenlere: Günlük aldığınız kaloriye çikolatayı da ekleyin. Mesela kendinize günde 200 kalori çikolata yeme hakkı tanıyın. 200 kalorilik çikolata da az değil en azından çikolata hasretini geçirir.
Doymuyorummmmm diyenlere J
Işin zor kısmı da bu zaten. Midenizi buna biraz alıştırmanız lazım. Diyet yapan kişi zaten geğirene kadar doymak zorunda değildir. Yemeğin en tatlı yerinde hala o yemeği istiyoken bırakmak ve bunu başarmak biraz zordur. Karnınızın köşesi doyduğunda yani aslında doymak değil açlığınız geçtiğinde o yemeği bırakmayı ögrenmeniz lazım. Ama size iyi bir haberim var diyetin en zor zamanı ilk 3 gün. 3 gün diyet yapmayı başaran kişide zaten mide küsmesi gibi bir şey oluyo artık mide yemek istemiyo ya da az yemekle doyuyo.
Az yemek derken de kastım şu: diyetteki biri aslında ızgara çikolata tatlı bile olmak üzere her şeyi yiyebilir ama oranı önemli. Mesela 100 gram ızgara yapıp bir dilim kepek ekmeğinin üstüne koyup bunu yerseniz yaklaşık olarak 300 kalori alırsınız. Bu bir öğün yemektir, ilk başta ay ben doymadım diye delirmemek kaçınılmaz ama 20 dakika beklerseniz aslında doyduğunuzu anlıyacaksınız. Çünkü aslında yediginiz yemek henüz mideye inmediğinden bu his olacaktır fakat 20 dakika beklerseniz aslında açlığınızın geçtiğini anlıycaksınız. Günde 5 öğün 300 kalorilik yerseniz alın size 1500 kalori. 2000 yakan biri 1500 kalori yersen 500 de sporla yakarsa günde 1000 kalori kayıptır.
Ha bi de restorant yemeği yiyenlere gelince ben bu yemeğe para verdim bunu bitirmeliyim ya da Afrikada insanlar aç Allah çarpar gibi safsataları yapanlara gelince lafım şu: o yemeğe para verdiğiniz doğru ama asla unutmayın çöpteki yemek bile yağ olarak vucuda depolanmış yemekten daha iyidir. Afrikadaki insanların aç olmasına gelince sizin önünüzdeki yemeği yiyip yememenizin Afrikalıların hayatında hiçbir değişikliğe yol açmıycağı kesin. O yemeği yeseniz de çöpe de atsanız afrikadaki gene aç kalacak o yüzden boşuna kendinizi boş safsatalarla avutup obezleştirmeyin. Çöpe atmak istemiyorsanız yemegi parsel yaptırın eve götürün!
Umarım birilerinin işine yarar bu yazım
ozianna isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-11-2010, 06:09 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

Parlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 851
418 Mesajinıza toplam 1,764 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Parlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of light

Sevgili ozianna; harika bilgiler ve çok doğrular İhtiyacım olan bir zamanda çok işime yaradı 4-5 kilo kadar vermek gerekiyor..Ayrıca yazın çok akıcı olmuş,harika bir anlatım..Ellerine sağlık...
Alt 21-11-2010, 06:12 PM   #4 (permalink)
Üsteğmen

Parlayan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 851
418 Mesajinıza toplam 1,764 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Parlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of lightParlayan is a glorious beacon of light

Birde seni başarıya ulaştıran tekniklerden bizi mahrum bırakma olurmu..Sevgilerr..
Alt 21-11-2010, 06:46 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

Perfinya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 806
260 Mesajinıza toplam 1,000 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
Perfinya will become famous soon enoughPerfinya will become famous soon enough

Muhteşem bir yazı "ozianna". Paylaştığın için teşekkür ederim.Ben de bugün yavaş yavaş sağlıklı beslenmeye başlamıştım. Diyetin çarşamba günü başlanması halinde biraz daha uzun ömürlü olduğunu okumuştum. Klasiktir rejimler pazartesi başlar salı sona erer. Ben de çarşamba gününe kadar bünyeyi alıştıra alıştıra geçiş yapma niyetindeyim. Uzun zaman oldu cips yemeyeli bir değişiklik yapıp alayım dedim. Yazıdaki cips bölümünü okuyunca hemen bıraktım. Çok faydalı noktalara değinilmiş yazıda. Birçok yeni bilgi öğrendim ve hemen uygulamaya başlıyorum.Tam zamanında ilaç gibi geldi anlayacağınız.
Sevgiyle kalın.

Hoşuma giden şeyler yaparak enerjimi serbest bırakıyorum.Bilinçli bir şekilde hayatımdaki sevginin enerjisine odaklandığım zaman beni yorup tüketen kıskançlıklar ve gönülsüzlükler eriyip gidiyor.Bugün enerjim adeta ışık saçıyor ve huzurluyum..Gücümü ve enerjimi kaybettiğimde,her an yeniden toparlayabilirim.Şimdi gücümü ve enerjimi toplamanın tam zamanı...
Perfinya isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla

Bookmarks