Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler > Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız

Uyarılar

Suçluluk duygusu ve zehirli içsel düşünceler, eleştiriler

Hayatını Değiştirmeye İstekli Yeni Üyeler ve Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız Suçluluk duygusu ve zehirli içsel düşünceler, eleştiriler Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Merhaba. Ben aslında pek yeni bir üye sayılmam. 2 yıl önce burada biraz takılmıştım. Telkinleri istikrarlı dinlemedim o zamanlar. Şu an bu yazıyı yazarken ego güçlendiriciyi dinliyorum. Ben 17 yaşındayım, bir ygs-lys öğrencisi. Sosyal fobiyi bileğimin hakkıyla yendim ve kadınları ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız telkin cd indir izle İstanbul Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız nerededir kimdir Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız hipnoz Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Rehber Bölümünü İncelemeden Soru Sormayınız kuantum düşünce kitap haberi

Suçluluk duygusu ve zehirli içsel düşünceler, eleştiriler

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 20-03-2014, 11:10 PM   #1 (permalink)

Tesekkür: 4
3 Mesajinıza toplam 6 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
darkvampire is an unknown quantity at this point
Standart Suçluluk duygusu ve zehirli içsel düşünceler, eleştiriler

Merhaba. Ben aslında pek yeni bir üye sayılmam. 2 yıl önce burada biraz takılmıştım. Telkinleri istikrarlı dinlemedim o zamanlar. Şu an bu yazıyı yazarken ego güçlendiriciyi dinliyorum. Ben 17 yaşındayım, bir ygs-lys öğrencisi. Sosyal fobiyi bileğimin hakkıyla yendim ve kadınları biraz olsun tanıdım. Erkekler için sosyal fobiyi telkinden daha iyi bir aşma yöntemim var. Ama cesaret isteyen bir yöntem bu. Korktuğumuz şeyi en küçüğünden en büyüğüne rahatlayana kadar gerçekleştirmek. Detaylı sorulara pm kutum açık. Eski hesabımın adı Passiflora olması lazım. Velhasılı kelam benim sorunum 10 yıl öncesine falan dayanan bir suçluluk duygusu. Hakikaten psikolojide adlandırılan suçluluk duygusu, kendimi eleştirerek zehirliyorum. Sosyal fobiyi aştığım halde yalnız olmak bana koyuyor. Doğru dürüst aktivite yaptığım insan yok çevremde. Neyse işte kendimi yumruklayıp kendime zarar vermeme sebep olan bir öfke var içimde. En ufak şeylerden aileme çıkışıp kalp kırdıran bir öfke. Tam 10 yıldır...
Ben bunun tam sebebinden emin olamıyorum. Travmatik bir çocukluğum var. O kadar çok şey var ki seçemediğim hiçbirinde de benim suçlu olmadığım. Ama bilinçaltı işte, kendimi sevip kendime yeteceğimi kabul ettiremedim. Gidip kendim dışımdaki insanları sevdim.
Onca şeyin arasından bu suçluluğu bulup kendimi affetmek için mi çalışmalıyım? Yoksa sadece telkinler bana yardım edecek mi? Açıkçası şu an bir psikologa ayıracak bir bütçem yok. Ama kendi kendime bu işleri yürütecek kadar güçlü birisi olduğumu biliyorum. Sonuçta tecrübe sahibiyiz :P. Selamsız sabahsız konu açtık affola... İyi geceler.

Edit: Öyle kötü bir olay ki. Hep kendimi sabote ediyorum. İkileme düştüğüm konular var. Kötü insanlar mutlu, kötülük yaparak mutlu olabilir miyim sorusunu bile kendime sordum. Hayır yanıtını aldım tabi ki Şimdi doğal taşlarda aldım üstümde taşıyorum. Telkinlere de başladım bakalım neler olacak...

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

darkvampire isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 21-03-2014, 12:01 AM   #2 (permalink)
Üsteğmen

elisya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 565
297 Mesajinıza toplam 1,016 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the rough
Standart Cevap: Suçluluk duygusu ve zehirli içsel düşünceler, eleştiriler

Sevgili darkvampire, Passiflora nikini bir yerlerde gördüm sanki hatırlıyorum ama bu sitede mi yoksa başka bir yerde mi bilemiyeceğim şimdi. Sosyal fobini yenmişsin tebrikler. Daha 17 yaşındasın kendi kimliğini, kendi karakterini yeni yeni oturtmaya başladığın yaşlar ki birde sınav stresi var şuanda üstünde. Asi olman yada sinirli olman normal gibi geldi bana. 10 ile 20 yaş dönemi erken ergenlik ve son ergenlik dönemidir. O yaşlarda hepimiz herkese bağırmışızdır. daha kötü insanlar tanıdım. Sen bunları farkedip suçluluk duygusu duymaya başlamışsın. İnsanın hem düşmanı hemde kurtarıcısı sadece kendisidir. Sen önce düşman olmayı öğrenmişsin artık kendinle dost olmayı öğreneceksin. Ben istikrarlı bir şekilde telkinleri dinlemeni öneririm. Suçluluk, ego ve kendine güven telkinlerini düzenli dinlediğinde işe yarayacağına eminim. İyi haberlerini bekliyoruz.

Edit: Mutlu olmak senin elinde, Kötülük yapanlar mutludur diye bir şey yok. Er yada geç muhakkak cezaları vardır. Sen hangi tarafta duracağını bil yeter. İyi mi, kötü mü?
Alt 22-03-2014, 11:17 PM   #3 (permalink)
Üsteğmen

delioglan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 182
140 Mesajinıza toplam 335 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
delioglan will become famous soon enoughdelioglan will become famous soon enough

"elisya" harika yazmış yüreğine sağlık. Benim de naçizane fikrim bu kadar yoğun şekilde ortaya çıkan duyguların en etkili çözümü eft tekniğidir. Öğrenmesi çok kolay ve sitede de mutlaka uygulanış şeklini bulabilirsin. Açığa çıkmış duygularla çalışmak işini daha da kolaylaştıracaktır ne ile uğraştığını bilmek çok işine yarar. Sağlıcakla kal.
delioglan isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-03-2014, 05:50 PM   #4 (permalink)

O EFT tekniğinin adını unutmuştum. Teşekkür ederim. Fakat kabul etmek istediğimiz şeyi açıkça belirt edeceğimizden bahsediliyor. Ben temel sorunlarımı bilmiyorum. Ben insanların sosyal hayatlarıyla kendiminkini karşılaştırarak çok kötü sinir krizleri geçirebiliyorum. Bu karşılaştırma olayını gören olmasın diye odamda döküyorum gözyaşımı. Kendimi odamda yumrukluyorum. Sorunu farkettim farkedeli daha iyiyim. Ancak bugün bir kaç kez daha sinirlendim buna... Öyle yani teşekkür ederim ikinizden de.
darkvampire isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 23-03-2014, 10:27 PM   #5 (permalink)
Üsteğmen

elisya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 565
297 Mesajinıza toplam 1,016 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
elisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the roughelisya is a jewel in the rough

Alıntı:
darkvampire Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
O EFT tekniğinin adını unutmuştum. Teşekkür ederim. Fakat kabul etmek istediğimiz şeyi açıkça belirt edeceğimizden bahsediliyor. Ben temel sorunlarımı bilmiyorum. Ben insanların sosyal hayatlarıyla kendiminkini karşılaştırarak çok kötü sinir krizleri geçirebiliyorum. Bu karşılaştırma olayını gören olmasın diye odamda döküyorum gözyaşımı. Kendimi odamda yumrukluyorum. Sorunu farkettim farkedeli daha iyiyim. Ancak bugün bir kaç kez daha sinirlendim buna... Öyle yani teşekkür ederim ikinizden de.

Darkvampire.. Kisaca EFT nin mantığını özetlemek gerekirse ;

EFT ; Kişinin o AN 'da ki DUYGU durumunu iyileştirmek diyebiliriz. Gün içerisinde bizi aşağıya çeken duygularınızı, öfke, kızgınlık,nefret,şiddeti, gibi olan duygularımızı serbest bırakmaktır

Temel EFT yi 5 dakika da öğrenip kullanabilirsiniz. Çok da işinize yarar. Kısaca:
1-Öncelikle üzerinde çalışmak istediğiniz duygu durumunu belirleyin. Öfke, endişe,kontrolu kaybetme korkusu....vb.
2-Başa çıkmak istediğiniz duygu durumunu ölçelim. 1 den 10 kadar cetvelimizde sayılar var.1 en az duygu durumu ( hiçöfkeli değilim), 10 en üst duygu durumu (çok öfkeliyim.) 1 le 10 arasında neredesiniz?
3-Şimdi EFT turuna başlayabiliriz. 1 tam tur EFT yaptıktan sonra duygu durumunuzu tekrar ölçün ve gerekirse bir kaç tur yapın.

Yanii sen benim sorunum şu, şu, şu diye ayırman gerekmiyor. Hatta hiçbir nedenle içinde bilmediğin tüm öfkene yada korkuna da çalışabilirsin. Bu senin tamamen içindeki bu tür negatif DUYGULARININ bedeninden, belli meridyen noktalarına vurarak dışarı atmandır. Bu sayede bedenin rahatlaması.
EFT uygulamasının amacı bizi kısıtlayan duygulardan özgürleşmektir. Sorununu bilmek zorunda değilsin aslında. Ben de birçok defa '' şu an da içimde beslediğin BU NEFRETİME, BU KORKUMA rağmen.... diye EFT mi yapmıştım. Ve çok faydasını gördüm.
Bende çok daha detaylı bir şekilde araştırma yaparsan '' delioğla'nın dediği gibi EFT senin çok işine yarayabilir. Eğer istersen siteden bu konuda bilgi bulabilirsin, bende basit bir el kitabı olucak. Burdan başlayabilirsin. Biz sana yardımcı oluruz.. :)
Alt 23-03-2014, 11:13 PM   #6 (permalink)
Üsteğmen

140 Mesajinıza toplam 335 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
delioglan will become famous soon enoughdelioglan will become famous soon enough

Sorunları soğana benzetebilirsin, bir kabuk soyarsın yenisi karşına çıkar. Hallettiğin her sorun ile bir kabuktan kurtulursun. EFT tekniği ile önce farkında olduğun öfke, sinir gibi bak ben buradayım diyen arkadaşları bir sakinleştir hoplayıp zıplamasınlar. Sonra aralarından sakince geçip diğerlerini daha rahat görebilirsin. Bir de EFT ye olan yaklaşımı doğru anlarsan elindeki aracı daha faydalı kullanırsın. EFT sorun çözmez, soruna senin verdiğin tepkileri düzenler. Grip virüsü herkeste var ama hasta olanlar sadece bağışıklık sisteminin verdiği tepki farklı olanlar. Bu hayatta defalarca yalnız kalacaksın, defalarca korkacaksın, sinirleneceksin. Olması gereken tepkilerin dışında tepki veriyorsan işte EFT bunu normalleştirecek. Hafıza 10 yıl önce 23 Mart günü yediğin yemeği hatırlamaz ki normal olan budur ama o gün yaşanan bir travma hatırlanır. Hafızanın vermesi gereken tepki bu olayı tarihe gömmek iken tersini yapmaktadır. Hatıra değişmeyecek ama verdiğimiz tepkiyi değiştirebileceğiz. Kolay gelsin.
Alt 26-03-2014, 12:11 AM   #7 (permalink)

Sorunlar bulundukça bulunuyor. Onay bağımlılığımı itiraf etmekte zorlanıyordum. Az önce bir arkadaşla beyin fırtınası esnasında o baklayı çıkardım. Biraz günlüğe benzer oldu burası da. Çocukluğumda unutmuyorum annemin telkinleri sayesinde bugün onay bekleyen işlerinde mükemmel arayan ve kendini sürekli sabote eden bir adam oldum. Aynı şey annemde de var farkındayım. Ruhsal bozuklukların ebeveynden çocuğa geçtiğini farkettim. Bu onay bağımlılığı üzerindeki çalışma tekniğim ne olmalı?
Alt 26-03-2014, 11:30 PM   #8 (permalink)
Üsteğmen

Başkalarını düşüncelerini önemsememe ile ilgili bir telkin vardı sanırım. Yanına da başarısız olduğun, onaylanmadığın bir senaryo yaratıp sende yarattığı duygu üzerine eft çalışması yapılabilir. Ego ve suçluluk telkinleri de genel anlamda yardımı dokunacaktır. Bence vakit kaybetmeden kendinize bir günlük oluşturup en zahmetsiz ve hoşunuza giden çalışmayla yola koyulun. Başarılar.

Bookmarks