Geri git   Hayatimdegisti.com kişisel gelişim ritmotrans telkinli Cd'leri > Hayatım Değişti Klubü > Hikayelerimizi Anlatalım > Üyelerin Değişim Günlükleri

Uyarılar

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Hikayelerimizi Anlatalım ve Üyelerin Değişim Günlükleri Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm.. Konusunu hayatimdegisti.com Konuğumuz olarak inceliyorsunuz hayatimdegisti.com sitemizde yaşamınızı hemen degistirecek bir cok telkinli hipnoz mp3 vardir tesaduf eseri de buradaysanız mutlaka inceleyiniz üst link TelkinCD tıklayınız Alıntı: imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı teşekkür ederim canım daima sevgiyle kal sağol canım...aslında arada yediklerimi kaçırıyorum ancak hergün spor yaptığım için işi dengeliyor sanırım güzel yorumun için teşekkür ederim canım gerçekten de çok güzel özetlemişsin umut ışığı olayını...evet girişimci olmak ...

ayrıca bu konularda arama yapan konuklarımız var Üyelerin Değişim Günlükleri telkin cd indir izle İstanbul Üyelerin Değişim Günlükleri nerededir kimdir Üyelerin Değişim Günlükleri çekirdek inanç temizliği İzmir bursa Üyelerin Değişim Günlükleri hipnoz Üyelerin Değişim Günlükleri olumlama seminerleri eğitimi çaresi tedavisi Üyelerin Değişim Günlükleri hakkında bilgi bilinçaltı telkin cd telkin mp3 Üyelerin Değişim Günlükleri kuantum düşünce kitap haberi

Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

LinkBack Seçenekler Stil
Alt 22-03-2010, 12:41 PM   #341 (permalink)

Tesekkür: 3,278
425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
hayallerimgerçekleşiyor is on a distinguished road
Standart Cevap: Yeniden doğuş sürecimi izlediğim günlüğüm..

Alıntı:
imported_Angel Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
teşekkür ederim canım daima sevgiyle kal

sağol canım...aslında arada yediklerimi kaçırıyorum ancak hergün spor yaptığım için işi dengeliyor sanırım

güzel yorumun için teşekkür ederim canım gerçekten de çok güzel özetlemişsin umut ışığı olayını...evet girişimci olmak şart buna kesinlikle katılıyorum...ancak girişim için de cesaret gerekiyor...başka faktörlerden az da olsa cesaret elde edince insan kendi isteğiyle girişimde bulunuyor ve kötü sonuçlanma ihtimalinden de korkmuyor...günlüğümün ilk mesajlarımda "üstüne gitmek" tarzı yaklaşımın çok sağlıklı olmadığını söylemiştim...hala da aynı düşüncedeyim...isteksizce yapılan üstüne gitmeler başarısızlıkla sonuçlanıyor..çünkü cesaret yok istek yok ve kötü sonuca kendini hazırlamışsın....beni daha büyük girişimlere iten ve bu cesareti sağalyan şey...daha önceki başarılı olduğum ama aynı zamanda bugünkülerden daha küçük çaptaki daha kolay girişimlerdi...onlar başarılı olunca gittikçe daha büyüklerine karşı isteği artıyor insanın...başa çıkabileceğini düşünüyor...sevgiyle kal canım iyiki varsın
Senin yazılarını okuyunca azalan hevesim yeniden canlanıyor yeni girişim isteği bendede oluyor. Mesela Atatürk 4000 civarı kitap okumuş. Tanıdıklarımla birleşip bir kitap klübümü kursam diye düşündüm. Kitap belirleyip her hafta o kitapları okuyup bir günde buluşup yorum yapsak ne güzel olurdu. Öyle değil mi?

Buraya ilk defa geliyorsanız ismim Atakan Sönmez ve burası hayatimdegisti.com.Boğaziçi üniversitesi mezunuyum ve Türkiyede ilk Subliminal Telkin Uzmanıyım.tıklayın

Bir site olsa onu bulanların uykuda dinledikleri mp3 ler ile hayatları değişse… Bir site olsa onu bulanlar hipnoz olmadan sadece subliminal mp3 leri yükleyip ve uykuda dinleyerek hayatlarını değiştirseler. Bu fikir 1995 yılında yani 25 yıl önce çıkmıştı. 15 yıl önce ise bu mp3 lerin kişiye engel olan çekirdek inançlara göre hazırlanması yani cekirdekinanc.com fikri oluştu

Hipnoz gibi bir şey mi subliminal mp3 nedir?

Tam olarak değil. Öncelikle size engel olan 0-11 yaş arası oluşan bilinçaltı kayıtlarınız yani çekirdek inançlarınız bulunur. Sonra bu çekirdek inançlarınızın pozitif halleri olumlamalar isminize özel olarak mp3 lerin ve müziğin içine gizlenir. Siz de uykuda ya da uyanıkken bu mp3 leri dinleyerek sonuç alırsınız. Çocukluğunuzda size söylenenlerin tam tersini dinlediğiniz kayıtlarla binlerce kez bilinçaltınıza yerleştirmiş oluruz.

Çekirdek inançların hayatımda engellere neden olduğunu nasıl anlarım?

Hayatınızda hep aynı şeyler tekrar ediyorsa. İlişkilerde hep aynı şeyleri yaşıyorsanız... Aşırı fedakar bir yapınız varsa ve bu sanki göreviniz haline geldiyse. Birilerini kurtarmaya çalışıyorsanız. Paranızın bereketi yoksa sürekli gereksiz harcamalar çıkıyorsa birikim yapamıyorsanız. Hayır demekte zorlanıyorsanız. Odaklanmakta bir şeyleri devam ettirmekte sorun yaşıyorsanız. İlişkilerde mıknatıs gibi sorunlu kişileri çekiyorsanız. İş hayatında iniş çıkışlar sürekli oluyorsa. Ertelemeleriniz fazla ise. Aşırı kontrolcü ve garantici bir yapınız varsa kaygı düzeyiniz yüksekse hep en kötü ihtimali düşünüyorsanız ve şanssızlıkları sorunlu olayları ve sorunlu kişileri hayatınıza çekiyorsanız çocuk yaşta oluşan çekirdek inançlar hayatınızı yönetiyor olabilir.

25. yıla özel şimdi arayanlara 5 dakikalık çekirdek inanç ön tespit ve bir günlük deneme telkin mp3 ücretsizdir. Ön tespitte size engel olan birkaç çekirdek inanç örneği verilir. Atakan Sönmez tarafından yapılır ve bilgi amaçlıdır. +90 5424475050 Türkiye dışındakiler whatsapp tan arayabilir cekirdekinanc.com inceleyiniz.

hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2010, 12:47 PM   #342 (permalink)
Yüzbaşı

imported_Angel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Tesekkür: 1,337
963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
hayallerimgerçekleşiyor Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Senin yazılarını okuyunca azalan hevesim yeniden canlanıyor yeni girişim isteği bendede oluyor. Mesela Atatürk 4000 civarı kitap okumuş. Tanıdıklarımla birleşip bir kitap klübümü kursam diye düşündüm. Kitap belirleyip her hafta o kitapları okuyup bir günde buluşup yorum yapsak ne güzel olurdu. Öyle değil mi?
teşekkür ederim evet kitap kulübü fikri çok güzel bir fikir gerçekten...yaratıcı düşüncelerini harekete geçirmişsin ne güzel...kimbilir daha ne fikirler gelicek aklına....

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2010, 12:54 PM   #343 (permalink)

425 Mesajinıza toplam 2,298 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.

Alıntı:
sevgili günlük
bugün itibariyle diyet ve sporda 4. haftamı doldurdum...
yarın 5. haftanın ilk günü olacak

ilk başladığım günle bugün arasında çok fark görüyorum...
vücudumdaki değişimleri sıralamaya çalışayım

- başlamadan önce tartıldığımda kilom aç karnına 76.3 kg idi..bugün ise 72.8 kg çıktı.....yani 3.5 kg vermişim.. hadi 500 gram yanılma payı koysam bile nereden baksam 3 kilo verilmiş...

- eskisi gibi midem sert gergin ve şişkin değil...dokunduğum zaman daha inik ve yumuşak
ve nefes alıp verirken beni zorlamıyor

- kendimi daha hareketli, daha hızlı, daha pratik ve daha atak hissediyorum...normal günlük işlerimdeki hareketlerimin de tarzı değişti..daha hızlı ve daha hafifim...kendimi hayatın beklenmeyen sürpriz gelişmelerine daha hazır ve daha açık hissediyorum

- sporu artık seviyorum...ve eskisi gibi sporu çekilir hale getirmek için illa ki müzik olması gerekliliği şartını aramamaya başladım..bazen müzik dinlemeden de kolayca sporumu yapabiliyorum...müziksiz olduğunda da üzerinde düşünmek istediğim şeyleri düşünmeme fırsat oluyor..
spor yaparken şarkılara bile eşlik etmeye hatta sağa sola danseder gibi sallanmaya bile başladım

- iştahımda azalma oldu ve kan şekerim daha dengeli...öğünler arası acıkma krizleri şeker düşmeleri veya tatlı krizleri yaşamıyorum...hatta bazen öğünün saati gelmesine rağmen yemeyi unuttuğum veya geciktiğim oluyor (ki bir sonraki öğünü son dakikasına kadar iple çekerek beklediğim günleri de biliyorum)

- fiziksel değişimlerden de bahsedeyim....bacaklarım daha ince ve daha şekilli oldular...yani sanki daha ince ve daha uzunmuş gibi görünüyorlar...üstbacak kısmında daha incelmesi gereken kısımlar var ancak şimdiden beyonce nin bacaklarına benzemeye başladılar

- omuzlarımda da incelme var...elimi omuzuma değdiğimde kalınca yumuşak bir tabaka değil omuzumun kemiğinin sertliği geliyor elime...ve omuzumun arka tarafları da aynı şekilde....bu fark gözle de görülebiliyor.....ayrıca boynumda da incelme var

- ve birazcık da göbeğim küçüldü...daha çoooook küçülmesi lazım ama bu bile yetti

-

Sana bakınca kendimin tembel olduğunu bir kere daha gördüm ve kızdım kendime. Altı üstü spor yapıcam boğazıma hakim olucam. Oluyor olmasınada bazen kaçırıyorum:))) ama sporu sadece 1 kere yaptım ve sadece 10 dakika göbek hareketi günde iki kere 15 kereden sandalyeye oturur gibi yapıp ortada havada duruyorum 3 saniyeden başlayıp her seferdinde saniyeleri arttırıyorum ve bacaklarımın karnımın acıdığını hissediyorum bu harekette olmasa bende hiçbirşey gözlemlenemeyecek heralde. Haa göbecik giydiğim pantolondan fırlıyor, birde utanmadan kıyafete suç atıyorum neymiş yıkana yıkana daralmışmış, kendimi kandırıyorum (seni tembel seni yani kendimi)
İyiki varsın arkadaşım, senin şu güzel gelişmelerin olmasa azmin olmasa ben çokdan bırakmıştım rejimi, ama şimdi bende hırslandım zayıflıycam işte vede sımsıkı olucam. Buraya yazıyorum. Selülitler kaybolacak. Onlar hareketsizlikten, tuzludan susuzluktan ve aşırı yağlı yemeden oluyor şimdi bunlar yok demekki düzelcekkkkk yaşasınnn. Bu arada bugün daha az yememe ramen ara öğün yememe ramen hala acıkmadım miden küçüldü sanırım 4 günde:) Bugün 5.günüm. Haydi bakalım yola devam ediyoruz. Gelişmelerini bekliyorum. Sevgiler güzel kız
hayallerimgerçekleşiyor isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2010, 01:14 PM   #344 (permalink)

Alıntı:
Günaydın günlük
dün akşam kendime takıntı ettiğim prison break dizisini nihayet bölümleri ardarda izleye izleye sonunda bitirdim...
ve artık kafamda da bitirdiğimi düşünüyorum ki önemli olan da oydu zaten....bunu nerden mi anladım ? son bölümlerinde her saniyesini izleyemedim sıkılarak izledim...ve sahneleri atlaya atlaya izledim....basit bir tiyatro oyunuymuş gibi gelmeye başladı..çünkü her sahneyi her diyaloğu ve olacakları baştan sonra biliyordum....sıkılmama rağmen özellikle izlediğimi belirtmiştim zaten....bir insan hala birşeyden bıkmamışsa onu kafasında bitirememiş ve takıntı yapmışsa sanırım en güzel yol...bıkana kadar o şeyi tekrar etmek...böylece geri dönme ve tekrarlama isteği kalmıyor...tamamen sıfır noktasına inene kadar eskitmiş oluyoruz...böylece geçmişe ait olan şeyin düşündüğümüz kadar da heyecan vermediğini görüyoruz...şimdi o dizinin bir tek bölümünü bile izlemek içimden gelmiyor...bu çalışmayı özellikle bugüne yetişmek için geçmişteki şeylere odaklanarak arayı kapatmaya çalışma huyumu yenmek için yaptım...(hani bunun hakkında konu da açmıştım ya) mesela bu bahsettiğim dizi biteli tam 1 yıl olmuştu ama etkisinden kurtulamamıştım...şimdi rahatlıkla bugünün şeylerine ayak uydurabileceğimi odaklanabileceğimi düşünüyorum...bu arad belirteyim bu diziyi şu son izleyişimle beraber toplam baştan sona 5 defa izlemişim...e artık izlemeyi istememem ve sonlarında sıkılmam da doğaldı artık...

geçmişle hesabı kesince insan gerçekten bugüne daha istekli bakıyor...mesela son çıkan dizileri filmleri izlemeye karşı daha çok isteğim arttı....dün akşamdan itibaren geçmişle hesabımı kestiğimi çok net biçimde hissediyorum...herşeyi olduğu yerinde ve olduğu zamanında bırakmak lazım..bırakamayınca da bıkana kadar tekrarlamak lazım..illa ki bir noktadan sonra bıkıyor insan çünkü...bu 5 kere olabilir 10 kere olabilir farketmez..sonuç aynı...gerçekten kafam ve beynim çok rahatladı....nasıl rahatladım anlatamam birşeye karşı hala açlık duyuyorsa insan..doyana kadar tekrar etmeliymiş...bunu anladım...

onun haricinde havalar ısınmaya başladı ben de yavaş yavaş kışlıkların bir kısmını kaldırmaya başladım...yine de 1-2 parçayı hala tutuyorum ki o da süpriz yağmurlar olursa diye...

dün serotonini arttırmak için akşam saat 8 gibi 9 gibi falan 1 çorba kaşığını biraz geçkin olmak üzere kuruüzüm yedim ve anında farkı gördüm....çünkü yattığım vakit geldiğinde normalinde saat yaklaşırken insanın esnemesi ve kendini uykulu hissetmesi ve gevşemiş olması gerekirken ben yatağa o şekilde gitmezdim...yani bıraksan sabaha kadar oturabilecek gibi durumda yatardım...kuruüzüm yediğim gün bünyem gerçekten uyku moduna girdi ve esnedim....uzun süredir olmayan birşeydi bu...ve rahat bir uyku çektim...diyetime kuruüzüm eklemeye devam ediyim ben...demekki bende serotonin eksikliği olduğu için uyku saatinde uyku moduna giremiyormuş bünye...bunu anlamam iyi oldu...
ayrıca netten okuduğum bir bilgiye göre serotonin iştahı da azaltırmış...demekki neden mutsuz insanların kendilerine yemeğe verdiklerini şimdi daha iyi anladım....
Ben şimdi rejimdeyken bir kuru üzüme sarsam başım belaya girer yedikçe yerim heralde çünkü en sevdiğim mevvelerdendir üzüm herşeyini severim, kurusu, yaşı, şarabı, pekmezi Ben en iyisi kilo olarak istediğim kıvama ve sıkılığa ulaşayım sonra her çayın yanında 1 adet yesem bir çorba kaşığı olur heralde o:) Bilgilendirme için teşekkürler erkek arkadaşıma söyleyip akşamları kuru üzüm yesin belki uyku düzeni değişir
Alt 22-03-2010, 01:18 PM   #345 (permalink)

Alıntı:
teşekkür ederim evet kitap kulübü fikri çok güzel bir fikir gerçekten...yaratıcı düşüncelerini harekete geçirmişsin ne güzel...kimbilir daha ne fikirler gelicek aklına....
Fikir geliyorda uygulama??????
Alt 22-03-2010, 02:05 PM   #346 (permalink)
Yüzbaşı

963 Mesajinıza toplam 4,848 kez İyi ki varsın demişler.İyi ki varsınız iyi ki varız.
imported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to allimported_Angel is a name known to all

Alıntı:
Ben şimdi rejimdeyken bir kuru üzüme sarsam başım belaya girer yedikçe yerim heralde çünkü en sevdiğim mevvelerdendir üzüm herşeyini severim, kurusu, yaşı, şarabı, pekmezi Ben en iyisi kilo olarak istediğim kıvama ve sıkılığa ulaşayım sonra her çayın yanında 1 adet yesem bir çorba kaşığı olur heralde o:) Bilgilendirme için teşekkürler erkek arkadaşıma söyleyip akşamları kuru üzüm yesin belki uyku düzeni değişir
aynı dert bende de var canım...sen sanıyomusun ki diyet listesinden bir harf bile dışarı çıkmadığımı ? sevdiğim şeyler diyete dahil olunca ben de kaçırıyorum...hatta bazen listede olmayanlar da kaçıyor..fakat uzun süredir spor yaptığım için artık istesem de kaçamağın miktarını aşamıyorum..çünkü spor iştahı azaltıyor tatlı isteğini falan önlüyor..eskiden dünya kadarını yesem doymam gibiydim ama artık öyle değil...
kuruüzüm ve benzeri şeyleri listeme daha önce dahil ettiğimde aşırı kaçırmıştım ama şimdi o kadar kaçırmıyorum...sürekli spor yapınca bu istekte azalma etkisi zamanla oluyor...yani 1-2 gün spor yapıp da hemen istekte azalma olmuyor tabi ki.....sen de 3 hafta falan düzenli spor yaparsan ondan sonra istediğini eklersin diyete..hatta sevdiğin şeyleri de....çünkü istesen de fazla kaçıramıyorsun...

imported_Angel isimli Üye şimdilik offline konumundadır Offline   Alıntı ile Cevapla
Alt 22-03-2010, 02:09 PM   #347 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
Sana bakınca kendimin tembel olduğunu bir kere daha gördüm ve kızdım kendime. Altı üstü spor yapıcam boğazıma hakim olucam. Oluyor olmasınada bazen kaçırıyorum:))) ama sporu sadece 1 kere yaptım ve sadece 10 dakika göbek hareketi günde iki kere 15 kereden sandalyeye oturur gibi yapıp ortada havada duruyorum 3 saniyeden başlayıp her seferdinde saniyeleri arttırıyorum ve bacaklarımın karnımın acıdığını hissediyorum bu harekette olmasa bende hiçbirşey gözlemlenemeyecek heralde. Haa göbecik giydiğim pantolondan fırlıyor, birde utanmadan kıyafete suç atıyorum neymiş yıkana yıkana daralmışmış, kendimi kandırıyorum (seni tembel seni yani kendimi)
İyiki varsın arkadaşım, senin şu güzel gelişmelerin olmasa azmin olmasa ben çokdan bırakmıştım rejimi, ama şimdi bende hırslandım zayıflıycam işte vede sımsıkı olucam. Buraya yazıyorum. Selülitler kaybolacak. Onlar hareketsizlikten, tuzludan susuzluktan ve aşırı yağlı yemeden oluyor şimdi bunlar yok demekki düzelcekkkkk yaşasınnn. Bu arada bugün daha az yememe ramen ara öğün yememe ramen hala acıkmadım miden küçüldü sanırım 4 günde:) Bugün 5.günüm. Haydi bakalım yola devam ediyoruz. Gelişmelerini bekliyorum. Sevgiler güzel kız
kızma kendine
spor yapıcam diye de kendini çok hırpalamana gerek yok...ben de öyle çok ağır sporlar yapmıyorum...sadece 45 dakikalık hızlı tempo yürüyüş hepsi bu kadar...ben de jimnastik ve benzeri şeyleri sevmiyorum yürümek kolayıma geliyor hazır bahar gelmişken sen de dışarı çıkıp yürüyebilirsin istersen....yürümek tembel işi gibi ama kesinlikle etkili...bizzat görüyorum yani inşallah beraber forma girip yaza fıstık gibi çıkacağız ve plajlarda gururla gerinerek gezeceğiz canım....sevgiyle kal..iyiki varsın

Alt 22-03-2010, 03:37 PM   #348 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
İnşaallah forumda gireceksiniz..Sizde bu diyet ve uygulama programı varken zayıflarsınız..
sağol canım iyiki varsın hala sınava çalışmıyorum bi o sorunum kaldı galiba

Alt 22-03-2010, 04:28 PM   #349 (permalink)
Yüzbaşı

yine burdayım günlük

nette beyin ile yiyecekler arasındaki ilişkiyi açıklayan bir yazıyla karşılaştım ve burada paylaşmak istiyorum

Cevap: Beyinle ilgili keşifler

18 ve 19"uncu yüzyılda yapılan anatomik çalışmalarda beynin dört farklı lobdan (bölümden) oluştuğu belirleniyor. Ardından beyinde "dopamin", "gaba", "asetilkolin" ve "serotonin" adı verilen dört ana biyokimyasal madde bulunduğu ve bunların her birinin beynin birbirinden farklı dört bölümünün biri tarafından salgılandığı anlaşılıyor. Daha sonra beynin dört bölümüyle ilgili olan ve elektrik akımlarının iletimini temsil eden dört ayrı beyin dalgası keşfediliyor.

Beynin hastalıklarla ilişkisi
1- Simetri (ruh hali) ile ilgili bölüm; "Beynin sağ ve sol yarımkürelerinin fonksiyonları birbirlerine bağlı mı?"
Serotonin kimyasalı ve beraberindeki tryptophan amino asidi beynin iki yarım küresi arasındaki simetrinin ilişkisini belirliyor. Bu ilişki aksadığında ya da bozulduğunda ise tuz kullanma isteği artıyor; sırt ve ve baş ağrıları, nefes darlığı ve uyku bozuklukları şikayetleri beliriyor. Bu belirtiler çoğaldıkça kişide depresyon, takıntı ve uykusuzluk hastalıkları ortaya çıkıyor.

2- Enerji ve metabolizmayla ilgili bölüm; "Beyin, fonksiyonları için gereken besin maddelerini alabiliyor mu?"
Dopamin kimyasalı için beynin enerji ve güç kaynağı diyebiliriz. Bu maddedeki eksilme, şeker-kafein kullanma ihtiyacı, yorgunluk, solgunluk, ishal, azalan cinsel dürtü, rutin işlerin yapılmasında zorluklar, keyifsizlik ve fiziksel aktivitede gerileme gibi belirtiler gösteriyor. Beyindeki bu enerji kaybı, obezite, çeşitli bağımlılıklar, cinsel bozukluklar ve parkinson gibi rahatsızlıklara zemin hazırlıyor. Kaynakwh: Kaynakwh:

3- Ritim (sükunet) ile ilgili bölüm; "Dört ana beyin dalgası dengeli çalışıyor mu?";
Gaba kimyasal maddesi, beyin dalgalarının uyum ve ritim içinde çalışmasını sağlıyor. Ayrıca vücudun sükunet içinde bulunmasına katkıda bulunuyor. Gaba eksikliği halinde beyindeki ritim kaybolarak şu belirtiler ortaya çıkıyor: Karbonhidrat aşermeleri, titreme, seğirmeler, ateş basmaları, çarpıntı, terleme, ellerde soğukluk-nemlenme, göğüs ağrısı, görme bozuklukları, dinlenememe, anormal derecede koku alma hissi, mide şikayetleri ve beklenmedik alerjiler. Beyin ritim bozukluğu ise, yüksek tansiyon, kulak çınlaması, adet öncesi sendromu, kriz nöbetleri ve kaygılanma gibi problemlere sebep oluyor.

4- Hız (hafıza) ile ilgili bölüm; "Beyin, gelen bilgilerin ne kadarını değerlendirebiliyor?" sorularının cevaplarını veriyor.
Asetilkolin kimyasal maddesi, "beynin çalışması ve bilgileri tekrar hatırlaması için gereken kaynak" diye tarif ediliyor.
Bu kimyasal maddede azalma meydana gelirse beynin çalışma hızı yavaşlıyor. Bu da kendini yağ tüketme isteği, ağız kuruluğu, kuru öksürük, hafıza kaybı, unutkanlık ve konsantrasyon zorluğu gibi belirtilerle hissettiriyor.
İnsanı yaşlanmaktan korkutan bunama ve alzheimer türü hastalıklar ile asetilkolin kimyasalındaki eksilme arasında çok ciddi bir ilişki söz konusu.

Beynimizi doğru besleyelim
Beyin Enerji Diyeti (Dopamin): Kahve, yulaf ezmesi, buğday özü, tofu (Soya Peyniri), biftek, avokado, balık, börülce, kabak tohumları… yenmelidir.

Beyin Sükuneti Diyeti (Gaba): Kafeinsiz bitki çayları, muz, narenciyeler, rafine edilmemiş pirinç, bakliyat, brokoli, pekmez, ciğer-sakatat, mercimek, patates, ıspanaklı makarna, fındık… yenmelidir.

Beyin Hafızası Diyeti (Asetilkolin): Kahve, greyfurt suyu, yumurta, buğday özü, fıstık ezmesi, peynir, balık, tavuk, lahana, bakla, arı sütü (polen), karnabahar, badem, ceviz, kuru üzüm, incir… yenmelidir.

Beyin Simetri Diyeti (Serotonin ve tryptophan amino asidi): Kafeinsiz bitki çayları, köy peyniri, İsviçre peyniri, muz, somon balığı, hindi, ördek, lüfer-uskumru, pancar, rafine edilmemiş pirinç, patates, ayçiçeği, kakao, havuç (yağ katılarak), karanfil, bulgur, narenciye… yenmelidir.

Alt 22-03-2010, 06:13 PM   #350 (permalink)
Yüzbaşı

Alıntı:
gülenyüz gül Nickli Üyeden Alıntı Mesajı göster
Super bilgiler faydalı olacaktır mutlaka emeğine sağlık bu güzel paylaşımı kopyala yapıştır sistemiyle notlarım arasına koydum..İyi ki varsın.
önemli değil kalori sınırlarım dışına çıkmadan diyetime bu yiyecekleri de dahil etmeyi düşünüyorum edebildiğim kadar

Bookmarks